خانه دکوراسیون نکات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

نکات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

۱
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آینه علاوه بر زیبایی بخشیدن به خانه، به دلیل انعکاس نور می‌تواند به روشن‌تر شدن فضای منزل و بزرگ‌تر دیده شدن آن کمک کند.
آینه در دکوراسیون داخلی

آینه از جمله وسایلی است که به طرق مختلفی می‌تواند در دکوراسیون داخلی خانه شما نقش داشته باشد؛ اما اغلب افراد به سادگی از کنار این وسیله می‌گذرند و خیلی از آینه در دکوراسیون داخلی خانه کمک نمی‌گیرند. البته نیاز است بدانید که همیشه و همه جا به سادگی نمی‌توان از آینه استفاده کرد و همانند هر وسیله دیگر، بایدها و نبایدهایی در به کارگیری آینه نیز وجود دارد که دانستن آن به شما کمک می‌کند دکوراسیون بهتری برای خانه خود ایجاد کنید. در این مطلب مجله دلتا می‌خواهیم نکات مهم درباره استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

آینه دکوری

۱. از آینه های بزرگ برای فضای کوچک استفاده کنید

آینه بزرگ عمق بیشتری به یک اتاق کوچک می‌بخشد؛ بنابراین می‌تواند گزینه خوبی برای بزرگنمایی اتاق باشد. اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید، یک آینه بزرگ به دیوار آن بیاویزید یا از یک آینه قدی بزرگ و شیک برای جذاب‌تر کردن فضای اتاق استفاده کنید.

۲. آینه را در نقاط کور خانه نیاویزید

ایده استفاده از یک یا چند آینه کوچک و بزرگ در خانه می‌تواند بسیار خوب و کاربردی باشد؛ اما به شرطی که مطمئن باشید آینه‌ را در جایی قرار می‌دهید که منظره زیبایی را منعکس می‌کند. استفاده از آینه در نقاط کور خانه هیچ کاربردی برای شما نخواهد داشت.

دکوراسیون پذیرایی

۳. آینه را در نقطه کانونی اتاق قرار دهید

یکی از مهم‌ترین نکات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی استفاده از آینه در نقطه صحیحی از خانه یا همان نقطه کانونی است. یک آینه بزرگ یا آینه دکوراتیو می‌تواند ایده خوبی برای نقطه کانونی اتاق باشد؛ چرا که نقطه کانونی اولین نقطه‌ای است که هر فردی با ورود به اتاق می‌بیند. بنابراین اگر مثلا اتاق پذیرایی کوچکی داشته باشید با قرار دادن یک آینه بزرگ در نقطه کانونی آن موجب می‌شوید افراد با ورود به اتاق با یک فضای بزرگ و وسیع روبرو شوند و احساس نکنند در جای کوچک و تاریک نشسته‌اند.

تزیین دیوار با آینه

۴. بیش از حد از آینه در اتاق خواب استفاده نکنید

همانطور که گفته شد، آینه باید منظره زیبا و باارزشی را منعکس کند. قرار دادن چند آینه در گوشه و کنار اتاق خواب که همه فقط تخت خواب را نشان می‌دهند موجب می‌شود اتاق خواب شما شلوغ و درهم به نظر برسد. پیشنهاد می‌شود هنگام استفاده از آینه در اتاق خواب دقت داشته باشید که آینه را جایی قرار دهید که انعکاس خودتان هنگامی که خواب هستید را در آن نبینید. در حقیقت بهتر است آینه بالای سرتان باشد تا روبه‌روی شما.

۵. از قوانین فنگ شویی برای استفاده از آینه پیروی کنید

در اصول فنگ شویی در خانه به استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی اشاره شده است؛ چرا که آینه نور طبیعی خانه را بیشتر می‌کند و این در فنگ شویی خوب است. امروزه استفاده از آینه در اتاق خواب بسیار معمول است؛ اما در فنگ شویی اتاق خواب نیز به این مساله اشاره شده است که نباید آینه روبه‌روی شما باشد و شما انعکاسی از تصویر خودتان را به هنگام صبح ببینید؛ چرا که این مساله انرژی بسیاری از فضای اتاق شما خارج خواهد کرد. بنابراین اگر هم می‌خواهید از قوانین فنگ شویی پیروی کنید و هم برایتان حضور آینه در اتاق خواب مهم است؛ حتما آن را در جایی قرار دهید که روبروی تختخواب شما نباشد.

آینه در اتاق خواب

۶. بیش از حد از وسایل آینه کاری شده استفاده نکنید

بسیاری از لوازم خانگی به صورت آینه‌کاری شده وجود دارند. یک قفسه که روی آن آینه کار شده یا یک میز کوچک می‌تواند ایده خوبی باشد؛ اما دقت داشته باشید که از این ترفند نباید بیش از حد استفاده کنید. وقتی یک وسیله آینه کاری شده در دکور خانه استفاده شود، توجه را به آن جلب می‌کنید؛ اما اگر بیش از حد از چنین وسایلی استفاده کنید، فقط فضا را شلوغ و درهم خواهید کرد.

نصب آینه در پذیرایی

۷. بهتر است آینه را روبروی پنجره قرار ندهید

این یکی دیگر از قواعد فنگ شویی برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه است. قرار گرفتن آینه روبه‌روی پنجره موجب می‌شود هر چیزی از خارج خانه به داخل آن وارد شود. ما فقط می‌خواهیم نور طبیعی خورشید از بیرون به داخل خانه بیاید نه هیچ چیز دیگری؛ بنابراین برای دور کردن انرژی منفی از فضای داخلی خانه بهتر است آینه را روبه‌روی پنجره قرار ندهید. در عوض پیشنهاد می‌شود از آینه، به روی دیوار کنار پنجره یا دیوارهای شرقی و شمالی خانه استفاده شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با آینه دکوراتیو، “کاربرد آینه دکوراتیو در خانه” را مطالعه کنید.

دسترسی سریع و آسان به مطالب مجله، با دانلود رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
همین حالا دانلود کنید
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکات کلیدی برای دکوراسیون اتاق خواب صورتی!

یکی از ترکیب رنگی‌های پر طرفدار برای اتاق خواب، صورتی و طوسی است. صورتی جز دسته رنگ‌های گر…