ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی ارسال اولین فهرست خانه‌های خالی به سازمان مالیاتی

ارسال اولین فهرست خانه‌های خالی به سازمان مالیاتی

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیشترین مالک حقیقی که براساس سامانه املاک و اسکان کشور شناسایی شده‌ است 605 واحد مسکونی دارد و بیشترین مالک حقوقی نیز دارای 23 هزار و 800 واحد مسکونی است.
خانه‌های خالی

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شناسایی و ارسال فهرست خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی در اواخر شهریور، از ارسال صدهزار پیامک به مالکانی که بیش از دو خانه دارند خبر داد.

به گزارش مجله دلتا محمود محمودزاده با اعلام این خبر افزود: در ۱۰ روز آینده به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر پیامک ارسال خواهد شد و مالکانی که این پیامک دریافت می‌کنند باید از طریق سامانه، اطلاعاتی که مبنی بر خالی بودن خانه در آن ثبت شده تایید یا مستنداتی مبنی بر اجاره دادن مسکن ارائه کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگر مالکی مستنداتی ارائه کرد که واحد مسکونی او در اجاره است باید کد ملی مستاجر را معرفی کرده و با پیامکی که به مستاجر ارسال می‌شود، این موضوع از طرف مستاجر نیز تائید شود.

محمودزاده گفت: حدود ۷۲ هزار و ۷۰۰ هزار شخص زیر ۱۸ سال در کشور مالک خانه هستند و هزار و ۵۰۰ شخصیت حقوقی نیز شناسایی شده‌اند که مالکیت مسکونی دارند. بیشترین مالک حقیقی که براساس سامانه املاک و اسکان کشور شناسایی شده‌ است ۶۰۵ واحد مسکونی دارد و بیشترین مالک حقوقی نیز دارای ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی است.

وی افزود: ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شناسایی و شناسنامه برای آن‌ها تشکیل شده است. این تعداد ۴۰ تا ۴۵ درصد واحد‌های خالی کشور را شامل می‌شود. ۹ میلیون و ۳۰۰ مالک حقوقی و حقیقی بر این تعداد خانه مالکیت دارند که حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار دارای بیشتر از یک واحد مسکونی خالی هستند.

محمودزاده در پایان خاطرنشان کرد: ۹۱ میلیون کد ملی در کشور وجود دارد که مالکیت به نام آنها است. این رقم در مقایسه با جمعیت کشور نشان می‌دهد متوفیان نیز جزو این مالکان بوده و هنوز انتقال مالکیت صورت نگرفته است.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “اثر بورس قرمزپوش بر بازار اجاره مسکن” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر