خانه دانستنی ها ارسال اولین ماهواره ۶G آزمایشی به مدار زمین توسط چین

ارسال اولین ماهواره ۶G آزمایشی به مدار زمین توسط چین

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چین اولین ماهواره 6G آزمایشی خود را روانه مدار زمین کرد. این در حالی است که برخی از کشورها هنوز به شبکه 5G دسترسی پیدا نکردند.
ماهواره 6G

چین اولین کشوری است که توانسته ماهواره ۶G آزمایشی خود را روانه مدار زمین کند. البته مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا این فناوری به طور عملی مورد استفاده قرار گیرد. غیر از چین چند شرکت دیگر نیز برای دستیابی به شبکه ۶G فعالیت میکنند. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره اینترنت شبکه ۶G چین بخوانید.

دانشگاه علم و فناوری الکترونیک چین اعلام کرده است ماهواره ۶G آزمایشی این کشور توسط راکت Long March 6 به فضا پرتاب شده و بودجه آن نیز توسط مراکز آموزشی مهم کشور و سازمان هوافضا National Star تامین شده است. این ماهواره آزمایشی از استان شانشی و از مرکز پرتاب ماهواره Taiyuan به فضا ارسال شد.

هدف از ارسال ماهواره نیز حمل محموله ارتباطی و انجام آزمایش های بار تراهرتز برای ارتباط فرستنده و گیرنده خواهد بود. یکی از اساتید دانشگاه در مورد ارسال ماهواره و هدف از ارسال آن گفته است : این ماهواره ۷۰ کیلوگرمی قرار است به عنوان اولین تایید فنی ارتباطات تراهرتز در فضا شناخته شود. در پیامی که دانشگاه در مورد عملکرد ماهواره منتشر کرده ، قابلیت ها و مشاهده از راه دور و نظارت روی فجایع طبیعی نیز اشاره شده است. ارتباطات تراهرتز برای توسعه شبکه ۶G به عنوان یک فناوری کلیدی محسوب خواهد شد و سرعت آن نیز بسیار بالا است. احتمالاً شبکه ۶G ده برابر سرعت بالاتری نسبت به شبکه ۵G خواهد داشت. این در حالی است که بسیاری از کشور های مختلف جهان استفاده از تجهیزات ۵G چینی را مطلقاً ممنوع اعلام کردند.

بیشتر بخوانید: ناسا خود را برای بازگشت به ماه در سال ۲۰۲۴ آماده می‌کند و از همین حالا در فکر پیاده‌سازی زیر ساختی قابل اتکا برای شبکه ۴G با همکاری نوکیا در آنجا است. برای مطالعه بیشتر مطلب «نوکیا و ناسا ماه را به شبکه ۴G LTE مجهز می‌کنند» را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

سفر به مریخ چگونه اتفاق افتاد؟!!

مریخ ۸۰ میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد و سفر به آن هفت تا هشت ماه طول می‌کشد (بسته به م…