انتخاب آباژور مناسب برای پذیرایی

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آباژور ایستاده یکی از بهترین دکوری‌هایی است که می‌تواند در دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده شود.
آباژور پذیرایی

دکوراسیون داخلی خانه فقط شامل مبلمان و وسایل بزرگ اصلی نیست، بلکه باید با خرید انواع وسایل دکوری و اکسسوری به فضا روح و شخصیت بدهید و فضایی زیبا و شیک را طراحی کنید. یکی از مهم‌ترین اتاق‌های هر خانه‌ای اتاق پذیرایی است و از آنجایی که در این فضا از مهمان‌ها پذیرایی می‌شود، پس در واقع چیدمان اتاق پذیرایی نشان‌دهنده سلیقه و شخصیت شما است. آباژور مناسب برای پذیرایی علاوه بر زیبایی، بخشی از نور فضا را نیز تامین می‌کند. با مجله دلتا همراه باشید.

انواع آباژور

آباژورها در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند که می‌توان با توجه به نوعشان در فضا مورد استفاده قرار ‌گیرند.

آباژورهای رومیزی

آباژورهای رومیزی در دسته آباژورهای کوچک هستند که باید متناسب با میز زیر آن انتخاب شوند، یعنی اگر آباژور رومیزی مدرن خریداری می‌کنید آن را بر روی میز آباژور مدرن قرار بدهید. یا اگر سبک دکوراسیون پذیرایی شما کلاسیک است از آباژور رومیزی کلاسیک استفاده کنید.

آباژورهای ایستاده

نوع دیگر از آباژورهای مناسب برای پذیرایی ، آباژورهای ایستاده هستند که طرفدارهای خاص خود را دارند. این مدل آباژور در مدل‌های متنوعی مانند آباژور ایستاده خمیده، آباژور ایستاده چوبی و… ساخته می‌شوند که می‌توانند با هر نوع فضا و خانه‌‎ای هماهنگ شوند. این مدل آباژورها بیشتر در اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن استفاده می‌شوند و دکوراسیون فضا را بیش از پیش تحت تاثیر قرار می‌دهند.

آباژور پذیرایی

بهترین محل قرار دادن آباژور

آباژور در دکوراسیون پذیرایی را می‌توان در محل‌های زیر قرار داد:

  • گوشه اتاق پذیرایی در کنار مبل تک
  • مابین دو مبل تک در فضای پذیرایی
  • در کنار میز تلویزیون و یا ال سی دی دیواری
  • طرفین مبل سه نفره در فضای پذیرایی
  • در کنار میز کنسول
  • در کنار میز غذاخوری

راهنمای انتخاب آباژور مناسب

پیش از آنکه  آباژور مناسب برای پذیرایی را بخرید بهتر است، به نکات زیر توجه کنید:

  • به سبک و فضای موردنظر برای قرارگیری آباژور دقت کنید و هماهنگ با آن مدل و سبک آباژور را انتخاب کنید.
  • اگر اتاق پذیرایی شیکی به سبک کلاسیک دارید، انتخاب آباژور طلایی می‌تواند، زیبایی فضا را چشمگیر کند. رنگ آباژور باید با فضای اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن هماهنگ باشد.
  • فراموش نکنید که در آباژورهای ایستاده ارتفاع استاندارد آباژور، باید به گونه‌ای باشد که زمانی که روی مبل نشسته‌اید کلاهک آباژور ایستاده (شید آباژور ایستاده) دقیقا روبه روی چشم‌های شما قرار بگیرد.
  • در مدل‌های رومیزی بهتر است، ارتفاع استاندارد آباژور رومیزی به‌ گونه‌ای باشد که بخش کلاهک دوسوم ارتفاع پایه آباژور باشد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال ایده‌هایی کاربردی برای دکوراسیون خانه خود هستید، به مطلب اشتباهات چیدمان، در خانه های کوچک سر بزنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۷ ایده جذاب چیدمان نشیمن باریک

فکر می‌کنید چیدمان نشیمن باریک کار سخت و غیرممکنی است؟ فکر می‌کنید اگر نشیمن باریکی داشته …