ترفندهای اجرای سبک مدرن در دکوراسیون

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بر اساس اصول سبک مدرن، انتخاب و چیدمان مبلمان و وسایل دکوری باید هدفمند باشد و اگر ضرورتی در استفاده از آن‌ها نیست، باید کنارشان گذاشت.
سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

سادگی، کوتاه ترین و بهترین توصیف برای سبک مدرن در دکوراسیون داخلی است. سادگی در این سبک به این معنی است که در طراحی فضای داخلی، از مبلمان و اثاثیه ای استفاده کنیم که دارای خطوط صاف و مستقیم هستند و در آن‌ها هیچ‌گونه خطوط منحنی و جزئیات غیر ضروری استفاده نشده است. بنابراین اگر شما فردی هستید که به سادگی و نظم، بیش از هر چیز دیگری اهمیت می‌دهید، با مجله دلتا همراه باشید.

از رنگ خنثی در سبک مدرن استفاده کنید

با توجه به سادگی سبک مدرن، رنگ‌های خنثی بهترین گزینه برای دکور فضای داخلی خانه هستند. همچنین دقت داشته باشید، بهتر است که این رنگ‌ها را به صورت تک‌رنگ در وسایل و بخش‌های مختلف خانه بکار ببرید. برای مثال رومبلی یک مبل، تنها باید دارای یک رنگ باشد.  همچنین دیوار اتاق خواب فقط سفید رنگ باشد.

سبک مدرن در دکوراسیون

از مصالح طبیعی در کف خانه به سبک مدرن استفاده کنید

مصالح طبیعی مانند چوب می‌توانند تعادل را در کنار رنگ‌های خنثی بوجود آورند. شما می‌توانید از پارکت‌های چوبی در کف منزل خود استفاده کنید. در این صورت بافت طبیعی موجود درپارکت، فضای سرد و خشک ایجاد شده توسط رنگ‌های خنثی را از بین می‌برد. همچنین سرامیک‌های بزرگ نیز گزینه مناسبی برای سبک مدرن هستند. انتخاب بین این دو، به سلیقه خودتان بستگی دارد.

سادگی در طراحی را در سبک مدرن رعایت کنید

سادگی در طراحی، به معنی استفاده از خطوط صاف و مستقیم و عدم استفاده از جزئیات اضافی است. بنابراین در کنار کارایی مبلمان و اثاثیه، سادگی طراحی آن‌ها را در نظر بگیرید. همچنین بر خلاف سبک‌های قدیمی‌تر، در سبک مدرن نباید از الگو، نقش، گچ کاری و حکاکی در بخش‌های مختلف خانه استفاده کرد.

سبک مدرن در دکوراسیون

فضای منظم و به دور از بهم ریختگی در سبک مدرن ایجاد کنید

تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که بهم ریختگی و شلوغی منجر به ایجاد استرس در زندگی می‌شود. بنابراین بعد از آن که سادگی و کارایی اثاثیه خانه را در سبک مدرن در نظر گرفتید، برای هر یک از آن ها مکانی مشخص تعیین کنید. همچنین می‌توانید از روش‌های خلاقانه برای چیدمان وسایل مانند کتابخانه، قفسه‌های توکار و فضاهای مخفی برای قرار دادن وسایل ضروری کوچک استفاده کنید. در این صورت خانه‌ای منظم و مرتب خواهید داشت.

فضایی باز در سبک مدرن بوجود آورید

ابتدا باید بدانید که مناسب‌ترین نوع سبک مدرن در دکوراسیون داخلی، طراحی پلان باز است. بنابراین بهتر است که ظاهر و جلوه‌ای شبیه آن را بوجود آورید تا فضایی دلباز داشته باشید. یکی از مناسب‌ترین راه‌ها خرید پرده‌هایی لطیف با رنگ روشن است. در این صورت نور خورشید به راحتی داخل فضا می‌شود. همچنین می‌توانید از آینه‌های مختلف استفاده کنید تا میزان نور داخل بیشتر شده و فضا بزرگ‌تر دیده شود.

سبک مدرن در دکوراسیون

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکاتی مهم، در دکوراسیون خانه‌های کوچک را بخوانید.

۳ دیدگاه

  1. ناشناس

    ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۳۳ ق٫ظ

  2. ناشناس

    ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۲:۰۹ ق٫ظ

  3. ناشناس

    ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۹:۰۲ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…