ترفندهایی که اتاق خواب شما را زیباتر جلوه می‌دهد!

۱۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اتاق خواب باید جایی باشد که شما در آن احساس شادی و آرامش کنید. دکوراسیون هر اتاقی خوابی بسته به اینکه چه کسی از آن استفاده می‌کند، می‌تواند متفاوت باشد.
نکاتی درباره دکوراسیون اتاق خواب

تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه نکاتی را برای دکوراسیون اتاق خواب خانه، باید رعایت کنید؟ یا این که طراحان داخلی از چه ترفندهایی برای دکور اتاق خواب استفاده می‌کنند؟ در این مطلب از مجله دلتا به بررسی نکات دکوراسیون اتاق خواب می‌پردازیم.

اندازه تخت را متناسب با اندازه اتاق انتخاب کنید!

یکی از نکات درباره دکوراسیون اتاق خواب، تناسب اندازه وسایل و مبلمان با اندازه فضا است. پس اگر فضای اتاق شما محدود است، به هیچ وجه دنبال تخت خواب های بزرگ نروید.

توجه داشته باشید، طبق توصیه طراحان داخلی، فاصله تخت با دو دیوار کناری، بهتر است مانند تصویر زیر، حدود ۱ متر باشد تا فضای مناسب برای رفت و آمد و قرار دادن میز پاتختی را داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب

تخت خواب را در مرکز دیوار و دور از پنجره و درب قرار دهید!

بهترین محل قرار گیری تخت خواب، حالتی است که از هر طرف آن بتوانید بدون دردسر بلند شوید. پس آن را ترجیحا در مرکز دیوار قرار دهید. البته این نوع چیدمان فضای اتاق خواب شما را متعادل و زیباتر نیز جلوه می‌دهد. بهتر است که تخت را مثل این تصویر، زیر پنجره و کنار درب چیدمان نکنید، تا سر و صدای بیرون اتاق و سرما، خواب آرام شما را مختل نکند.

دکور اتاق خواب

رنگ های خنثی و سرد را برای نقاشی یا کاغذ دیواری انتخاب کنید!

یادتان باشد که رنگ‌های خنثی و سرد بهترین گزینه برای نقاشی و کاغذ دیواری اتاق شما هستند. در واقع این رنگ‌ها آرام‌بخش هستند و محیط آرام و بدون استرسی را برای خوابیدن، فراهم می‌کنند.

در مقابل؛ رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی، رنگ‌های پر انرژی و محرکی هستند. پس این نوع رنگ‌ها را بهتر است به جای دیوارها، در دکوری و اکسسوری‌های کوچک وارد دکوراسیون اتاق خواب خود کنید.

دیوار پشت تخت را به صورت خاص دیزاین کنید!

یادتان باشد که تخت خواب با اندازه بزرگی که نسبت به باقی وسایل در اتاق خواب دارد، معمولا به نقطه کانونی فضا تبدیل می‌شود. پس بهتر است که مانند طراحان حرفه ای، دیوار پشت آن را بصورت مخصوص با بافتی متفاوت و یا با نصب دکوری ها، تزئین کنید. برای مثال می‌توانید مثل اتاق زیر، دیوار پشت تخت را با کاغذ دیواری که طرحش با دیوارهای دیگر متفاوت است، دیزاین کنید.

دیوار پشت تخت را به صورت خاص دیزاین کنید

 فرش مناسبی را برای دکور اتاق خواب انتخاب کنید!

یادتان باشد که کف اتاقی که کاملا با فرش پوشیده شده است، زیبا و اصولی نیست. در واقع فرشی که انتخاب می‌کنید، باید به اندازه‌ای باشد که حداقل ۳۰ سانتیمتر با دیوارها فاصله داشته باشد.

از پرده ای مناسب برای اتاق خواب خود استفاده کنید!

پرده عضو مهم و جدا نشدنی اتاق خواب شما است. چون حریم شخصی را حفظ می‌کند. همچنین عایقی برای ورود سرما از پنجره‌هاست و می‌توانید میزان نور آفتاب و محیط بیرون را با آن کنترل کنید. پس باید با توجه به موقعیت اتاق خواب و دکوراسیون منزل خود، نوع مناسبی را خریداری کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اصول انتخاب رنگ در دکوراسیون را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

هرگز از این وسایل تزیینی در منزل استفاده نکنید!

همه‌ ما در دوره‌های مختلف دکوراسیون خانه را تغییر داده‌ایم و همیشه از آن لذت برده‌ایم. درس…