خانه دکوراسیون انتخاب بهترین رنگ پرده برای خانه

انتخاب بهترین رنگ پرده برای خانه

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استفاده از پرده برای رسیدن به یک دکوراسیون داخلی خوب بسیار به ما کمک می‌کند.برای این منظور نیاز است از پرده‌ای استفاده شود که با تم رنگی حاکم در فضا و سبکی که برای دکوراسیون به آن نیاز داریم نزدیک باشد.
رنگ مناسب پرده

پنجره‌ها، چشمان خانه هستند که با کمک پرده، می‌توانند زیباتر و شیک‌تر به نظر رسیده و تعادل نور و رنگ‌ها را در فضا بیشتر کنند. در واقع، در بدو ورود به خانه، اولین چیزی که در دکوراسیون به چشم می آید، رنگ‌های غالب و نور موجود در فضاست. بنابراین استفاده از پنجره‌ها در معماری خانه و تزئین مناسب آن‌ها در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی، انتخاب رنگ مناسب پرده پرداخته می‌شود.

رنگ قرمز

رنگ قرمز، باعث افزایش اشتها، و افزایش انرژی می‌گردد و افراد را شاد‌تر می‌کند. بنابراین پرده‌هایی با رنگ قرمز می‌تواند برای آشپزخانه، نشیمن و اتاق غذاخوری مناسب باشد.

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی باعث می‌شود که پذیرش تغییرات آسان‌تر باشد و احساس راحتی و انرژی را به خود به همراه دارد. از این رنگ می‌توان در اتاق‌ها، جایی که تمام اعضای خانواده دور هم جمع می شوند، استفاده کرد. رنگ نارنجی برای آشپزخانه هم مناسب است زیرا، به هضم غذا کمک می‌کند و به افراد احساس راحتی می دهد.

رنگ مناسب پرده

رنگ زرد

زرد مایل به نارنجی، حس دوستی به همراه دارد. اگر به دنبال یک ارتباط دوستانه هستید، اتاق نشیمن خود را با پرده های زرد تزئین کنید.

رنگ سبز

پرده‌های سبز برای اتاق‌خواب عالی هستند، چون با ایجاد احساس آرامش، خواب خوبی را سبب می شوند، به علاوه، با این رنگ اتاق بزرگتر به نظر می‌رسد. اگرچه این رنگ برای همه افراد مناسب است، ولی بعضی افراد با بیش از حد استفاده‌کردن از این رنگ مشکل دارند.

راهکار: قبل از انتخاب رنگ مناسب پرده، چند عنصر حیاتی نیاز است. یکی از مهم‌ترین موارد، سبک دکوراسیون مخصوصا رنگ دیوار‌ها، فرش و مبلمان می باشد. شناسایی عناصر اصلی و عناصر دکوری که فرعی‌تر محسوب می‌شوند نیز در اولویت هستند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب هستید، به مطلب نکات اصولی دکوراسیون اتاق‌خواب سر بزنید.

 • انتخاب پرده مناسب آشپزخانه

  پرده مناسب آشپزخانه

  برای انتخاب پرده در هر فضای خانه گزینه‌های زیادی وجود دارد و بر اساس سلیقه، خلاقیت و علاقه…
 • کاغذ دیواری دکوراسیون پذیرایی

  کاغذ دیواری در دکوراسیون پذیرایی

  کاغذ دیواری‌ها امروزه در انواع مدل‌های مختلف طرح‌دار، ساده و … موجود هستند. انتخاب هر یک ا…
 • چیدمان شلف آشپزخانه

  همه چیز در مورد شلف های آشپزخانه

  در آشپزخانه به جای استفاده از کابینت‌های معمولی، می‌توانید از شلف و طبقات مختلف استفاده کر…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

پرده مناسب آشپزخانه

برای انتخاب پرده در هر فضای خانه گزینه‌های زیادی وجود دارد و بر اساس سلیقه، خلاقیت و علاقه…