خانه دکوراسیون معماری های خاص استانداردهای معماری نویفرت در طراحی خانه

استانداردهای معماری نویفرت در طراحی خانه

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استانداردهای معماری نویفرت توسط «ارنست نویفرت» تدوین شد و در سال 1936 میلادی منتشر شد. «خانه نویفرت» در کشور آلمان طبق استاندارهای این کتاب طراحی شده است.
استانداردهای معماری نویفرت

استانداردهای معماری نویفرت در خانه‎ای زیبا اجرا شده‎است. نویفرت یا «داده‌های معماران» کتابی است که توسط «ارنست نویفرت» تدوین شد و در سال ۱۹۳۶ میلادی به چاپ رسید. این کتاب در میان معماران به‎عنوان منبعی برای استانداردهای معماری در طراحی ساختمان و معماری منظر کاربرد دارد. در این کتاب استانداردهای ابعاد، اندازه، تعداد فضاها و اجزای معماری برای کاربری‌های متفاوت به‎صورت نقشه، گرافیکی و عددی ارائه شده‎است.

مجله دلتا با معرفی «خانه نویفرت» سعی دارد یک نمونه خانه استاندارد و مطابق با نیازهای ساکنان را معرفی کند.

خانه نویفرت در کنار ویلای X1 ساخته شده است. ویلایی که در سال ۱۹۵۹-۱۹۶۲ پیتر نویفرت آن ‎را طراحی کرد و ساخت. باتوجه به دسترسی آزاد و مناسب خانه نویفرت و مسکونی بودن آن، با نگهداری و مراقبت ساده از آن، می‎توان در بعضی از مواقع سال استفاده‎کرد.

 معماری نویفرت

طراحی نمای ساختمان نویفرت در تضاد کامل با نمای ساختمان مجاور خود یعنی ویلای X1 است. این تضاد باعث می‎شود خانه بیشتر نمایان شده و سادگی فرمی آن برای بینندگان محسوس باشد.

ترکیب حجمی خانه نویفرت بسیار ساده است و از احجام مکعبی و مینیمال به وجود آمده‎است. این خانه در یک زمین تنیس بدون استفاده، بنا شده است. اتاق خواب‎های این ساختمان در طبقه بالا قرار دارد و با توجه به استانداردهای معماری نویفرت طراحی شده‎است. این دو اتاق خواب چشم اندازی بسیار زیبا به محیط اطراف دارد. نور طبیعی اتاق خواب‎ها از پنجره‎ها تأمین می‎شود.

استانداردهای نویفرت

توجه به محیط اطراف باعث شده‎است بعضی از فضاها علاوه بر کاربری خود، عملکردی چند گانه داشته‎باشد. اتاقی که در قسمت شمال غربی ساختمان تعبیه شده، حد فاصل بین محیط بیرون و درون ساختمان است و علاوه بر عملکرد، برای جلوگیری از کاهش آلودگی صوتی و ایجاد آرامش در درون ساختمان، به‎وجود آمده‎است. از دیگر عملکردهای این اتاق جلوگیری و فیلتر کردن نور غرب است. در پلان این خانه از هیچ خط منحنی استفاده‎نشده و منطق هندسی در طراحی فرم و پلان وجوددارد.

پلان استانداردهای نویفرت

در قسمت جنوبی خانه نویفرت، برای استفاده از نور مناسب و چشم انداز باغ، تراس قرار دارد. این تراس با قطع کردن بخش شرقی و غربی ساختمان یک حجم ساده و کارآمد به وجود آورده‎است. استفاده از شیشه در نمای این ساختمان از ویژگی‎های این طرح محسوب شده و باعث کاهش مرز بین درون و بیرون آن می‎شود و به ساکنان وسعت دید می‎دهد. طراحی نما و فرم پنجره‎های این ساختمان، بسیار ساده است.

معمار: Gatermann + schooing

موقعیت بنا: کلن، آلمان

متراژ: ۲۳۷ تر مربع

سال اجرا: ۲۰۱۳

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون و معماری های خاص از مجله دلتا دیدن کنید.

 • طراحی داخلی مهدکودک

  طراحی داخلی مهدکودک

  معماری محل تحصیل به طور مستقیم با روند رشد خلاقیت در کودکان در ارتباط است. در این بخش از م…
 • خانه چندضلعی

  معماری خاص خانه چندضلعی در ژاپن

  به دلیل افزایش جمعیت در ژاپن نیاز به خانه های کوچک افزایش یافته است. در این بخش از مجله دل…
 • موزه مارپیچی

  موزه مارپیچی در نروژ

  موزه مارپیچی در نروژ، دو حاشیه رودخانه را به بکدیگر متصل می‌کند. در این بخش از مجله دلتا ب…
بیشتر ببینید در معماری های خاص

همچنین بخوانید

چگونه پرده و فرش را با هم ست کنیم؟

هر کدام از افراد برای هماهنگ کردن و یا ست‌کردن اتاق پذیرایی یا نشیمن خود، خوب است که اصول …