خرید خانه در تهران

در ماه می‎توانید ۱ سانتی‎متر خانه بخرید!

۱۲
36
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کارگران در یک‌ سال با حدود یک‌ میلیون و ٣٢٠‌ هزار تومان حق مسکن سالانه می‌توانند حداکثر ١١ سانتی‌متر مسکن بخرند؛ به عبارتی ماهی یک سانتی‌متر.
خرید خانه در تهران

خریدخانه در تهران هنوز هم امکان‎پذیر است. می‎گویید نه؟ بیایید با هم شرح حال یک قشر آسیب‎پذیر را  بررسی کنیم. کسی شبیه خودمان.

در حال حاضر میزان حق مسکن کارگران در فیش حقوقی ١١٠‌ هزار تومان است. حق مسکن کارگران امسال در حالی حدود ۶٠‌هزار تومان بیشتر شده است که این رقم برای اجاره یک تخت در خوابگاه‌های پایتخت کفایت نمی‌کند؛ چه برسد به خرید مسکن.

اگر میانگین قیمت مسکن برای خرید در تهران ١٢‌ میلیون تومان باشد، با حق مسکن ماهانه ١١٠‌هزار تومانیT یعنی کارگران در یک‌ سال با حدود یک‌میلیون و ٣٢٠‌هزار تومان حق مسکن سالانه می‌توانند حداکثر ١١ سانتی‌متر مسکن بخرند؛ به عبارتی ماهی یک سانتی‌متر.

حداقل اجاره مسکن در تهران برای یک آپارتمان ۵٠ متری بیش از ١٠٠‌میلیون رهن کامل یا به عبارتی ماهانه حدود ٣‌ میلیون تومان است که مبلغ ١١٠‌هزار تومانی حق مسکن برای اجاره حدود دو متر مربع خانه کفاف می‌دهد.

 منطقه‌های پرطرفدار تهران

 به گزارش مجله دلتا، توزیع تعداد معاملات انجام‌شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در اردیبهشت‎ماه ‌سال ۱۳۹۸ حاکی از آن است که از میان مناطق بیست‌ودوگانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۶.۶‌ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۲ و ۴ به ترتیب با سهم‌های ۹.۶ و ۹.۲‌درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

خرید خانه در تهران

در مجموع ۷۲.۸‌ درصد از کل تعداد معاملات انجام‌شده در شهر تهران در اردیبهشت ماه ‌سال جاری، مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵، ۲، ۴، ۱۰، ۱۴، ۸، ۷، ۱، ۱۵ و ۳) بوده و ۱۲ منطقه باقی‎مانده ۲۷.۲‌درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

کدام شهرهای کشور گران‌تر هستند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که استان‌های تهران، البرز، فارس، اصفهان، خوزستان، هرمزگان، مازندران، خراسان‌ رضوی، مرکزی و بوشهر، ۱۰ استانی هستند که سرعت رشد قیمت مسکن در آن‎ها بیشتر از سایر استان‌های کشور بوده است.

آمارهای رسمی رتبه پرمعامله‌ترین استان‌های کشور به لحاظ تعداد خرید واحدهای مسکونی را نشان می‌دهد:

۶ استان کشور که از این تعداد ۲ استان در شمال کشور و ٣ استان در جنوب کشور قرار دارند، در ردیف ۶ استان اول به لحاظ بیشترین میزان رشد حجم معاملات خریدوفروش واحدهای مسکونی قرار گرفته‌اند. پاییز امسال بیشترین رشد خرید و فروش واحدهای مسکونی نسبت به پاییز ‌سال گذشته، به ترتیب در استان‌های هرمزگان با رشد ۵/ ۶۳ درصدی، مازندران ۳۷ درصدی، خوزستان ۷/۳۵ درصدی، فارس ۱/۳۵ درصدی، البرز ۷/۳۴‌درصدی و گیلان با رشد ۴/ ۳۳‌درصدی به ثبت رسید.

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

این آینه دکوری شیک را خودتان بسازید +ویدیو

آینه دکوری یکی از وسایلی است که زیبایی چیدمان منزل شما را دوچندان می‌کند. برای اینکه یه آی…