خانه سلامتی آسپرین طبیعی پروستات رسید!

آسپرین طبیعی پروستات رسید!

۱۵
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چرا گوجه‌فرنگی غذای وظیفه‌شناس است؟ چون علاوه بر اینکه پروستات آقایان را درمان می‌کند؛ به عنوان جایگزین طبیعی آسپرین هم کاربرد دارد.
گوجه فرنگی

گوجه‌فرنگی واقعا معجزه می‌کند! حتما شما هم از خواص گوجه‌فرنگی بسیار شنیده‌اید که پیشگیری و درمان پروستات آقایان هم یکی از این موارد است؛ البته فقط یکی از هزاران خاصیت آن.

 به گزارش مجله دلتا، متخصصان تغذیه گوجه‌فرنگی را با نام غذای وظیفه‌شناس می‌شناسند؛ زیرا گوجه‌فرنگی از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند و فاکتورهای سلامت را به تمام نقاط بدن می فرستد؛ پس آقایان و همچنین خانم‌ها تا می‌توانند گوجه‌فرنگی بخورند.

گوجه فرنگی

ویتامین‌های گوجه‌فرنگی

یک گوجه‌فرنگی متوسط حاوی ۲۲ کالری ، ۰ گرم چربی، ۵ گرم کربوهیدرات و ۱ گرم پروتئین است. گوجه‌فرنگی منبع غنی از ویتامین A  و فولیک‌اسید است. گوجه‌فرنگی دامنه‌ای گسترده‌ از فواید غذایی دارد و معروف به داشتن آنتی‌اکسیدان، لیکوپن، لیپوئیک اسید، فولیک اسید و لوتین است.

فواید گوجه‌فرنگی

تقویت سیستم بدن و انرژی‌زای مفید برای فعالیت‌های بدنی

کنترل گلوکز خون و درمان‌کننده دیابت

تقویت سیستم عصبی و مغز

مقابله با بیماری‌های عفونی

فراهم کردن خوابی راحت و بهبود حرکت عضله‌ها

افزایش قدرت یادگیری و حافظه

گوجه فرنگی

با مصرف گوجه‌فرنگی به جنگ پروستات بروید

براساس تحقیقات و مطالعات دکتر جان اردمن، مواد موجود در گوجه‌فرنگی با ایجاد حفاظت اپیدمیلوجیکال درصد ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

مصرف فراوان چربی با ایجاد تغییر در متابولیسم کلسترول و استروئید، شانس بروز سرطان را افزایش می‌دهد. مصرف سبزیجات یا رنگدانه‌های سبز و زرد یک اثر حفاظتی از بروز سرطان پروستات دارد. شانس بروز سرطان پروستات با گذشت سن افزایش می‌یابد. ممکن است به علت تغییرات هورمونی حاصل‌شده نظیر کاهش مقدار آندرسترون یا افزایش مقادیر سرمی استروژن و استرادیول باشد.

پروستات پس از سن ۴۵ تا ۵۰ سالگی، آغاز به رشد می‌کند. به افراد بالای این سن توصیه می‌شود، روزانه یک گوجه‌فرنگی خام مصرف کنند.

خواص روغن دانه‌ی گوجه‌فرنگی

آسپرین طبیعت رسید

تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد، دانه‌های گوجه‌فرنگی می‌توانند به عنوان جایگزین طبیعی آسپرین کاربرد داشته باشند.

دانشمندان در دانه‌های گوجه‌فرنگی ماده‌ای را پیدا کردند که می‌تواند با پیشگیری از لخته شدن خون در بدن به گردش طبیعی خون انسان کمک کرده و به نوعی عملکرد قرص آسپرین را شبیه‌سازی کند. هم اکنون بسیاری از افراد در سراسر جهان روزانه آسپرین مصرف می‌کنند تا از لخته شدن خون پیشگیری کنند، این در حالی است که مصرف این دارو می‌تواند عوارض زیادی مانند خونریزی معده را به همراه داشته باشد؛ پس از این به بعد آسپرین طبیعی را جایگزین کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

با جوش‌های سرسیاه چه کنیم؟

جوش های سرسیاه نوعی آکنه بوده که به واسطه عدم رعایت بهداشت، پوست چرب، سیگار کشیدن، استفاده…