پوشیدن لباس تکراری جرم نیست!

۰
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حتی افراد مشهور نظیر مارک زاکربرگ، آنجلینا جولی، استوی جابز، ملکه الیزابت و...هم لباس تکراری به تن می‌کنند!
پوشیدن لباس تکراری

پوشیدن لباس تکراری

شاید خیلی‌ها تصور کنند پوشیدن لباس تکراری برای یک موقعیت خاص و رسمی اشتباهی نابخشودنی در دنیای مد است و کسی که یک لباس را برای دو مراسم یا بیشتر بپوشد، نه تنها شیک پوش نیست بلکه احتمالا پول کافی برای خرید لباس جدید را ندارد. اما نگاهی به استایل ستاره‌های مد در دنیای امروز، طراحان لباس و حتی اعضای خاندان‌های سلطنتی که بیشترین ثروت و بهترین استایل را دارند نشان می‌دهد که پوشیدن لباس تکراری اشتباه مد نیست و می‌تواند نشانه استایل شخصی و شیک شما نیز باشد. حتی برای کسانی که به محیط زیست و منابع طبیعی سرزمین خود اهمیت می‌دهند، پوشیدن لباس تکراری و پوشیدن چندین باره لباس‌ها یک کار پسندیده نیز به شمار می‌رود. با بخش مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید. لباس تکراری

اهمیت و ضرورت

قبلا هم گفته‌ایم که افراد شیک پوش لزوما به تعداد بی‌شماری لباس دسترسی ندارند، بلکه از لباس‌های محدود با بالاترین کیفیت و به بهترین شکل، برای ساختن استایل خود استفاده می‌کنند. بنابراین داشتن لباس‌های زیاد نه تنها به معنای شیک پوشی نیست بلکه سردرگمی شما را نیز در انتخاب لباس افزایش داده و شما به مرور زمان خواهید دید که تنها از چند لباس خاص استفاده می‌کنید و بیشتر لباس‌های شما بدون استفاده باقی مانده‌اند. وقتی تعداد لباس‌های شما محدود اما از کیفیت عالی و تطبیق پذیر انتخاب شده باشند، این به معنای پوشیدن یک لباس برای چندین بار متوالی است؛ پس پوشیدن لباس تکراری در شیک پوشی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که اتفاقا مزایایی هم برای شما و محیط زیست شما دارد.

 استایل زنانه

در دنیای مد، مفهومی به نام “ارزش هر بار پوشیدن” معرفی شده است. این عبارت به هزینه هر بار پوشیدن یک لباس اشاره دارد؛ مثلا اگر شما شلوار جین ارزانی به قیمت ۴۰ هزار تومان خریده‌اید که فقط ۲۰ بار می‌توانید بپوشید ارزش هربار پوشیدن آن ۲ هزار تومان است. اما اگر یک شلوار جین باکیفیت به قیمت ۱۰۰ هزار تومان خریداری کنید که بتوان ۱۰۰ بار پوشید، ارزش هر بار پوشیدن آن هزار تومان است، و درواقع شما در حالت دوم به طور متوسط هزینه کمتری پرداخت می‌کنید. لباسی که بیشتر بتوان آن را پوشید، ارزش هزینه کردن را دارد و لباس‌های ارزان قیمت نه تنها هزینه بیشتر را در دراز مدت به شما تحمیل می‌کنند، بلکه شیک پوشی شما را نیز تحت تاثیر قرار داده و باعث تولید زباله بیشتر، هدر رفت منابع بیشتر و آسیب شدیدتر به محیط زیست می‌شوند. استایل مردانه بررسی‌ها نشان می‌دهد که مردم بریتانیا در سال گذشته حدود ۲۳۵ میلیون عدد لباس را به عنوان زباله دور ریخته‌اند. صرف نظر از این که مردم فقط به خاطر تکراری بودن این لباس‌ها را دور انداخته و یا این که قابل پوشیدن نبوده‌‌اند، تصور این که همین مقدار زباله چقدر محیط زیست را آلوده می‌کند و یا تولید همین مقدار لباس به چه میزان منابع و انرژی نیاز دارد، دشوار است.

برای تولید هر کیلوگرم پنبه ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار لیتر آب نیاز است و با در نظر گرفتن محدودیت منابع آبی می‌توان گفت که لباس‌ها واقعا باارزش هستند و باید بارها پوشیده شوند تا ارزش واقعی خود را نشان دهند. پس لازم نیست از پوشیدن لباس‌ تکراری خجالت بکشید؛ فقط سعی کنید از خرید لباس‌های ارزان و یکبار مصرف خودداری کنید و به جای آن‌ها، لباس‌هایی باکیفیت، بادوام و تطبیق پذیر که با استایل شخصی شما هماهنگی دارد، تهیه کنید تا بتوانید بارها آن‌ها را بپوشید و نه تنها هزینه‌های خود را کاهش بلکه برای حفظ محیط زیست نیز قدم مهمی بردارید.

بیشتر بدانید: برای آشنایی بیشتر با مد و زیبایی “کفش‌های مجلسی راحت زنانه” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

خانم‌های قد کوتاه چه اکسسوری استفاده کنند؟

کیف و کفش و اکسسوری‌ها درست مثل مدل دامن یا شلواری که انتخاب می‌کنید می‌تواند در زیبایی ان…