۶ ترفند برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در تغییر دکوراسیون، اکثرا به دنبال راهکارهایی هستند که باعث بزرگ نشان دادن اتاق خواب شود. می‌توان با تغییراتی در رنگ وسائل و دیوارها اتاق را بزرگتر نشان داد
بزرگ نشان دادن اتاق خواب

چه به تازگی به خانه جدیدتان اسباب‌کشی کرده باشید و چه بخواهید اتاق خواب‌های خانه فعلی خود را طراحیِ مجدد کنید، همیشه تغییرِ اتاق‌های کوچک کارِ چالش‌برانگیزی است. اما شما می‌توانید با بکارگیریِ چند ترفند، یک فضای کوچک را طوری تغییر دهید که احساسِ بزرگتر و جادارتر بودن را به شما القا کند. در ادامه این بخش از مجله دلتا ۶ ترفند برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب را باهم می‌خوانیم.

۱. برای دیوار‌ها رنگِ روشن و برای وسائل از رنگ‌های متفاوت استفاده کنید.

یکی از نکات مهم در تزئین و طراحی اتاق خواب رنگِ دیوار‌ها و وسائلی است که در آن استفاده می‌شود. توصیه کارشناسانِ طراحیِ داخلی برای اتاق خواب این است که رنگ دیوارها، سقف و در و پنجره روشن باشد و رنگِ وسائلی که در آن چیده می‌شود تنوع داشته باشد تا از شدتِ مینمالیستیِ سبک کاسته بشود.

کارشناسِ طراحیِ داخلی، روری کارتر، می‌گوید: «وقتی رنگ دیوار‌ها سفید است و شما هم یک میز سفید رنگ در آن می‌گذارید، میز در دیوار محو می‌شود و این باعث می‌شود یک حجمِ سنگین در اتاق کمتر به چشم بیاید.» در واقع نکته نخست این است که نه زیاد از رنگ سفید استفاده کنیم و نه کم!

اتاق خواب

۲. هماهنگی بین رنگ‌ها بسیار مهم است.

علاوه بر به کار بردن رنگ روشن در دیوارها، رعایت هماهنگی وسائلی که در اتاق استفاده شده هم نکته بسیار مهمی است ومی‌تواند به بزرگ نشان دادن اتاق کمک کند. قالیچه، مبلمان، آثار هنری و اقلامِ تزئینیِ دیگر باید سایه‌روشن‌های متفاوت داشته باشند تا چشم به سمتشان کشیده شود.
روری می‌گوید: «اگر اتاقِ خواب به خوبی تزئین شده باشد، این وسائل اتاق هستند که توجه را جلب می‌کنند نه کوچکی اتاق»

۳. برای ایجاد فضای خالی از تخت پایه بلند استفاده کنید.

اگر تختان را عوض کنید و یک تختِ پایه‌بلند خریداری کنید، می‌توانید از فضای زیر آن برای ملحفه‌ها و لباس‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود زمین اتاق خواب نیز کمتر تحتِ اشغالِ وسائل به نظر برسد. تخت‌های حجیم که زیرشان پُر است، برای اتاق‌های کوچک مناسب نیستند و هیچ خدمتی هم به شما نمی‌کنند.

۴. از فرش‌های کاملاً تخت استفاده کنید.

داشتن یک قالیچه در اتاق خواب همیشه گزینه بسیار مناسبی برای تزئین است. قالیچه در روز‌های سرد زمستان به اتاق خواب گرما می‌بخشد و اتاق خواب را زیبا می‌کند. بهترین نوع قالیچه، قالیچه بسیار تخت است که با رنگ سفید دیوار‌های اتاق خواب همخوانی دارد و آنقدر‌ هم حجیم نیست که باعث شود سایر وسائل اتاق به چشم نیاید.

دکوراسیون اتاق خواب

۵. بالای تخت از آثار هنری بزرگ استفاده کنید.

برای آنکه به اتاق چهره‌ای ملایم‌تر ببخشید، یک اثر هنری را جایگزین تاج بلند تخت بکنید. این ترفند ساده باعث می‌شود، آثار هنری توجه را به خود جلب کنند و سقف اتاق بلندتر به نظر برسد.

۶. یک آینه در مقابل منبع نور قرار دهید تا نور را بازتاب کند.

یک روش منحصر‌به‌فرد دیگر برای ایجاد توهم بزرگی در اتاق، این است که یک آینه بزرگ را درمقابل منبع نور قرار دهید. روری می‌گوید: «بهترین کار این است که یک آینه قدی را روی دیوار مقابل پنجره نصب کنید.» این کار باعث می‌شود اتاق دو‌برابر بزرگتر به نظر برسد.

 

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از تاثیر رنگ‌ها در دکوراسیون، مطلب “تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی” را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

یک بار برای همیشه به آشپزخانه خود نظم دهید

سازمان‌دهی و نظم دهی آشپزخانه را می‌توان فرآیندی دائمی دانست که در طول زمان، دچار تکامل و …