دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

آغاز واریز وام اجاره به حساب متقاضیان

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پرداخت کمک هزینه ودیعه مسکن از روز گذشته آغاز شده و بنابر آمار بیشترین تقاضا برای دریافت این وام از تهران بوده است.
واریز وام ودیعه مسکن

واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان آغاز شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز واریز وام ودیعه مسکن از روز گذشته خبر داد و گفت: به طور تقریبی ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار خانوار مشمول وام ودیعه مسکن می‌شوند.

به گزارش مجله دلتا محمود محمودزاده با اعلام این خبر افزود: حدود ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر از طریق پیامک برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق ثبت نام پیامکی کد ملی معتبر و قابل پیگیری فرستاده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انجام پالایش از این درخواست‌های پیامک شده، اظهار داشت: پالایش‌ها از این تعداد انجام شد و براساس شاخص‌های مصوبه از جمله افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، زنان سرپرست خانوار، کارگران، زوج‌های سال ۹۹، خانوار دارای سه فرزند و بیشتر، برای دریافت وام رتبه‌بندی و اولویت‌بندی شدند و گروه به گروه بررسی‌ها انجام و از این افراد دعوت شد که در سامانه اطلاعات خود را تکمیل و مدارک خواسته شده را بارگذاری کنند.

محمودزاده با بیان اینکه حدود ۳۸۰ هزار نفر تا به امروز مدارک خود را ارسال کرده‌اند، ادامه داد: در روند پالایش‌های انجام شده از این تعداد، ۹۰ هزار تقاضا رد درخواست شده است. همچنین نزدیک به ۵۰ هزار نفر با تایید شرایط به بانک‌ها برای تشکیل پرونده معرفی شدند. طبق آخرین اطلاعات ۷۰ پرونده در بانک‌ها تشکیل و چند وام هم پرداخته شده است. با تحرک بیشتر و روان‌سازی فرایندها، عملیات پرداخت‌های وام ودیعه سریع‌تر انجام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به منابع ۲۰ هزار میلیارد تومانی وام ودیعه مسکن و تعداد خانوارهایی که به آن‌ها وام ودیعه تعلق می‌گیرد، گفت: تعداد وام‌های ودیعه به جمعیت واجدان شرایط و منطقه ثبت‌نام آنها بستگی دارد. هر متقاضی که از تهران تایید شود ۵۰ میلیون تومان وام ودیعه دریافت می‌کند اما سقف وام برای واجدان شرایط از سایر شهرها ۳۰ تا ۱۵ میلیون تومان است.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “خبر تازه برای خانه‌اولی‌های وام‌دار!” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

قانون جدید چک

هنگامی که چک فردی برگشت بخورد، وی از دریافت برخی خدمات بانکی محروم می‌شود از جمله افتتاح هرگونه حساب و صدور کارت بانکی جدید، عدم پرداخت هرگونه تسهیلات بانکی یا صدور ضمانت نامه‌های ارزی یا ریالی و عدم گشایش اعتبار اسنادی ارزی یا ریالی.

تبلیغات

جدیدترین مطالب