خانه گزارش های ملکی ساخت ۴۰۰هزار واحد مسکونی برای کم درآمد ها

ساخت ۴۰۰هزار واحد مسکونی برای کم درآمد ها

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وزیر راه و شهرسازی توضیح  داد که زمین  پروژه ساخت 400 هزار مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی در اختیار سازندگان قرار می گیرد که هم در شهرها، شهرهای جدید و هم در بافت های فرسوده قرار دارد.
کم درآمد ها

وزیر راه و شهرسازی درباره ویژگی ۴۰۰هزار مسکن تحت عنوان طرح اقدام ملی گفت: زیربنای این منازل بین  ۸۰ تا۱۲۰ متر است و به گونه ای برنامه ریزی شده که جامعه هدف یعنی کم درآمد ها یا با درآمد متوسط را تحت پوشش دارد.

به گزارش مجله پیام دلتا ،  محمد اسلامی در مصاحبه با رادیو گفت وگو درباره برنامه ریزی های انجام شده وزارت راه در هفته دولت گفت: تمرکز وزارت راه و شهرسازی در سال جاری بر موضوع مسکن و شتاب بخشیدن به تکمیل پروژه های مسکن مهر و همچنین احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای کم درآمد ها تحت عنوان طرح اقدام ملی است.

همکاران وزارت راه و شهرسازی در سطح کشور برای ۴۰۰ هزار واحد اهتمام ویژه ای به خرج داده اند که ساخت حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکن روز سه شنبه در سطح کشور آغاز می‎شود و این در حالی است که ساخت حدود ۶۰ هزار واحد مسکن نیز از پیش آغاز شده بود.

وی توضیح داد که زمین  پروژه ساخت ۴۰۰ هزار مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی در اختیار سازندگان قرار می‎گیرد که هم در شهرها، شهرهای جدید و هم در بافت های فرسوده قرار دارد.

کم درآمد ها

اسلامی درباره نحوه واگذاری مسکن های طرح اقدام ملی گفت: به محض اینکه ساخت این منازل از پیشرفت مناسبی برخوردار شود، توسط ادارات کل استانی فراخوان داده می‎شود و مردم ثبت نام می‎کنند و کسانی که قبلا تسهیلات مسکن، زمین و یا مسکن استفاده نکرده اند مشمول دریافت این واحدها خواهند شد و می‎توانند نسبت به ثبت نام این خانه ها اقدام کنند.

وی افزود: با تمهیداتی که اتخاذ شده، تسهیلات مناسبی پرداخت می شود و ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز را بانک به خریداران پرداخت می‎کند و این تسهیلات متناسب با هر شهر به فرد یا زوج ها منتقل خواهد شد .

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش پینی هایی که در مورد واگذاری مسکن های طرح اقدام ملی انجام شده، تصریح کرد: هر استان و هر شهر شرایط متفاوتی دارند و شورای مسکن هر استان تمهیدات لازم را برای واگذاری خانه ها مشخص می کند.

او درباره شرکت های تعاونی نیز گفت : این شرکت ها باید یک مجری با صلاحیت داشته باشند یعنی گروه مهندسینی که دارای پروانه اشتغال و صلاحیت باشند و تسلط زیادی بر طراحی و ساخت دارند، تا مردم بتوانند خانه‎ای مطمئن و مقاوم و با ضوابط لازم و معیارهای ملی تحویل بگیرند.

شرکت های تعاونی در صورتی که به شهرک های جدید مراجعه کنند می‎تواند متقاضی تحویل زمین شوند و این موضوع به تمام کشور ابلاغ شده است. مهم آن است افراد واجد شرایطی که فرم «جیم» آنها سبز است باید اقدام کنند یعنی کسانی که قبلا از امتیاز زمین و مسکن استفاده نکرده باشند.

منبع : مهر

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…