خانه گزارش های ملکی سقوط نرخ اجاره مسکن در مناطق تهران

سقوط نرخ اجاره مسکن در مناطق تهران

۸
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رییس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه روند کاهش قیمت به ویژه در بازار خرید و فروش همچنان ادامه خواهد داشت گفت: تجربه سال ۹۱ نشان داد زمانی که قیمت ارز افزایش می‌یابد قیمت دیگر کالای سرمایه‌ای از جمله مسکن بالا می‎رود، اما بعد از مدتی کوتاه این بازار به کاهش قیمت  و ثبات می رسد.
مسکن تهران

بررسی های میدانی نشان می‎دهد که نرخ اجاره‎ مسکن تهران در تمام مناطق سقوط کرده است .

رییس اتحادیه املاک تهران می‎گوید: اجاره‎بهای مسکن در ۲۲ منطقه تهران ،۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و نرخ خرید و فروش هم شیب نزولی داشته است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه طی یک ماه گذشته و همزمان با سخنان  وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه  “فعلا خانه نخرید“، قیمت‌های مسکن به ویژه در تهران کاهش یافته است گفت: با بازرسی‌های انجام شده از بنگاه های املاک، آمارها، نشان دهنده کاهش قیمت به ویژه در بخش اجاره  است.

وی با بیان اینکه در منطقه ۲ تهران قیمت اجاره ۳ تا ۵ میلیون تومان کاهش یافته است گفت: در منطقه ۴ تهران قیمت‌های اجاره ۱۵ تا ۲۰ درصد و قیمت خرید و فروش ۱۵ تا ۲۰ درصد پایین آمده است .

رییس اتحادیه املاک استان تهران به منطقه ۱۰ تهران اشاره کرد و گفت: در این منطقه قیمت‌های خرید و فروش ۸ درصد و قیمت‌های اجاره ۱۰ درصد کاهش و در منطقه ۷ هم قیمت اجاره ثابت، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

مصطفی قلی خسروی در باره منطقه ۸ تهران گفت: در این منطقه قیمت اجاره بها ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ۱۱ قیمت‌های اجاره افزایش داشته افزود:  طبق آمارها، قیمت‌های خرید و فروش در این منطقه ۱۵ درصد کاهش یافته است.

رییس اتحادیه املاک استان تهران تاکید کرد: در منطقه ۹ تهران قیمت‌ها در بخش اجاره ثابت بوده، اما در بخش خرید و فروش ۱۵ درصد ارزان تر شده است.

مسکن تهران

مصطفی قلی خسروی همچنین با اشاره به منطقه ۱۲، گفت: قیمت‌های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی درباره مناطق ۱۳ و ۱۴ هم اظهار داشت : در منطقه ۱۳ نه فقط قیمت اجاره کاهش داشته بلکه قیمت‌ های خرید و فروش هم ۲ میلیون تومان ارزان‌تر شده، اما در منطقه ۱۴ قیمت‌های اجاره افزایش یافته اما قیمت های خرید و فروش یک تا ۲ میلیون تومان ارزان‌تر شده است.

رییس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه در منطقه ۱۵ قیمت‌های اجاره و خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است افزود: قیمت‌های اجاره در منطقه ۱۶ ثابت بوده، اما قیمت‌های خرید و فروش ۲۰ درصد کاهش داشته است.

وی تاکید کرد: در منطقه ۱۷ قیمت‌های اجاره ثابت بوده، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد افزایش یافته و در منطقه ۱۸ هم قیمت‌های اجاره و خرید و فروش ۱۵ درصد ارزان تر شده  است.

او همچنین با اشاره به مناطق  ۱۹ و ۲۲ تهران هم گفت: در منطقه ۱۹ قیمت‌های اجاره ۲۰ درصد افزایش ، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش داشته همچنین  در منطقه ۲۲ تهران قیمت‌های اجاره ثابت بوده، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

رییس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه روند کاهش قیمت به ویژه در بازار خرید و فروش همچنان ادامه خواهد داشت گفت: تجربه سال ۹۱ نشان داد زمانی که قیمت ارز افزایش می‌یابد قیمت دیگر کالای سرمایه‌ای از جمله مسکن بالا می‎رود، اما بعد از مدتی کوتاه این بازار به کاهش قیمت  و ثبات می رسد.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…