انتخاب بهترین رنگ پرده برای خانه

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استفاده از پرده برای رسیدن به یک دکوراسیون داخلی خوب بسیار به ما کمک می‌کند. برای این منظور نیاز است از پرده‌ای استفاده شود که با تم رنگی حاکم در فضا و سبکی که برای دکوراسیون به آن نیاز داریم نزدیک باشد.
رنگ مناسب پرده

پنجره‌ها، چشمان خانه هستند که با کمک پرده، می‌توانند زیباتر و شیک‌تر به نظر رسیده و تعادل نور و رنگ‌ها را در فضا بیشتر کنند. در واقع، در بدو ورود به خانه، اولین چیزی که در دکوراسیون به چشم می‌آید، رنگ‌های غالب و نور موجود در فضاست. بنابراین استفاده از پنجره‌ها در معماری خانه و تزئین مناسب آن‌ها در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی، انتخاب رنگ مناسب پرده پرداخته می‌شود.

رنگ قرمز

رنگ قرمز، باعث افزایش اشتها، و افزایش انرژی می‌گردد و افراد را شاد‌تر می‌کند. بنابراین پرده‌هایی با رنگ قرمز می‌تواند برای آشپزخانه، نشیمن و اتاق غذاخوری مناسب باشد.

رنگ قرمز

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی باعث می‌شود که پذیرش تغییرات آسان‌تر باشد و احساس راحتی و انرژی را به خود به همراه دارد. از این رنگ می‌توان در اتاق‌ها، جایی که تمام اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند، استفاده کرد. رنگ نارنجی برای آشپزخانه هم مناسب است زیرا، به هضم غذا کمک می‌کند و به افراد احساس راحتی می‌دهد.

رنگ مناسب پرده

رنگ زرد

زرد مایل به نارنجی، حس دوستی به همراه دارد. اگر به دنبال یک ارتباط دوستانه هستید، اتاق نشیمن خود را با پرده‌های زرد تزئین کنید.

رنگ زرد

رنگ سبز

پرده‌های سبز برای اتاق‌خواب عالی هستند، چون با ایجاد احساس آرامش، خواب خوبی را سبب می‌شوند، به علاوه، با این رنگ اتاق بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد. اگرچه این رنگ برای همه افراد مناسب است، ولی بعضی افراد با بیش از حد استفاده‌کردن از این رنگ مشکل دارند.

رنگ سبز

راهکار: قبل از انتخاب رنگ مناسب پرده چند عنصر حیاتی نیاز است. یکی از مهم‌ترین موارد، سبک دکوراسیون مخصوصا رنگ دیوار‌ها، فرش و مبلمان است. شناسایی عناصر اصلی و عناصر دکوری که فرعی‌تر محسوب می‌شوند نیز در اولویت هستند.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب هستید، به مطلب نکات طلایی برای چیدمان اتاق خواب شیک و جذاب سر بزنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ویژگی‌های کابینت‌ مناسب آشپزخانه شما چیست؟

برای انتخاب کابینت مناسب منزل یکی از سوالاتی که هموار وجود دارد، به کابینت‌های طرح چوب مرب…