خانه سلامتی ۵ دلیل برای این که صبح ها زنجبیل بخوریم

۵ دلیل برای این که صبح ها زنجبیل بخوریم

۱۷
9
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گاهی اوقات راهکاری ساده همچون افزودن زنجبیل به وعده صبحانه با فوائد متعددی برای سلامت همراه است.
افزودن زنجبیل به صبحانه

 زنجبیل ازجمله طعم‌دهنده‌های نوشیدنی چای به‌حساب می‌آید. کارشناسان تغذیه و سلامت، مصرف زنجبیل را به دلایل پزشکی متعددی توصیه می‌کنند ازجمله اینکه می‌توان با افزودن زنجبیل به صبحانه، روز خود را تغییر داد.

به گزارش مجله دلتا؛ صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است و افزودن زنجبیل که سرشار از مواد مغذی است، این وعده غذایی را سالم‌تر می‌کند.

به نوشته روزنامه «تایمز آو ایندیا» ازجمله دلایلی که به مصرف زنجبیل در هنگام صبح توصیه می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- کمک به کاهش وزن

زنجبیل به کنترل اشتها کمک می‌کند. هر روز صبح با مصرف زنجبیل احساس نیاز به خوردن کمتر می‌شود. بهترین روش مصرف زنجبیل به‌منظور کاهش وزن، جوشانده زنجبیل یا آب زنجبیل است. برای تهیه جوشانده زنجبیل لازم است ابتدا مقداری آب را جوشانده و سپس دوتکه زنجبیل را به آن اضافه کنید. این مخلوط را مدتی بجوشانید و سپس از صافی رد کنید تا آماده مصرف شود. همچنین مصرف این جوشانده هنگام صبح به تنظیم سطح قند خون کمک می‌کند.

۲- حفظ سلامت مو و پوست

افزودن زنجبیل به صبحانه

مصرف مرتب آب زنجبیل هرروز صبح به حفظ سلامت پوست و مو کمک کرده چراکه آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های موجود در آن برای پوست و مو مفیدند. همچنین از بدن در برابر عفونت‌های پوستی و بیماری‌ها محافظت می‌کند.

۳- بهبود سلامت روده‌ها

با مصرف زنجبیل بیشتر اختلالات گوارشی برطرف می‌شود. افزودن این گیاه خوراکی به وعده صبحانه سیستم گوارشی را تقویت می‌کند.

۴- کاهش التهاب

زنجبیل به دلیل داشتن خواص ضدالتهابی نیز شناخته‌شده‌ است. مصرف مرتب زنجبیل هنگام صبح در طولانی‌مدت به کاهش التهاب منجر می‌شود.

۵- کنترل سطح کلسترول

زنجبیل همچنین سطح کلسترول بد خون را کنترل می‌کند. افزایش سطح کلسترول بد خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را افزایش می‌دهد و برای سلامت قلب زیان آور است . با مصرف این چاشنی خوراکی می‌توان سطح کلسترول بد خون را کاهش داد.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

علل کمبود آهن خون را بشناسید

کسانی که کم‌خونی دارند اکسیژن موجود در خونشان کم است، در نتیجه قلب مجبور است سخت‌تر کار کن…