خانه دانستنی ها از فواید قارچ چه می‌دانید؟

از فواید قارچ چه می‌دانید؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قارچ‌ها یکی از مفیدترین محصولات غذایی هستند که باید آن را در رژیم غذایی خود قرار دهیم.
فواید قارچ

تحقیقات متعدد فواید بی‌شمار قارچ برای پوست، مو، سلامت بدن و ذهن را تایید کرده است. در این نوشتار از مجله دلتا فواید قارچ را بررسی می‌کنیم.

فواید قارچ

اصلی‌ترین دلایلی که باید به طور مستمر قارچ مصرف کنید شامل موارد زیر می‌شود:

تامین ویتامین D

قارچ‌ها از جمله مواد غذایی هستند که خود اقدام به تولید ویتامین D می‌کنند و سرشار از این ویتامین هستند. ویتامین D برای سلامت بدن و نیز جذب کلسیم بسیاری ضروری است؛ گرچه بدن خود توانایی تولید ویتامین D را در معرض نور خورشید دارد، اما در فصول سرد سال که نور خورشید کم است و افراد از لباس‌های بیشتری استفاده می‌کنند، نور کافی به بدن برای ساخت این ویتامین نمی‌رسد. از این رو، مصرف قارچ برای تامین ویتامین D توصیه می‌شود.

جایگزینی برای گوشت

قارچ یکی از جایگزین‌های مناسب برای گوشت قرمز محسوب شود. به خصوص افرادی که دارای کلسترول بالا و بیماری‌های زمینه‌ای مانند نقرس هستند می‌توانند قارچ را جایگزین گوشت کنند.

خواص قارچ

کمک به کاهش وزن

قارچ دارای کالری بسیار پایینی است به طوری که ۵ عدد قارچ تنها ۲۰ کالری انرژی دارد. همچنین مصرف قارچ می‌تواند باعث کاهش اشتها شود. تحقیقات نشان داده است افرادی که از قارچ به عنوان پیش غذا استفاده می‌کنند به میزان کمتری کالری از وعده غذایی دریافت می‌کنند.

غنی از سلنیوم

قارچ‌ها یکی از منابع غنی از سلنیوم هستند. این ماده معدنی شبیه به آنتی اکسیدان در بدن عمل کرده و از آسیب دیدن سلول‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین سلنیوم نقشی مهم در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

پیشنهاد مطالعه: خواص بی‌شمار قهوه را در مجله دانستنی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا آسمان آبی است؟

برای درک دلیل آبی بودن آسمان باید ماهیت نور خورشید و نحوه‌ی برهم کنش آن با مولکول‌های گازی…