خانه گزارش های ملکی اجاره سوئیت در تهران

اجاره سوئیت در تهران

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجاره سوئیت با مساحت کمتر از 40 مترمربع، متقاضیان زیادی دارد و موجران نیز با اجاره بهای یک میلیون تومان تمایل دارند.
اجاره سوئیت

اجاره سوئیت در تهران، از مسائل بازار مسکن این شهر است. آمار نشان می‎دهد نرخ اجاره سوئیت، نزدیک به یک میلیون تومان است. به نظر می‎رسد با توجه به قیمت بالای اجاره آپارتمان، اجاره سوئیت برای افراد مناسب‎تر است.

به گزارش مجله دلتا، به نقل از «دنیای اقتصاد»، اجاره سوئیت با مساحت زیر ۴۰ مترمربع، متقاضیان زیادی دارد و موجران نیز به اجاره‎بهای یک میلیون تومان تمایل دارند.

اجاره سوئیت

 

در جامعه امروز ایران، تورم و قیمت‎های بالا و درآمدهای ناچیز، قشر متوسط را به زندگی در خانه‎های کوچک که حداقل اجاره‎بها را داشته باشند، مجبور می‎کند. برخی از متقاضیان سوئیت می‎توانند به صورت سرایداری در این سوئیت‎ها زندگی کنند و کار سرایداری ساختمان‎های لوکس را انجام دهند.

از طرفی، تعدادی از ساختمان‎های بزرگ و شیک در تهران، سرایدار مقیم ندارند و از آن‎جا که برای اداره امور ساختمان نیاز به درآمد دارند، این سوئیت‎ها را اجاره می‎دهند تا از محل اجاره‎بهای سوئیت با قیمت مناسب، هزینه‎های ساختمان را تامین کنند. بیشتر این سوئیت‎ها نسبت به عرف منطقه، قیمت کمتری دارند و بازسازی شده‎اند و به طور معمول در طبقه زیر همکف قرار گرفته‎اند.

اجاره سوئیت، با ودیعه بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان و قیمت اجاره‎بهای آن نیز با توجه به منطقه و متراژ سوئیت، بین چندصد هزار تومان تا ۲ میلیون تومان یا بیشتر است.

شایان ذکر است که هرچند همه آگهی‎های عرضه شده  که متراژ ۴۰ مترمربع دارند، سوئیت محسوب نمی‎شوند، اما از آن‎جا که یک واحد کوچک مستقل، در یک ساختمان بزرگ هستند، به عنوان سوئیت ارائه می‎شوند.

با نگاهی به نرخ اجاره سوئیت می‎توان نتیجه گرفت که مالکان به گرفتن اجاره‎بهای یک میلیون تومانی بسیار متمایل هستند و به ندرت می‎شود سوئیتی با رهن کامل یافت.

برای پیگیری جدیدترین اخبار روز مسکن، از شما دعوت می‎شود تا از صفحه‎های  خبروگزارش  و  اخبار مسکن در مجله دلتا ، جامع ترین مجله ملکی، دیدن کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…