کافه موزه‌ای برای عشق ماشین‌ها در تهران

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خودروهایی که روزگاری برای شرکت در جنگ‌های جهانی ساخته شده بودند، اکنون پس از سفرشان به ایران در گوشه‌ای از شهر تهران به مکانی برای سرو قهوه و ساندویچ تبدیل شده‌اند!
رستوران خودرویی

امروز در مجله دلتا کافه و موزه‌ای شگفت‌انگیز برای عاشقان خودروهای قدیمی را معرفی می‌کنیم. خودرو و موتورسیکلت‌های منحصر به‌فردی که قدمت برخی از آن‌ها به جنگ‌های جهانی برمی‌گردد را می‌توان در مجموعه فرهنگی هنری تپه‌های عباس آباد و پشت باغ کتاب تهران دید. جایی در موزه سرباز خودروهای تاریخی که غیر از کاربری موزه‌ای، به رستوران خودرویی و اتول کافه نیز تبدیل شده‌اند.

نخستین مجموعه رستوران خودرویی تهران کجاست؟

اگر از بزرگراه حقانی بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی را به سمت باغ کتاب بروید، وقتی می‌خواهید پله‌ها را بالا بروید، دست چپ، تعدادی خودرو پارک شده‌اند. شاید در نظر اول این‌طور به نظر برسند که نمایشگاه خودروهای کلاسیک هستند؛ اما کمی کنجکاوی کنید و از پشت بوته‌ها سرکی بکشید تا ببینید این خودروها چه میراثی هستند و اصلاً برای چه اینجا پارک شده‌اند.
پشت بوته‌ها خودروهای مهمی پارک شده‌اند اما هر کدام کاربری دیگری از آنچه که به آن منظور ساخته شده بودند، پیدا کرده‌اند. یکی از آن‌ها برای تهیه غذای گیاهی مورد استفاده قرار گرفته، آن یکی آب میوه طبیعی سرو می‌کند و دیگری فقط ساندویچ می‌دهد!
نخستین مجموعه رستوران خودرویی تهران کجاست؟

چه خودروهایی اینجا قرار دارند؟

شرکت خودروی آمریکایی هامر، یک خودروی نظامی خاص دارد. این خودرو گوشه‌ای از بوستان، آفتاب می‌خورد تا گاهی فردی هوس یک قهوه کند و به مسئولش سفارش دهد.
آن طرف‌تر موتور سیاه رنگی بدون حفاظ پارک شده و گاهی پسربچه‌ها از آن بالا می‌روند و اگر صاحب موزه بفهمد، حسابی شاکی می‌شود زیرا این موتور هم در روزگار جنگ جهانی اول ساخته شده است. اولین خودروی الکتریکی سیتی کار تولید شده در آمریکا، به همراه پورشه دیزل ۱۹۴۶ و وسپای تولید ۱۹۴۲ متعلق به یکی از بانک‌های خارجی، بخشی از این مجموعه بزرگ خودورهای خاص هستند.
رستوران خودرویی تهران

داستان رستوران خودرویی یا موزه روباز

نخستین مجموعه رستوران خودرویی تهران با تمرکز بر ۳ محور سلامت، گردشگری غذایی و رویکرد آموزشی در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد تیر ماه امسال به صورت رسمی افتتاح شد. این روزها می‌توانید هر زمان که سری به مجموعه عباس آباد زدید، به این موزه سرباز هم بروید. هر زمان به اینجا رفتید حتماً اول دستانتان را در روشویی بشورید که با اجزای ماشین مانند آیینه خودرو، پدال گاز و چرخ ماشین ساخته شده است و بعد سفارشتان را در بین خودروهای نظامی و جنگی میل کنید.مجموعه رستوران خودرویی تهران
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های گردشگری ایران، روستایی که مردمانش زیرِ زمین زندگی می‌کرده‌اند! را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

رستورانی که هر لحظه در آن زلزله‌ای ۸ ریشتری می‌آید!

معمولا همه از زلزله می‌‌‌‌ترسند اما در کافه دیزستر مردم پول می‌دهند تا در حالی که از طعم غ…