ترفندهای استفاده بهینه از فضاهای خانه

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
از فضاهای پرت خانه به سادگی نگذرید. از همین فضاهای بلا استفاده می‌توانید بهترین استفاده‌ها را ببرید.
فضاهای پرت در دکوراسیون

اگر پلان منزل شما خوب طراحی نشده باشد، با فضاهای پرت رو به رو هستید. این فضاها را اگر خالی رها کنید، خیلی بیشتر به چشم می آیند و مانند یک نقص به نظر می رسند. شاید یک کنج یا گوشه آن قدر کوچک باشد که شما نتوانید برای استفاده درست از آن تصمیم گیری کنید. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی ترفندهای استفاده بهینه از فضاهای پرت در دکوراسیون پرداخته ایم.

آویزان کردن صندلی آویز در گوشه دیوار

اخیرا نمونه‌های جدیدی از صندلی تولید شده که بجای داشتن سطح اتکا روی زمین، از سقف آویزان می‌شوند و در واقع معلق هستند. این صندلی‌ها معمولا فضای بسیار کمی اشغال می‌کنند. همچنین گزینه فوق العاده‌ای برای پر کردن فضاهای پرت در دکوراسیون مانند کنج‌ها هستند.

آویزان کردن صندلی آویز در گوشه دیوار

ایجاد فضای کار در کنج دیوار

تقریبا همه ما به فضایی جهت انجام کار در منزل نیاز داریم. شاید چنین فضایی به صورت مجزا در پلان منزل شما به چشم نخورد. در صورتی که فضاهای پرت در دکوراسیون منزل خود دارید می‌توانید با ساخت یک میز سفارشی کوچک از آن به عنوان فضای کار استفاده کنید.

ایجاد فضای کار در کنج دیوار

نصب کردن شلف در دکوراسیون گوشه

شلف‌ها از محبوب‎‌ترین عناصر دکوری در دکوراسیون داخلی منزل بشمار می‌روند که کاربردهای بسیاری دارند. اگر فضای پرت مد نظر شما آن قدر کوچک است که نمی‌توان وسیله خاصی را در آن قرار داد می‌توانید از شلف‌های دیواری که مخصوص کنج دیوارها طراحی و اجرا می شوند، استفاده کنید.

استفاده از فضاهای پرت در دکوراسیون

استفاده از گلدان

از دیگر راهکارهای پرطرفدار و ساده‌ای که معمولا همیشه جزو گزینه‌های اصلی پر کردن یک فضای خالی و بدون کاربرد  هستند استفاده از گلدان است. گلدان‌ها تقریبا در هر خانه‌ای جایگاه خاص خود را دارند و معمولا هم در گوشه‌ها قرار داده می‌شوند.

فضای پرت

گذاشتن مبل راحتی در گوشه فضا

مبل‌های راحتی کوچک هم از جمله مبلمانی هستند که عموما در دکوراسیون داخلی منازل مختلف به چشم می خورند.

برای مثال، یک مبل راحتی کوچک که در گوشه دنجی قرار گرفته، می‌تواند فضای بسیار خوبی برای مطالعه یا پرداختن به سرگرمی‌های محبوب باشد.

حس دنج بودنی که وجود یک مبل راحتی در گوشه فضا ایجاد می کند، بسیار دلپذیر است.

گذاشتن مبل راحتی در گوشه فضا

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکات ضروری برای انتخاب رنگ اتاق خواب را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

در منزل دکوری‌های زیبا بسازید

همچنین بخوانید: پاک کردن انواع لکه بر‌ روی فرش نقاشی زیبا خلق کنیم در ساخت دکور منزل خلاق …