چیدمان کارآمد آشپزخانه‌های کوچک

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در آشپزخانه کوچک همه چیز در دسترس شما است و در ساخت و دکوراسیون آن نیز هزینه کمتری صرف می‌شود.
کابینت های آشپزخانه

در فضای کوچک مجبور به استفاده حداکثری از فضاها هستید به همین دلیل فضای بدون استفاده کمتری خواهید داشت؛ اما آنچه در آشپزخانه کوچک اهمیت دارد، چیدمان درست کابینت های آشپزخانه است. که می‌توانید ایده‌های خاص را در مجله اینترنتی دلتا دنبال کنید.

 چیدمان آشپزخانه کوچک

یکی از مهمترین عناصر موجود در آشپزخانه کوچک کابینت‌ها هستند که باعث منظم شده وسایل و لوازم مربوط به پخت غذا می‌شود.

در قدیم کابینت آشپزخانه از جنس فلز ساخته می‌شد اما چند دهه است که جای آن‌ها را کابینت‌هایی از جنس ام دی اف یا کابینت‌های لاکچری تمام چوب گرفته اند.

در این سازه‌های کارآمد که در طراحی دکوراسیون داخلی هم سهم به سزایی دارند جای قرارگرفتن سینک ظرفشویی، اجاق گاز و یخچال مشخص می‌شود.

کابینت های آشپزخانه

معمولا در زیر اجاق گازهای رو میزی کشوهایی در نظر گرفته می‌شود تا کاربر در هنگام طبخ غذا به ادویه‌جات و وسایل مورد نیاز دسترسی داشته باشد.

همچنین نزدیک سینک، طبقه‌ها و کمدهایی برای قرار دادن ظرف‌هایی که شما برای پاکسازی، شست و شو، برش، بسته بندی و کلا عملیات آماده سازی نیاز دارید قرار دارند.

در حال حاضر بیشتر آشپزخانه‌ها با کابینت‌های مدرن و کابینت‌های کلاسیک طراحی و دیزاین می‌شوند.

رنگ‌ها در گذشته محدود به رنگ کرم و قهوه‌ای یا طرح چوب بود اما در حال حاضر رنگ‌های طیف سفید و خامه‌ای هم جایگاه خودشان را در میان استفاده کننده ها و دوست داران سبک مدرن پیدا کرده اند.

کابینت های آشپزخانه کوچک

در بخش‌هایی از کابینت های آشپزخانه معمولا فضایی نزدیک یخچال به عنوان سوپر مارکت ساخته می‌شود این بخش دارای عرض کم و ارتفاع زیادبرای نگه داری ظروف مایعات مثل روغن‌ها ، سس‌ها و انواع طعم دهنده‌ها است.

پیشنهاد مطالعه : اگر نیازمند ایده‌هایی برای چیدمان آشپزخانه هستید، مطلب آشپزخانه کوچک را از دست ندهید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز جلومبلی را شیک و مدرن کنید +ویدیو

آیا می‌دانستید با یک وسیله تزیینی می‌توانید میز جلومبلی را تزیین کنید؟ در این ویدیو از مجل…