با این رنگ‌ها به خانه خود آرامش ببخشید!

۱۶
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معمار هم که نباشید، اگر کمی از رنگ‌ها و تاثیرات آن‌ها بدانید، می‌توانید آرامش را در خانه خود تجربه کنید. برای دانستن راز رنگ‌های ملایم و آرامش بخش مطلب را تا انتها بخوانید.
رنگ‌ های آرامش‌ بخش در دکوراسیون

طراحان حرفه‌ای و دکوراتورهای مجرب، با انجام اقدامات ساده‌ مانند: باز و بسته کردن فضاها، کم و زیاد کردن نور و سایه، تغییر دادن سبک مبلمان و بازی با رنگ‌ها به فضای خانه آرامش می‌بخشند. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی رنگ‌ های آرامش‌ بخش در دکوراسیون پرداخته می‌شود.

رنگ سفید

سفید، پادشاه رنگ‌های روشن و روشن‌ترین آن‌هاست. سفید، با همه رنگ‌ها به خوبی ست می‌شود و منزل شما را دلباز و روشن می‌کند. با رنگ سفید می‌توانید آرامش و صلح را تجربه کنید.

رنگ سفید در دکوراسیون

رنگ آبی

آبی جزء شاخص‌ترین رنگ‌ های آرام‌ بخش در دکوراسیون است. کافی است به آسمان صبحگاهی نگاهی کنید تا متوجه شوید. رنگ آبی آسمانی در میان طیف‌های مختلف این رنگ، بیش‌ترین حس آرامش را ایجاد می‌کند. آبی، رنگ اعتماد و دوستی است.

رنگ خاکستری

خاکستری دوست داشتنی‌ترین رنگ خنثی است. نمی‌توانید رنگی پیدا کنید که با خاکستری هماهنگ نباشد. گذشته از این، خاکستری وقاری دارد که شاید کم‌تر رنگی تا این حد از آن برخوردار باشد. این رنگ، وقار و شایستگی را به دکوراسیون داخلی نیز القا می‌کند.

رنگ خاکستری در دکوراسیون

رنگ لیمویی

اگر می‌خواهید به دکوراسیون منزل خود رنگ و روح دهید، ولی با رنگ زرد میانه ای ندارید، شاید بد نباشد لیمویی را امتحان کنید. رنگ لیمویی، روحیه شما را بالا خواهد برد. این رنگ که سایه انعطاف پذیری از زرد است، برای دکوراسیون منزل شما در هر فصلی مناسب است.

رنگ لیمویی در دکوراسیون

رنگ کرم

کرم از سری رنگ‌های گرمی است که خیلی خوب با حال و هوای هر خانه‌ای جور در می‌آید. وقار و ملایم بودن این رنگ و هماهنگی فوق العاده‌ای که با رنگ قهوه ای دارد، رمز محبوب بودن آن است.

رنگ‌ ملایم در دکور

رنگ گلبهی

رنگ گلبهی جزو زیباترین‌ رنگ‌ های آرامش‌ بخش در دکوراسیون است و خصوصا برای اتاق خواب پیشنهاد می‌شود. اگر روحیه لطیفی دارید و احساساتی هستید، به این رنگ یک شانس بدهید.

رنگ‌ آرام در دکوراسیون

رنگ هلویی

رنگ هلویی گاهی اوقات با مرجانی اشتباه گرفته می‌شود. این رنگ مابین نارنجی و صورتی است که در طیف‌های روشن می‌تواند بی نهایت دوست داشتنی و متمایز باشد. انرژی و جذابیت رنگ نارنجی و ملایمت رنگ صورتی را می‌توانید در این رنگ پیدا کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب برترین رنگ‌های مکمل‌ فیروزه‌ای در دکوراسیون کدامند؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تزیین گلدان در خانه با ایده‌های ساده و ارزان

گلدان‌های زیبا و منحصربه‌فرد جذابیت و زیبایی گیاهان خانه شما را دوچندان می‌کنند. برای تغیی…