سقوط قیمت خانه و آپارتمان در دوبی

۳
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
روند روبه کاهش قیمت ها در بازار املاک شهر دوبی، در حالی اتفاق می‌افتد که این بخش، سهم بزرگی در میزان تولید ناخالص داخلی دوبی دارد.
سقوط

سقوط قیمت خانه و آپارتمان در دوبی ، پیش بینی کارشناسان و متخصصان بازار املاک در طی دو سال آینده بوده است .

اقتصاددانان متخصص در بازار املاک، که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده بودند می‌گویند: امسال و سال آینده، قیمت خانه در دوبی به شدت کاهش خواهد یافت.

به گزارش مجله پیام دلتا، کارشناسان دست اندر کار حوزه املاک که در یک نظر سنجی رویترز شرکت کرده بودند اظهار داشتند : طی دو سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، قیمت  خانه و آپارتمان در شهر دوبی به شدت سقوط خواهد کرد.

این کارشناسان، کند شدن اقتصاد و عرضه بیش از اندازه واحدهای مسکونی را ریسک‌های بزرگی برای بازار مسکن دوبی ارزیابی کرده اند. آن ها می گویند :که قیمت ها هم اکنون نیز رو به ریزش قرار دارد.

روند روبه کاهش قیمت ها در بازار املاک شهر دوبی، در حالی اتفاق می‌افتد که این بخش، سهم بزرگی در میزان تولید ناخالص داخلی دوبی دارد.

نتیجه نظرسنجی رویترز از متخصصان و کارشناسان بازار املاک در ۱۱ شرکت سرمایه‌گذاری و تحقیقاتی در حوزه ساختمان، نشان می‌دهد که قیمت خانه و آپارتمان در دوبی در سال کنونی میلادی ۱۰ درصد و در سال آینده میلادی  ۵ درصد سقوط خواهد کرد.

اقتصاد دوبی امسال فقط ۱.۹۴ درصد رشد کرده  که پایین‌ترین سطح رشد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ تا کنون است.

منبع: اقتصادآنلاین به نقل از مهر

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…