راه حل‌هایی برای خشکی پوست در سرما

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در فصل زمستان که هوا سرد و از میزان رطوبت هوا نیز کاسته می‌شود، محافظت از پوست و هیدراته کردن آن ممکن است بیش‌ از پیش دشوار شود.
خشکی پوست در سرما

فصل سرما در برخی افراد از جمله مبتلایان به مشکلات پوستی مانند اگزما، باعث وخیم شدن خشکی پوست می‌شود. حتی در کسانی که مبتلا به بیماری خاص پوستی نیستند، تغییر فصل می‌تواند همراه با تغییرات پوستی (خشن و خشک شدن پوست)، باشد. با مطلب « خشکی پوست در سرما » همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

خشکی پوست در سرما

استفاده از پاک کننده‌های ملایم: منظور صابون نیست، زیرا این پاک‌کننده خود چربی پوست را از بین می‌برد و راهی است برای خشک شدن پوست. بنابراین ساده‌ترین راه برای حفظ رطوبت پوست، استفاده از پاک کننده‌های ملایمی که حاوی مرطوب کننده بوده و مخصوص پوست‌های خشک، فرموله شده‌اند، است

مرطوب کننده‌ها: روزانه از لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده از لوسیون، بعد از استحمام است. لازم است در طول روز چندین بار این عمل را انجام دهید.

خشکی پوست در سرما مرطوب کننده

اجتناب از استحمام بیش از حد: برخی متخصصان پوست معتقدند استحمام بیش از حد علت اصلی بروز خشکی پوست است. این در حالی است که عده‌ای دیگر از متخصصین این رشته دوبار استحمام در روز را ایده آل می‌دانند. با این حال اگر استحمام شما همراه با روغن حمام صورت گیرد، رطوبت بدن حفظ خواهد شد.

دوش‌های طولانی با آب بسیار گرم: تا آن‌جا که می‌توانید از دوش‌های طولانی و با درجه حرارت بالا دوری کنید. دوش‌های کوتاه مدت و استفاده از آب ولرم یا حتی کمی سرد مفید است. پس از استحمام نیز از مرطوب کننده استفاده کنید.

پرهیز از هوای سرد و خشک: عواملی را که تاثیر مخرب هوا روی خشکی پوست تشدید می‌کند را پیدا کنید. از جمله این عوامل می‌توان به بیماری‌های تیروئید، کم خونی و برخی داروها به ویژه داروهای کاهنده کلسترول اشاره کرد که سلامت جسم را نیز به خطر می‌اندازد. تمامی این موارد باعث کاهش چربی پوست می‌شوند.

نوشیدن آب کافی و غذای سالم: یک شیوه زندگی سالم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آب بنوشید، غذاهای سالم بخورید، ورزش کنید و با کاهش استرس، ذهن، بدن و پوست خود را سالم نگه دارید. توجه داشته باشید که تنها با کمی توجه می‌توانید از خشکی پوست رهایی یابید.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطلب  «در طول روز دچار کمبود انرژی می‌شوید؟»  مجله سلامتی دلتا را دنبال کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

معجزه کاهش وزن با ۵ نوشیدنی سبز

آب میوه‌های سبز دارای خواص چربی سوزی است، با خواص و دستور ۵ نوشیدنی سبز برای کاهش وزن در م…