آموزش

۱۱ روش برای جلوگیری از داغ شدن گوشی تلفن همراه

۱۱
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با به کارگیری این ترفند‌ها از داغ شدن تلفن همراه خود جلوگیری کنید.
گوشی تلفن همراه

یکی از مشکلات تمام گوشی‌های هوشمند داغ شدن آن‌ها است. این مشکل در روزهای گرم تابستان، به دلیل بالا رفتن دمای هوا بیشتر نیز می‌شود.

ساختار گوشی‌های هوشمند و نوع عملکرد آن‌ها به گونه‌ای است که باعث تولید حرارت در آن‌ها می‌شود و میزان این حرارت به میزان الکتریسیته‌ای بستگی دارد که درون این گوشی‌ها جابه‌جا می‌شود. وقتی این مسئله با گرمای خورشید و روزهای داغ تابستان هم‎زمان می‌شود، تلفن همراه شروع به داغ شدن می‌کند. بر همین اساس در گزارش امروز به ۱۱ روش ساده برای مقابله با داغ شدن گوشی تلفن همراه می‌پردازیم.

۱- باتری گوشی را فقط تا ۸۰ درصد شارژ کنید

اگر مجبور هستید گوشی خود را در طول شب شارژ کنید، حتماً آن را روی یک سطح صاف و خنک بگذارید، نه روی بالش یا ملافه. اما به هیچ وجه نباید تلفن‌تان را کامل شارژ کنید. وقتی گوشی خود را کامل شارژ می‌کنید، طول عمر باتری آن کوتاه می‌شود. تلفن‌های همراه وقتی کامل شارژ می‌شوند، بیشتر مستعد داغ شدن هستند؛ بنابراین وقتی باتری گوشی به ۳۰ درصد رسید، آن را شارژ و زمانی که به ۸۰ درصد رسید آن را از برق جدا کنید.

گوشی تلفن همراه

۲- گوشی را مستقیماً در معرض نور خورشید قرار ندهید

بسیاری از ما مرتکب این اشتباه شده و گوشی‌مان را در معرض تابش نور خورشید قرار می‌دهیم. اما باید بدانید که هرگز نباید گوشی خود را برای مدت طولانی زیر نور آفتاب رها کنید.

۳- اپلیکشن هایی را که استفاده نمی کنید، ببندید

وقتی هم‎زمان چندین اپلیکیشن را باز می‌کنید، در واقع گوشی خود را وادار به اضافه کاری کرده‌اید. این مسئله شامل باز کردن تب‌های متعدد در مرورگر وب هم می‌شود؛ بنابراین عادت کنید که گاهی اپلیکیشن‌های بلا استفاده را ببندید.

۴- نور گوشی را کم کنید

نور گوشی را کم کنید، به ویژه زمانی که در فضای بیرون از آن استفاده می‌کنید. اگر با کم کردن نور گوشی به سختی می‌توانید صفحه‌ی آن را ببینید، از محافظ‌های ضد تابش برای گوشی خود استفاده کنید.

گوشی

۵- اپلیکیشن ها را آپدیت کنید

سیستم عامل و اپلیکیشن‌های گوشی را همیشه آپدیت کنید، چون ممکن است در نسخه‌های قدیمی مشکلاتی وجود داشته باشد و بعد از به‎روزرسانی و رفع مشکل، عملکرد گوشی بهبود یابد.

۶- خوره‎ی اپلیکیشن نباشید

اپلیکیشن‌هایی که هیچ‌وقت از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را حذف کنید. این مسئله شامل غیر فعال کردن نوتفیکیشن‌ها، اپلیکیشن‌هایی که در پس زمینه‌ی گوشی فعال هستند و سرویس‌های مکان‎یاب برخی اپلیکیشن‌ها هم می‌شود.

۷- از حالت هواپیما استفاده کنید

وقتی جایی می‌روید که می‌دانید ساعت‌ها از گوشی خود استفاده نخواهید کرد، گوشی را خاموش یا در حالت هواپیما قرار دهید. وقتی از گوشی خود استفاده نمی‌کنید، لزومی ندارد شارژ گوشی‌تان هدر برود.

موبایل

۸- از بلوتوث گوشی طولانی مدت استفاده نکنید

سعی کنید برای مدت طولانی از بلوتوث گوشی استفاده نکنید و وقتی کارتان با آن تمام شد، مطمئن شوید که بلوتوث را خاموش کرده‌اید. همچنین اگر در اتومبیل‌تان قصد ندارید با تلفن صحبت کنید یا به موسیقی و پادکست گوش دهید، حتماً بلوتوث‌تان را خاموش کنید.

۹- دست از بازی کردن بکشید

اگر در حین بازی، گوشی‌تان داغ شد، دست از بازی کردن بکشید و حتماً مطمئن شوید که بعد از اتمام بازی، اپلیکیشن آن در پس‎زمینه‌ی گوشی فعال نمانده باشد.

۱۰- کاور گوشی را دربیاورید

اگر گوشی‌تان داغ شده، کاور آن را در بیاورید تا دمای گوشی پایین بیاید.

گوشی موبایل

۱۱- کابل شارژ را چک کنید

اگر در زمان شارژ کردن، گوشی‌تان داغ می‌شود، ممکن است مشکلی در رابطه با کابل شارژ وجود داشته باشد؛ بنابراین کابل را جدا و دوباره متصل کنید و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده یا نه.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در تازه های فناوری

همچنین بخوانید

تشخیص آلزایمر به کمک بازی تلفن هوشمند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یک بازی مخصوص تلفن همراه به تشخیص میزان خطر ابتلا به آلزایمر ک…