با این ایده‌‌ها خانه خود را دلبازتر کنید!

۱۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با وجود چند تکنیک ارزان و اقتصادی و در عین حال سریع در طراحی داخلی و دکوراسیون فضا، می‌توانید خانه خود را به مکانی دلباز تبدیل کنید.
دکوراسیون خانه دلباز

تفاوتی ندارد که خانه شما به چه اندازه کوچک باشد. با برخی ایده‌ها و ترفندهای ساده و کاربردی، می‌توان فضای دلگیر موجود را از بین برد. و در نهایت به دکوراسیون خانه دلباز و فرح‌بخش دست پیدا کرد. با مجله دلتا همراه باشید.

استفاده از مبلمانی با رنگ های روشن

نکته اول در دکوراسیون خانه دلباز، استفاده از مبلمانی با رنگ‌های روشن است. مبلمان روشن بخصوص مبلمانی به رنگ سفید، از جمله ترفندهای کاربردی هستند که فضایی دلبازتر ایجاد می‌کنند. اگر نمی خواهید مبلمان جدید خریداری کنید، می توانید مبلمان و لوازم موجود و حتی کابینت های موجود را به رنگ سفید رنگ آمیزی کنید. همچنین می‌توانید روکش‌های تیره مبلمان را با کاورها و یا ملحفه های روشن مخصوص مبل بپوشانید.

استفاده از مبلمانی با رنگ های روشن

استفاده از سیستم نورپردازی متعدد در نقاط مختلف

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد محیط دلگیر این است که سیستم روشنایی مناسبی در آن به کار برده نشده است. به همین دلیل کاری که باید انجام دهید این است که از چندین سیستم روشنایی استفاده کرده و از نقاط مختلف نورپردازی انجام دهید. برای این منظور علاوه بر لوستر سقفی می‌توانید از آباژور، چراغ های دیواری و هالوژن های سقفی نیز استفاده کنید. در این‌صورت تاریک‌ترین نقاط اتاق، یعنی گوشه دیوارها را نیز روشن می‌کنید.

استفاده از سیستم نورپردازی متعدد در نقاط مختلف

استفاده از پرده‌های هم‌رنگ با دیوارها!

این تکنیکی است که هر کسی آن را نمی داند! به خانه‌هایی که توسط معماران داخلی و یا طراحان حرفه‌ای طراحی شده‌اند، نگاه کنید. متوجه خواهید شد که در مکان‌های کوچک از پرده‌هایی هم رنگ با رنگ دیوارها استفاده می‌کنند. پرده‌هایی که از سقف تا زمین ارتفاع دارند و در رنگ مشابه با دیوارها انتخاب می شوند، مکان را از آنچه که هست بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

این تکنیک روشی ساده و کم هزینه است که در کوتاه‌ترین زمان و به سادگی می‌توانید به دکوراسیون خانه دلباز دست پیدا کنید.

ایده هایی برای خانه دلباز

تزئین و دکوراسیون دیوار خالی

دیوارهای خالی و ساده که هیچ‌گونه تابلو، عکس و یا پوستری بر روی آن‌ها قرار ندارد، باعث دلبازتر شدن فضا می‌شوند. به طور خلاصه اگر تابلو و یا قاب عکسی بر روی دیوار وجود دارد که زیاد به چشم می‌آید، برای نگه داشتن آن بر روی دیوار پا فشاری نکنید. شاید آنچه که به آن نیاز دارید تنها دیواری ساده، خالی و سفید رنگ باشد.

ایده هایی برای دکوراسیون دلباز

استفاده از آینه‌های بزرگ

نکته آخری که در مورد دکوراسیون خانه دلباز به آن اشاره خواهیم کرد، استفاده از آینه‌های بزرگ است. آینه‌های بزرگ باعث می‌شوند تا مکان بسیار وسیع‌تر از آنچه که هست دیده شود.

استفاده از آینه های بزرگ در دکوراسیون

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترفندهای استفاده از رنگ سبز در نشیمن  را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گیاهان آپارتمانی هرگز زرد نمی‌شوند

گیاهان آپارتمانی به فضای منزل‌تان سبزی و تازگی می‌بخشند و برای تصفیه هوا هم بسیار مفید هست…