نکاتی برای انتخاب تابلو در دکوراسیون

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وسایل تزئینی، تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارند. می‌توانید با هزینه کم، جلوه بسیار زیبایی را برای دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید.
انتخاب تابلو در دکوراسیون

انتخاب تابلو در دکوراسیون جزو چالش‌ برانگیزترین مسائل است. رسیدن به چند تابلو از میان هزاران تابلو به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست. اگر شما هم با این قضیه مشکل دارید، نکات زیر را مطالعه کنید تا دید بهتری نسبت آن پیدا کنید. با مجله دلتا همراه باشید.

اهمیت رنگ تابلو در دکوراسیون

اکثر مردم در هنگام انتخاب تابلو، اول از همه سراغ رنگ آن می‌روند. زیرا می‌خواهند رنگ آن را با سایر وسایل موجود در اتاق هماهنگ کنند. با این حال، هماهنگ‌سازی، تنها روش برای انتخاب تابلوهای هنری نیست. بعضی اوقات، رنگ موجود در تابلوها دقیقاً در تضاد با رنگ سایر وسایل هستند. حتی می‌توانند تنها دارای دو رنگ سیاه و سفید باشند.
چیزی که اهمیت دارد این است که تابلویی را پیدا کنید که مکمل فضای شما باشد. این امر گاهی از طریق رنگ صورت می‌گیرد. چیزی را انتخاب کنید که توجه شما را جلب کند و خیلی در قید و بند رنگ نباشید.

اندازه تابلو در دکوراسیون

تابلو هر چه بزرگ‌تر باشد بهتر است. انتخاب تابلوهای کوچک جزو اشتباهات رایج به حساب می‌آید. برای نمونه، دیوارِ بالای مبل راحتی را در نظر بگیرید. به عنوان یک قاعده‌ی کلی، تابلوی بالای آن باید دو سوم عرض مبل یا بزرگ‌تر از آن باشد. همین قاعده برای تابلوی بالای تخت خواب نیز صدق می‌کند.

می‌توان تعداد زیادی از تابلوهای کوچک را به عنوان یک مجموعه روی یک دیوار نصب کرد. ممکن است نقاشی یا اثری داشته باشید که کوچک است اما علاقه‌ی زیادی به آن دارید. در این‌صورت برای آن یک قاب بسیار بزرگ تهیه کنید تا اثر بصری بیشتری داشته باشد.

تابلو در دکوراسیون

تلفیق سنت و مدرنیته

تضاد، عنصری است که به اتاق هیجان می‌دهد. تابلو می‌تواند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند. حضور یک تابلوی مدرن در یک اتاق سنتی، آن را به یک نقطه‌ کانونی تبدیل می‌کند. زمانی که سنت و مدرنیته با یکدیگر تلفیق شوند، تأثیرهای عجیب و غیرمنتظره‌ای را شاهد خواهیم بود.

چیزی را بخرید که واقعاً دوست دارید

مطمئن شوید تابلویی که خریداری می‌کنید، چیزی باشد که واقعاً به آن علاقه دارید. استفاده از تابلوهای اصل، ویژگیِ منحصربه‌فرد و شخصیت به خانه شما خواهد داد. این تابلوها معمولاً بسیار گران هستند. مخصوصاً اگر اثر یکی از هنرمندان معروف یا یک اثر خاص باشند. بسیاری از افراد هستند که فقط به‌خاطر اصل بودن اثر، آن را خریداری می‌کنند. این اشتباه بزرگی است اگر واقعاً آن تابلو را دوست نداشته باشند. ممکن است نخواهید برای آثار اصیل زیاد هزینه کنید. در این صورت آثار هنرمندان تازه‌کار که طرف‌دارهای زیادی ندارند، را بخرید.

تابلو در دکوراسیون

پیشنهاد مطالعه: مطلب کابینت‌های رنگی، پیشنهادی جذاب در دکوراسیون آشپزخانه را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

حتی در خانه کوچک هم اتاق لباس داشته باشید

فضایی برای چیدمان انواع لباس و پوشاک که در طراحی مدرن بسیار کاربردی و مهم است، اتاق لباس ی…