خانه دکوراسیون اصول قدیمی چیدمان را فراموش کنید

اصول قدیمی چیدمان را فراموش کنید

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای داشتن خانه‌ای زیبا، قوانین چیدمان قدیمی را باید فراموش کنیم و در پی اصول جدیدتر با تنوع بیشتر باشیم.
مدل های جدید دکوراسیون

اکثر ما عادت کرده‌ایم تمام میز و صندلی‌ها را با هم ست کنیم یا هنگام خرید تخت، حتما باید میزهای کنار تخت هم از همان رنگ و جنس باشند؛ اما این اصول چیدمان دیگر قدیمی شده  و بهتر است آن‌ها را فراموش کنیم و کمی هم درپی مدل های جدید دکوراسیون و چیدمان متنوع باشیم. در ادامه این مطلب مجله دلتا با ما همراه شوید تا تعدادی از قوانین کهنه در دکوراسیون را به شما بگوییم.

دیوار رنگی برای اتاق کودک

اتاق کودک

اتاق کودک بدون دیوار رنگی هم می‌تواند آرامش‌بخش باشد. سعی کنید با اسباب‌بازی، نقاشی و پوسترهای جذاب به اتاق کودک زیبایی و تنوع بدهید. در چنین اتاقی تخیلات کودک فراتر می‌رود.

مبل بزرگ

چیدمان متنوع

مبل‌هایی که دستی و پشتی بزرگ و پهن دارند دیگر قدیمی و کهنه شده‌اند. امروزه مردم بیشتر به سمت مبل‌های کوچک و ساده می‌روند و از پیروی بی‌چون و چرا از قوانین کهنه دست کشیده‌اند و از مدل های جدید دکوراسیون به‌ خصوص وقتی اتاق کوچک باشد استفاده می‌کنند. اغلب مردم معتقدند که با چیدن مبل‌ها کنار دیوار فضای بیش‌تری ایجاد خواهد شد. این هم یکی دیگر از قوانین کهنه در دکوراسیون است. البته این موضوع در مورد اتاق‌های کوچک درست است؛ اما اگر فضا بزرگ باشد این اصل را باید فراموش کنید.

دیوار سفید

کمد دیواری جدید

درست است دیوار سفید برای خانه بسیار زیبا و آرام‌بخش است؛ اما به شرطی که وسایل خانه هم سفید نباشند. نکته مهم در دکوراسیون، برجسته نشان دادن بعضی نکات و چیدمان متنوع است. در این صورت رنگ سفید در دکور منزل جذابیت خواهد داشت.

دکوراسیون اتاق خواب

پرده جدید

نیاز نیست حتما ست اتاق خواب بخرید، بدون میزهای پاتختی هم می‌شود زندگی کرد. در عوض می‌توانید میزهای زیبا و متفاوتی بخرید.

اتاق‌های کوچک بدون پرده بزرگ‌تر نشان داده می‌شوند؛ پس ضرورتی ندارد حتما برای همه اتاق‌ها از پرده استفاده کنید.

ست کردن مبل با کاناپه

مدل های جدید دکوراسیون

بسیاری از ما طبق عادت مبل‌های یک رنگ و یک شکل در خانه می‌چینیم. این اصل امروزه در مدل های جدید دکوراسیون کاربرد ندارد و وقتش رسیده آن را فراموش کنیم. مبل و کاناپه را می‌توان در شکل‌ها و رنگ‌های متفاوت خرید. مهم این است که هر کدام از آن‌ها با وسایل دیگر خانه هماهنگی داشته باشد.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

کابینت‌های رنگی، پیشنهادی جذاب در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ‌های کابینت آشپزخانه بسیار متنوع هستند. در بیشتر موارد بنا بر سلیقه هر نفر انتخاب می‌شو…