خانه دکوراسیون چیدمان خانه بدون مبل

چیدمان خانه بدون مبل

۰
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
چیدمان خانه بدون مبل هم یکی از این مد های جالب است و در عین سادگی آرامش و راحتی را نیز با خود به همراه دارد.
چیدمان خانه بدون مبل

خانه بدون مبل

تا به حال به تزیین خانه بدون مبلمان فکر کرده اید؟ نه این که خانه‌تان خالی باشد، یعنی این که مبلمان خانه فرق داشته باشد. متفاوت باشد با هر آنچه که تا به حال دیده‌اید، هم مدرن  و هم شبیه خانه‌های پدربزرگ و مادر بزرگ باشد. یعنی بتوانی روی زمین بنشینی اما کاملا هم سبک مدرن باشد. تا انتهای این نوشتار از مجله دلتا همراه ما باشید تا ایده‌های چیدمان خانه بدون مبل را مطرح کنیم که مطمئنا نظرتان را عوض خواهد کرد.

 

چیدمان خانه

استفاده از پشتی و تشکچه‌ها

خانه‌های قدیمی را به یاد می‌آورید، همیشه مهمان خانه‌ها و نشیمن‌ها با پشتی و تشکچه تزیین می‌شد، که اتفاقا بسیار هم جالب و دوست داشتنی بودند. شما هم می‌توانید از همین ایده‌ها استفاده کنید. و خانه را به سبک خانه‌های پدر بزرگ و مادر بزرگ دکور کنید، اما لزوما این پشتی‌ها نباید همان طور قدیمی باشند، می‌توانید از پشتی‌های مدرن‌تری برای دکوراسیون داخلی خانه بدون مبل خود استفاده کنید.

خانه بدون مبل

کمک گرفتن از کوسن‌ها

کوسن‌های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی پدید می آورند و همیشه می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد به همین دلیل این ایده بسیار جذاب و دوست داشتنی است. تعداد زیادی کوسن یک شکل و اندازه درست و بعد با چیدمان‌های مختلف برای خودتان نشیمن درست کنید. خوبی این ایده این است که هر دقیقه می‌توانید آن را تغییر دهید و هر کسی می تواند نشیمن مورد علاقه خودش را بسازد.

چیدمان خانه بدون مبل

رختخواب‌هایی که مبل می‌شوند

برای این ایده می‌توانید از رخت خواب‌های تان کمک بگیرید. چیزی که در هر خانه ایرانی پیدا می‌شود تعداد زیادی رختخواب است که همیشه هم مشکل کمبود جا دارند، خب پیشنهاد ما این است که ابتدا برای تمام تشک‌ها و بالش‌ها ملحفه‌های زیبا و رنگارنگ تهیه و بعد تعدادی از آن‌ها را تبدیل به نشیمن‌هایی در گوشه و کنار خانه کنید. و بقیه را هم به همین ترتیب در گوشه و کنار خانه جای دهید. به همین سادگی هم دکوراسیون داخلی خانه را بدون مبلمان چیدمان کرده‌اید و هم رختخواب‌ها را طبقه بندی و نظم داده اید.

 

چیدمان خانه

تشکچه‌های فانتزی

گاهی وقت‌ها خانه شما مبل دارد اما بد نیست گاهی هم نشستن روی زمین را تجربه کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای یکی از طرف‌های میزهای جلو مبلی تعدادی کوسن بزرگ یا تشکچه فانتزی با پارچه‌های طرح‌دار و زیبا تهیه کنید و آن‌ها را روی زمین قرار دهید. این ایده دکوراسیون داخلی خانه‌تان را حسابی تحت تاثیر قرار دهد.

تشک‌های تاشو

حتما شما هم راجع به مبلمان تخت خواب شو شنیده‌اید، اما این بار می‌خواهیم برعکس آن را بگوییم، یعنی تخت خواب‌هایی که مبل می‌شوند. شاید خنده‌تان بگیرید و بگویید خب این‌ها چه فرقی با هم دارند، اما باید خدمتتان عرض کنیم که در مبل‌های تخت خواب شو، نشیمن مبل‌ها تبدیل به جایی برای خواب می شود، اما در تخت خواب‌های مبل شو این تشک‌هاست  که با تا شدن یک مبل تر و تمیز و زیبا را به شما تحویل می‌دهند، در واقع همان تشکی را که رویش می خوابید با تعدادی دکمه و بست می‌توانید تبدیل به یک مبل کنید.

خانه بدون مبل

خانه‌ای امن برای کودکان

یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های تمام نشدنی مادرها، نگرانی راجع به افتادن آن‌ها از مبل‌ها آن هم موقع شیطنت و بپر بپر است. خانه بدون مبل می‌تواند یکی از ایده‌هایی باشد که مادر‌ها از آن به شدت استقبال می‌کنند. خب پس به جای مبل‌های مرتفع چند تشک گرم و نرم درست کنید و آن‌ها را در اختیار کودکان‌تان قرار دهید. تا هم خیال خودتان راحت و هم چیدمان خانه بدون مبل صورت گرفته باشد. در ضمن این تشک‌ها را می‌توانید خودتان بسازید، اگر نمی‌دانید چگونه، از مادر‌ها و مادر بزرگ‌ها کمک بخواهید.

غذاخوری بدون صندلی

فقط نشیمن خانه نیست که می‌تواند بدون مبل چیدمان شود، فضاهای دیگر خانه مانند غذاخوری هم شامل این قضیه می شود. می‌توانید میزهای بدون صندلی داشته باشید. یک چیزی شبیه میزهایی که در آسیای شرقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خانه بدون مبل

ترکیب کوسن‌های کوچک و بزرگ

اگر دوست دارید گوشه دنج خانه را تبدیل به پناهگاهی برای رهایی از خستگی‌ کرده اما دوست هم ندارید که خیلی برای آن هزینه کنید و گرم و نرم بودن آن هم برایتان مهم است، این ایده مختص به خود شما است. تعدادی کوسن کوچک و بزرگ تهیه کنید و آن‌ها را با نظم و ترتیب دلخواه در گوشه دنج خانه بچینید، هر چه تعداد این کوسن‌ها زیاد باشد آسایش و آرامش شما هم بیشتر است، در ضمن این هم راهی برای چیدمان خانه بدون مبل است.

چیدمان خانه بدون مبل

 • رنگ سفید در نشیمن

  رنگ سفید در دکوراسیون نشیمن

  در دکوراسیون داخلی، رنگ سفید در خانه به معنای مدرن بودن دکوراسیون و چیدمان آن است. همچنین …
 • دکوراسیون اتاق خواب بدون کمد

  چیدمان اتاق خواب بدون کمد!

  کمد یکی از الزامی‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود، اما هستند آپارتمان‌های کوچک امروزی ک…
 • چیدمان کوسن

  چیدمان کوسن برای مبل نشیمن

  انتخاب مدل کوسن برای مبل همیشه یکی از جذاب ترین بخش های تزیینات داخلی است چرا که طرح ها بس…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

رنگ سفید در دکوراسیون نشیمن

در دکوراسیون داخلی، رنگ سفید در خانه به معنای مدرن بودن دکوراسیون و چیدمان آن است. همچنین …