بوفه و ویترین در دکوراسیون

۰
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
وسایلی همچون بوفه و ویترین برای نمایش وسایل مجلل، دکوری‌ها و ظرف‌های زیبا ساخته شده اند.
بوفه و ویترین در دکوراسیون

بوفه و ویترین در دکوراسیون

هر چه جمعیت بیشتر و خانه‌ها کوچک شد، ویترین‌ و بوفه‌ها هم جای خود را به شلف و استندها دادند. در صورتیکه با هدف قرار دادن ظروف‌چینی و کریستال آن‌ها را خریداری می‌کنید باید جای مناسبی هم برای قرار دادن قاشق، چنگال و ظروف استیل در نظر بگیرید و مدل‌هایی را انتخاب کنید که درب شیشه‌ای در قسمت بالا و کشوهای ذخیره سازی و دراور در قسمت پایینی داشته باشد. اگر فقط هدف نگهداری از وسایل و ظروف است به دنبال مدل‌هایی با ارتفاع کوتاه‌تر و کشیده‌تر که فقط دارای فضای ذخیره‌سازی اند باشید. با این نوشتار از مجله دلتا همراه باشید تا از جنبه‌های مختلف بوفه‌ها را بررسی کنیم.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

تفاوت‌ها و شباهت‌های استند و بوفه

بوفه و استند از انواع ویترین است و با هدف زیباتر کردن فضای خانه خریداری و صرفا برای زیباتر شدن فضای منزل استفاده می‌شوند و جنبه کاربردی ندارند. اغلب بوفه‌ها ابعاد بزرگتری نسبت به استندها دارند و معمولا داخل آنها ظروف تزیینی بزرگ قرار می‌دهند. بوفه‌ها معمولا محفظه‌ی بسته و در‌دار اند که گرد وغبار کمی را روی ظرف‌ها می‌نشاند ولی استندها اندازه کوچکتری دارند و مناسب محیط‌های کوچک و محدود اند.

ویترین در دکوراسیون

پس با توجه به اینکه بوفه‌ها در دارند، می‌توان ظرف‌ها را درون آن‌ها قرار داد و در را قفل کرد و برای خانه‌هایی که بچه کوچک دارند مناسب‌تر است. ولی استندها در ندارند و وسایل به راحتی قابل دسترس اند.

تفاوت دیگری که دارند این است که بوفه‌ها اغلب مانند کمدی زیبا و محل خوبی برای نگهداری اشیاء اند پس عمق بیشتری دارند، در صورتی‌ که استندها عمق کمی دارند و در هر جایی فقط یک وسیله می توان گذاشت. بطور کلی چون استندها جنبه تزیینی دارند نسبت به بوفه‌ها زیباترند.

بوفه

جذابیت بیشتر با ایجاد هماهنگی بوفه و ویترین در دکوراسیون منزل

قبل از اینکه جای مناسب ویترین و بوفه را انتخاب کنید باید مدل متناسب با سبک محیط و دکوراسیون منزل را برگزینید. به طور مثال اگر سبک دکور منزل به صورتی است که مبلمان کلاسیک در خانه دارید بهتر است مدل بوفه و ویترین به نسبت وقتی که محیط مدرن است متفاوت باشد.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

در چیدمان حتما به ابعاد خانه توجه کنید

همیشه ابعاد خانه را برای خرید وسایل از هر نوعی در نظر بگیرید بوفه‌های کوتاه سبک جدیدی از ویترین در طراحی خانه محسوب می شوند که به خاطر فضای کمی که اشغال می‌کنند برای منازل کوچک بسیار مفیدند. شما می‌توانید برای زیبایی بیشتر روی بوفه‌های کوتاه تابلوهای زیبا قرار دهید تا دکوراسیون شما زیباتر شود . اگر خانه‌ای با ابعاد کوچک دارید پیشنهاد می‌کنیم که از ویترین و بوفه استفاده نکنید زیرا فضای زیادی را اشغال می‌کند و نه تنها نمی‌توانید دکوری‌های خود را به نمایش بگذارید بلکه به عنوان یک وسیله اضافه در خانه به حساب می‌آید.

بوفه و ویترین

بهترین محل برای بوفه در منازل

در هر خانه‌ای بهترین جایی که برای گذاشتن بوفه مناسب است نزدیک محل غذاخوری است تا بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. در صورتی که خانه شما کوچک است می‌توانید با یک ویترین آینه‌دار فضای خانه را بزرگتر جلوه دهید و فقط باید توجه کنید که نباید داخل ویترین را زیاد از کریستال پر کنید زیرا باعث می‌شود که فضا شلوغ‌تر جلوه کند و نتیجه عکس بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم زمینه‌ بوفه و ویترین خود را با ست غذاخوری هماهنگ کنید تا جلوه بهتری به محیط ببخشید. حتی می‌توانید ترکیب رنگ‌ها را طوری انتخاب کنید که هماهنگی بین میز غذاخوری ویترین برقرار شود.

بوفه و ویترین در دکوراسیون

با توجه به تنوعی که امروزه ویترین‌ها دارند می‌توانند در جاهای مختلف خانه با توجه به دکوراسیون آنها را قرار داد ولی بهترین جا بین مثلث نشیمن غذاخوری و آشپزخانه است که باعث می‌شود فضا مناسب‌تر دیده شود. در صورتی که شما تصمیم دارید که ویترین یا بوفه خود را در اتاق نشیمن بگذارید باید توجه کنید که فضایی که در نظر میگیرید کنج خانه باشد تا بتوان به دکور دید داشت. اگر دکوری در پشت مبلمان قرار گیرد و قسمتی از دیوار نشیمن یا غذاخوری را اشغال کند، بهتر است در کنج خانه باشد.

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “بوفه چوبی و نقش آن در زیبایی دکوراسیون داخلی” را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…