خانه دکوراسیون جای مناسب قرارگرفتن بوفه در دکوراسیون

جای مناسب قرارگرفتن بوفه در دکوراسیون

۰
0
از بوفه‌ها معمولا برای به نمایش گذاشتن ظروف‌چینی و کریستال شیک و گران قیمت در سالن غذاخوری یا اتاق‌پذیرایی استفاده می‌کنند.
بوفه در دکوراسیون

 جای مناسب قرارگرفتن بوفه

بوفه‌ها و ویترین‌ها در چند سال گذشته جزو جدانشدنی خانه‌های ایرانی محسوب می‌شدند، اما با رشد جمعیت و کوچک‌تر شدن فضاهای مسکونی کم کم جای خود را به شلف‌های دیواری دادند. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی مناسب‌ترین مکان برای قرار دادن بوفه در دکوراسیون می‌پردازیم.

پیش از بررسی مکان مناسب قرارگیری ویترین‌ها و بوفه‌ها آنچه که اهمیت دارد نوع ویترین‌هاست که باید با سایر لوازم هماهنگی داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر از ویترین‌هایی که سبک کلاسیک دارند استفاده می‌کنید پس برای آن که به خوبی در دکوراسیون بدرخشند، باید با مبلمان کلاسیک هماهنگ شوند و همین‌طور بلعکس برای مبلمان مدرن ویترینی به سبک مدرن هم در نظر بگیرید.

فضای مناسب بوفه

بوفه‌ها و ویترین‌ها که غالبا برای قرار‌گیری ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرند بهتر است در محلی نزدیک به غذاخوری قرار گیرند، تا دسترسی به آن‌ها برای استفاده ساده‌تر باشد. اگر فضای کوچکی دارید به خوبی می‌توانید توسط یک ویترین آینه‌دار فضای داخلی خود را دو برابر کنید. فقط توجه داشته باشید که داخل ویترین را با کریستال‌های زیاد پر نکنید چرا که این کار فضا را شلوغ‌تر و در نتیجه گرفته‌تر می‌کند.

جای مناسب بوفه

به خوبی می‌توانید تم بوفه یا ویترین خود را با ست غذاخوری خود هماهنگ کنید و جلوه خاصی به فضای غذاخوری خود ببخشید، حتی می‌توانید به سادگی ترکیب رنگی‌های خاصی را برای هماهنگی بیشتر ویترین و میز غذاخوری خود ایجاد کنید.

جای مناسب ویترین

کنج دنج کنار دیوارها معمولا بهترین گزینه برای قرار دادن ویترین‌ها محسوب می‌شوند، از ویترین‌های خود به شیوه متفاوت استفاده کنید، کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و به جای ظروف دکوری از گلدان‌ها برای قرارگیری در ویترین‌ها استفاده کنید.

چیدمان بوفه

ویترین‌های امروزی را می‌توانید با کمی تغییر در هر بخش از دکوراسیون منزل قرار دهید، اما بهترین فضا برای قرارگیری ویترین‌ها قراردادن آن‌ها مابین مثلث نشیمن، غذاخوری وآشپزخانه است.

اگر قصد قرار دادن ویترین و بوفه را در نشیمن دارید توجه داشته باشید فضایی را که برای آن در نظر می‌گیرید به نسبت کنج باشد و دید نسبی داشته باشد، توجه داشته باشید که مبلمان باید نقطه کانونی دکوراسیون داخلی قرار گیرند و ویترین‌های دکوری در فضای پشتی آن‌ها قرار گیرد.

چیدمان بوفه در دکوراسیون

ویترین‌ها می‌توانند حتی بخشی از دیوارنشیمن یا غذاخوری را اشغال کنند، نیازی نیست حتما کنجی از فضا را در برگیرند. اگر تمایل دارید می‌توانید از آن‌ها حتی در غالب کتابخانه نیز استفاده کند، هیچ قاعده و قانونی در این باره وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب “آینه کنسول‌؛ نکاتی برای خرید آن” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

دکوراسیون پذیرایی بزرگ؛ ایده های کاربردی و ساده

دکوراسیون و طراحی داخلی در صورت اجرا به روش درست و اصولی کاری دلنشین و دوست داشتنی خواهد ب…