بازار مسکن

سازندگان مسکن اجاره‎ ای امتیازهای ویژه دریافت می‎کنند

۱۲
24
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انبوه‎سازان و سرمایه‎گذاران برای ساخت مسکن اجاره ای در کشور امتیازات ویژه ای از دولت دریافت می‎کنند.
مسکن اجاره ای

مسکن اجاره ای اگر توسط انبوه‎سازان و سرمایه‎گذاران ساخته و آماده شود، برای تولیدکنندگان خود امتیازات ویژه‎ای از دولت به ارمغان خواهد آورد.

وزیر راه و شهرسازی با دعوت از سرمایه گذاران برای تولید مسکن اجاره ای گفت: انبوه سازان و سرمایه گذاران برای ساخت مسکن استیجاری در کشور امتیازات ویژه ای از دولت دریافت می کنند، این موضوع قانونی در سالهای گذشته از سوی سازندگان مورد استقبال قرار نگرفته است.

دولت سهم خود از طرح اقدام ملی را وارد بازار فروش می‎کند یا اجاره؟

محمد اسلامی در پاسخ به این سوال، گفت: دولت برنامه ویژه ای برای ساخت مسکن استیجاری در کشور دارد و با وجود اینکه مسکن استیجاری به صراحت در  قانون(ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۱۳۸۷) آمده است، اما جامعه سازندگان و سرمایه گذران در سالهای گذشته از ساخت مسکن استیجاری استقبال نکردند.

وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: دولت برای انبوه سازان و سرمایه گذارانی که قصد تولید مسکن استیجاری دارند، شرایط ساده تری را فراهم می کند که از جمله آنها واگذاری زمین رایگان است.

به گزارش مجله دلتا، اسلامی ضمن دعوت از سرمایه‎گذاران بخش مسکن برای مشارکت در ساخت  مسکن اجاره ای گفت: وزارت راه‎وشهرسازی از تولیدکنندگان مسکن دعوت می‎کند در صورت اعلام آمادگی آنها، دولت زمین رایگان را در اختیار این افراد می گذارد.

مسکن اجاره ای

به گفته وی، سال‎های گذشته از ساخت مسکن استیجاری استقبالی نشده، اما دولت در نظر دارد با اعطای زمین رایگان از آغاز ساخت مسکن استیجاری حمایت کند.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز پیش‎تر گفته بود دولت آمادگی دارد تا تمام امکانات قانونی خود را در اختیار افرادی بگذارد که تصمیم دارند وارد بازار نظام اجاره‎داری حرفه‎ای شوند.

عباس فرهادیه گفته بود تشویق به اجاره داری برنامه مهم وزارت راه برای کنترل بازار اجاره است و این موضوع اکنون با جدیت در دست پیگیری است.

اسلامی اضافه کرد: مردم از دولت انتظار دارند که برای کنترل بازار اجاره اقدام کند، اما طبق قوانین دولت حق هیچ گونه مداخله برای تعیین نرخ اجاره بها ندارد و اجاره بها باید براساس توافق بین مالک و مستاجر تعیین شود.

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

این آینه دکوری شیک را خودتان بسازید +ویدیو

آینه دکوری یکی از وسایلی است که زیبایی چیدمان منزل شما را دوچندان می‌کند. برای اینکه یه آی…