پادشاهی طبیعت در روستای ارواح چین

۱۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای هوتوان، شبیه به روستایی است که از دل افسانه‌ها بیرون کشیده شده است! این روستا به قدری سرسبز است که حتی خانه‌ها در آن به چشم نمی‌آیند!
روستای هوتوان در چین

به این روستای خالی از سکنه، لقب روستای ارواح چین را داده‌اند. با این حال این محل، یکی از زیباترین روستاهای جهان محسوب می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا به روستای هوتوان در چین سری بزنیم.

درباره روستای هوتوان در چین

درباره روستای هوتوان در چین بیشتر بدانیم

هوتوان در جزیره شنگ‌شان در ساحل‌شرقی چین قرار گرفته است. این روستا این روزها توجه مردم را در فضای مجازی به خودش جلب کرده است. هوتوان یکی از عجیب‌ترین جاذبه های توریستی چین محسوب می‌شود. اینجا به قدری سرسبز است که با دیدن آن میخکوب می‌شوید!

درباره روستای هوتوان در چین بیشتر بدانیم

داستان این روستای متروکه

این روستا تا ۴۰ سال پیش، یک روستای پر رونق بود. بیش از ۳۰۰۰ نفر در این مکان ساکن بودند. هوتوان، یک روستای ماهیگیری محسوب می‌شد.

در دهه ۱۹۹۰ میلادی، رفته‌رفته از جمعیتش کاسته شد. مردم هوتوان، تصمیم به ترک روستای خود گرفتند، چون آن‌ها می‌خواستند در یک روستای بزرگ‌تر با دسترسی و امکانات بهتر ساکن شوند. این مهاجرت‌ها به قدری شدت گرفت که در سال ۲۰۰۲ روستا، خالی از سکنه شد.
دو دهه از خالی شدن روستا می‌گذرد و طبیعت، چشم مردم روستا را دور دیده است. درختان و گیاهان روی ساختمان‌ها رشد کرده‌اند، به‌همین دلیل می‌گویند طبیعت، در این روستا پادشاهی می‌کند!

داستان روستای هوتوان در چین

چه تفریحاتی می‌توان در هوتوان داشت؟

هوتوان به مدت دو دهه به روستای ارواح تبدیل شده بود و در این مدت هیچ‌کس آنجا زندگی نمی‌کرد. در سال ۲۰۱۵ تعدادی عکس جذاب از این روستا در فضای مجازی پخش شد و بدین‌شکل توجه گردشگران به این روستای متروکه جلب شد!

در یک بازه زمانی کوتاه، هجوم توریست‌ها به این روستا زیاد شد. مقامات منطقه شوکه شدند، چون نمی‌دانستند چگونه باید توریست‌ها را مدیریت کنند! دلیلش هم این بود که این روستا هیچ‌گونه امکاناتی نداشت. کسی فکرش را نمی‌کرد که روستایی متروکه، به یکی از بهترین جاذبه‌ های توریستی تبدیل شود!

روستای ارواح، روستای هوتوان در چین

به مرور زمان، روستای هوتوان شرایط لازم برای پذیرایی از گردشگران را کسب کرد. حالا روزبه‌روز بر تعداد گردشگران اضافه می‌شود. امروزه امکان طبیعت‌گردی در روستا مهیا شده است. تعدادی هتل هم در جزیره ساخته شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خطرناک‌ترین ساحل جهان، محبوب‌ترین جاذبه استرالیا را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…