جزیره‌ای تحت فرمانروایی گربه‌ها

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر از آن دسته از افرادی هستید که به حیوانات خانگی به خصوص گربه علاقه دارید، به هیچ عنوان خواندن این مقاله را از دست ندهید. در ادامه شما را با یک جاذبه دیدنی به نام جزیره گربه‌ها در ژاپن بیشتر آشنا خواهیم کرد.
جزیره گربه ها

در این مطلب از مجله دلتا به سراغ جزیره آئوشیما (Aoshima) می‌رویم. جزیره‌ای در جنوب ژاپن، که به خاطر داشتن گربه‌های زیاد به جزیره گربه ها شهرت دارد.

ساکنان جزیره آئوشیما

با اینکه تعداد بسیاری کمی در جزیره آئوشیما ساکن هستند ولی تعداد گربه‌ها سر به فلک می‌کشد. ارتشی از گربه‌ها که این جزیره را تحت تسلط خود قرار داده‌اند، در دسته‌های زیاد به رفت و آمد در خانه‌های متروکه یا خیابان‌ها و کوچه‌ها می‌پردازند.

ساکنان جزیره گربه ها

علت وجود این همه گربه در جزیره گربه ها چیست؟

در این جزیره، ساکنان آن بخاطر وجود موش‌های مزاحم، گربه‌هایی را در محل زندگی خود رها کردند. اکنون با اینکه جمعیت موش‌ها رو به کاهش است اما افزایش زادو ولد گربه‌های گرسنه، معضلی بزرگ برای ساکنان این جزیره شده است. خوردن موش خوشمزه و حمایت و احترام اهالی جزیره آئوشیما، گسترش زاد و ولد گربه‌ها را به دنبال داشت و در اندک زمانی تعداد آن‌ها به هزاران قلاده رسید.

علت وجود این همه گربه در جزیره گربه ها چیست؟

داستان جزیره گربه ها

در حدود یک قرن پیش، مرد ماهیگیر اولین نفری بود که به این جزیره مهاجرت کرد. او برای مقابله با آفات و موش‌ها، تعدادی گربه هم با خودش به این جزیره آورد. اوایل تعداد کسانی که در این جزیره زندگی می‌کردند، بیشتر بود ولی با کاهش رشد صنعت ماهیگیری، جمعیت این جزیره هم کاهش یافت.

داستان جزیره گربه ها

وضعیت اکنونی جزیره آئوشیما چگونه است؟

بیشتر ساکنان جزیره آئوشیما را مستمری بگیران و بازنشستگان مسن تشکیل می‌دهند. آن‌ها به لطف گربه‌ها و آمدن تعداد زیادی از توریست‌ها، می‌توانند درآمدزایی داشته باشند.

این جزیره که به ماهیگیری معروف بود، این روزها توسط گربه‌ها اشغال شده است و تعداد گربه‌های ساکن این جزیره، شش برابر تعداد ساکنان آن شده است. تماشای هزاران گربه در گوشه و کنار آئوشیما به یکی از جاذبه های توریستی این جزیره تبدیل شده است.

جزیره آئوشیما،‌ جزیره گربه ها

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های جهانگردی، “مکان‌های عجیب دنیا که از آن بی‌خبرید!“ را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

رمانتیک‌ترین مقصد جهان برای ماه عسل کجاست؟

اکثر مردم، بورا بورا را یک جزیره رمانتیک می‌دانند. این جزیره یک مکان عالی برای متاهل‌ها و …