خانه دکوراسیون اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

۱
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر خانه‌ای اتاق خواب آن است؛ بنابراین بهتر است هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب بیشترین دقت را به کار ببرید و از انجام اشتباهات رایج پرهیز کنید.
اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب کوچک

داشتن فضای کم و اندک در دکوراسیون محدودیت ایجاد می‌کند و شاید باعث شود نتوانید همه آنچه در ذهن دارید را اجرا کنید. البته نباید فکر کنید در اتاق کوچک هیچ کاری نمی‌توان انجام داد و این فضا بدون استفاده باقی می‌ماند. گاهی برخی اشتباهات در دکوراسیون باعث می‌شود از پتانسیل موجود به شکل بهینه استفاده نشود و حتی محدودیت فضا بیشتر هم به نظر برسد. با آگاهی از رایج‌ترین اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب کوچک می‌توانید دکوراسیون اتاق خود را به بهترین شکل اجرا کنید. با این مطلب مجله دلتا همراه ما باشید.

از شلف استفاده نمی‌کنید

در اتاق‌های کوچک، سطح کف موجود کمتر است، پس می‌توانید از دیوارها هم بهترین استفاده را داشته باشید. شلف‌های دیواری و طبقات نظم‌دهنده راه حل مناسبی برای قرار دادن کتاب، لوازم دکوری و هر وسیله دیگری است که ترجیح می‌دهید جلوی چشم باشد. این طبقه‌ها را در قسمتی از اتاق نصب کنید که خطر افتادن نداشته و ترجیحا از تخت خواب دور باشد.

چیدمان اتاق خواب

از آینه غافل می‌شوید

یکی از رایج‌ترین اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده نکردن از آینه است. آینه این مزیت را دارد که نور را منعکس می‌کند و می‌تواند از نظر بصری فضا را بزرگ‌تر جلوه دهد. نترسید و آینه قدی بزرگی را در اتاق خواب قرار دهید. حتی می‌توانید یکی از دیوارها را کاملا آینه‌کاری یا در قسمت‌های مختلف از آینه‌های کوچک‌تر استفاده کنید. بعد از نصب آینه، تاثیر چشمگیر آن را حس خواهید کرد.

اتاق خواب کوچک

وسایل را به درستی انتخاب نمی‌کنید

انتخاب وسایل و سرویس خواب اشتباه، یکی از متداول‌ترین اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب کوچک است. این چالش کمی هم دردسرساز به نظر می‌رسد و به راحتی حل نمی‌شود. بر اساس خصوصیات فضا و نیازهای شخصی که از اتاق خواب استفاده می‌کند، نوع سرویس خواب و وسایل متغیر است. اولین نکته این است: چیزی را انتخاب کنید که کاربرد بیشتری دارد و هر آنچه نمی‌خواهید را از اتاق خارج کنید. حتی می‌توانید آن دسته از اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی که غیرضروری است را هم حذف کنید. اگر تخت خواب یا وسیله‌ای که در ذهن دارید را برای ساخت به نجار سفارش دهید، کارتان راحت‌تر می‌شود.

اتاق خواب

از ورود نور طبیعی جلوگیری می‌کنید

اگر یک اتاق کوچک، کم‌نور و تاریک باشد، کوچک‌تر به نظر می‌رسد. برای حل این مسئله از هر نقطه که امکان دارد، نور خورشید را به درون فضا وارد کنید. از پرده‌های ضخیم استفاده نکنید و به دنبال پرده‌های نازک و سبک‌تر باشید. پرده‌های رومی، زبرا، کرکره، لوردراپه، پرده‌های حریر و تور انتخاب مناسبی برای ورود نور به اتاق خواب هستند.

نورپردازی اتاق

از رنگ می‌ترسید

برخی افراد تصور می‌کنند رنگ‌های روشن به خوبی در اتاق‌های کوچک نمی‌نشینند؛ ولی کاملا برعکس است! می‌توانید از رنگ‌های روشن‌تر برای برجسته کردن فضا و توجه بیشتر به آن استفاده کنید. بر اساس توصیه طراحان با تجربه، انتخاب حداکثر سه رنگ کافی است. ترجیحا به دنبال رنگ‌هایی باشید که از درجه رنگی مشابه است.

دکوراسیون اتاق خواب مدرن

فرش‌های بسیار کوچک پهن می‌کنید

شاید غیرمنطقی به نظر برسد، ولی استفاده از فرش با ابعاد بزرگ در مرکز یک اتاق کوچک انتخاب بهتری است. اگر یک میز کوچک یا کاناپه هم در کنار آن قرار دهید، فضا زیباتر می‌شود. حتما فکر می‌کنید این وسایل برای اتاق کوچک اضافی خواهد بود، ولی این‌گونه نیست. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب کوچک که افراد مرتکب آن می‌شوند این است که عناصر صحیح را برای طراحی داخلی نمی‌شناسند.

استفاده از فرش بزرگ‌تر با مبلمان مناسب، توجه بیننده را به بخش مشخصی از فضا جلب می‌کند. این نکته احساس کوچکی اتاق را از بین می‌برد. عناصر بزرگ‌تر کمک می‌کنند واحدهای کوچک‌تری در اتاق برای خود تعریف کنید.

دکوراسیون منزل کوچک

اشتباهاتی که در دکوراسیون اتاق خواب کوچک انجام می‌شود، به فضای موجود آسیب می‌زند. سعی کنید تا حد ممکن از اشتباهاتی که گفته شد اجتناب کنید. با رعایت این نکات می‌توانید به بهترین شکل از اتاق خواب استفاده و فضایی خلق کنید که برای افراد خانه خودمانی‌تر، آرام‌تر و خوشایندتر باشد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با راهکارهای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب، “چگونه اتاق خواب را بزرگتر نشان دهیم؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ایده‌هایی برای جداسازی فضای خانه

جداسازی فضای خانه کار بسیار ساده‌ای است. تنها با کم و زیاد کردن چند المان ساده به خانه مثل…