خانه گردشگری تفریحات آدرنالین دار تهران

تفریحات آدرنالین دار تهران

۲۸
5
زمان مطالعه: 5 دقیقه
برخی بندگان خدا فقط می‌خواهند کمی دوز آدرنالین خونشان را بالا ببرند. آن ها به تفریحاتی که بسیار هیجان انگیز است می پردازند و کلی لذت می برند...
آدرنالین

آدم‌های هیجان‌ طلب را می‌شناسید؟ آن‌هایی که یک‌ هو تصمیم می‌گیرند لب بام یک آسمان‌ خراش روی دستان‌ شان راه بروند! یا از ارتفاع ۶۰ متری فقط با اتکا به یک بند پایین بپرند؟ و یا نه برای آفرود به کویر بروند و چه و چه و چه؟! در مجله دلتا به فکر آن ها هم بوده‌ایم. با صفحه گردشگری مان تفریحات آدرنالین دار را گشته ایم تا به شما نشان دهیم چه کارهای هیجان انگیزی وجود دارد که می‌توان با کلی دست و جیغ و هورا، روح را سر ذوق آورد. با ما بمانید.

از آدم‌هایی که به عمق جنگل‌ های خطرناک می‌زنند یا دره‌ های عمیق را می‌نوردند، بیس جامپینگ می کنند، اصلاً انگار با ترس عجین هستند. دلشان می‌رود که مثلاً از روی کوه آلپ با چتر بپرند پایین. یا بین دو آسمان خراش بند ببندند و روی آن راه بروند، تعجب نکنید، این بندگان خدا فقط می‌خواهند کمی دوز آدرنالین خونشان را بالا ببرند. وه! چه خوب که در تهران خودمان هم یک سری تفریحات آدرنالین دار برای آنان در نظر گرفته‌ شده. اصلاً بیایید ما هم، یک پرس آدرنالین نوش جان کنیم.

سلفی برای معتادان به آدرنالین

تفریحات آدرنالین دار تهران

کارتینگ آزادی

روزی روزگاری چند خلبان قدیمی نشستند و از وسایل کنار دستشان یک ماشین ساده و کوچک ساختند. تازه با هم رقابت هم کردند. اما این ماشین‌های کوچک از بین مردم و عاشقان سرعت نرفتند که نرفتند. این‌گونه بود که ورزش هیجان‌ انگیز کارتینگ را به وجود آوردند.

آدرس کارتینگ استادیوم آزادی: تهران، ضلع شرقی استادیوم آزادی، جنب پارکینگ شماره ۱۳.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با همه پیست های کارتینگ تهران می‌توانید مطلب “پیست های کارتینگ تهران کجاست” را مطالعه کنید.

کارتینگ آدرنالین دار تهران

زیپ لاین توچال

یکی از تفریحات آدرنالین دارد زیپ لاین است. هیجان‌ طلب‌ها در این ورزش خود را به یک قرقره می‌بندند و روی یک سیم بکسل که بالای دره ای، جنگلی، کوهی و یا ساختمان بلندی بسته شده، رها می‌کنند تا بعد از طی مسیر به آن‌ طرف و به مقصد برسند. سرعت سُر خوردن آن روی سیم اصلاً کم نیست و ارتفاع این سیم های بسته شده هم مطلقاً کوتاه نیست. شکل حرفه‌ ای و بی‌ نظیر سِرو آدرنالین در تهران! روی رود دره ولنجک. (توچال)

آدرس زیپ لاین توچال: مجموعه تله کابین توچال، مسیر تندرستی.

پیشنهاد مطالعه: می توانید برای آشنایی بیشتر با زیپ لاین مطلب ” زیپ لاین چیست ؟ کجا بازی کنیم ؟” مطالعه کنید.

زیپ لاین آدرنالین دار

جت اسکی تفریحات آدرنالین دار

فکر می‌کنید آدرنالین طلب‌ ها از ورزشی مانند جت اسکی غافل مانده‎اند؟ خیر؛ کافی است یک روز به فشافویه بروید. به کویر جنوبی تهران. دریاچه مصنوعی فشافویه. حالا روی جت اسکی‌ ها بنشینید و گازش را بگیرید تا لذت هیجانِ یکی از بی نظیر ترین تفریحات آدرنالین دارد را درک کنید. فکرش را بکنید، اینجا روزانه تا ۳۰۰ مراجعه‌کننده دارد. البته جت اسکی دریاچه چیتگر هم شاید بتواند هیجان خونتان را بالا ببرد.

آدرس جت اسکی فشافویه: نرسیده به فرودگاه امام، کیلومتر ۱۸ اتوبان تهران-قم، دریاچه فشافویه.

جت اسکی و بالا بردن آدرنالین

سورتمه

نفستان را در سینه حبس کنید، بعد روی این سورتمه‌ ها بنشینید. سورتمه تهران جایی است که از بالا می‌توانید همه شهر را زیر پایتان ببینید. البته اگر هیجان سرعت بیش‌ ازحد این اجازه را بدهد. یک ریل غیر مستقیم و پیچ‌ در پیچ با خم و قوس‌ ها، سربالایی و سرپایینی‌ های مختلف در ارتفاعات تهران وسیله نقلیه شمااست.

چطوربرویم؟ خیابان دربند، انتهای خیابان اسداللهی، پارک گلاب دره، سورتمه تهران.

پیشنهاد مطالعه: همه چیز را در مورد سورتمه و بالاخص سورتمه هیجان انگیز تهران می‌توانید در مطلب “سورتمه چیست ؟ سورتمه تهران کجاست؟” مطالعه کنید.

سورتمه تهران و هیجان

سرسره لوپ

فکر ضربان قلبتان باشید که چطور در سینه‌ تان خواهد زد اگر در یک اتاقک روی دریچه‌ای ایستاده باشید که هر لحظه ممکن است باز شود و شما سقوط کنید! آن‌ هم در یک سرسره طولانی با سرعتی برابر با ۱۱ متر بر ثانیه. این دیگر چه جور آب‌ بازی کردن است؟ سرسره لوپ یکی از آن تفریحات آدرنالین دار است که آن لحظه که رها می‌شوید را هیچگاه تا آخر عمر از یاد نخواهید برد.

آدرس دهکده آب پارس: کیلومتر ۲۳ اتوبان تهران- کرج، خروجی گرم‌دره، دهکده آبی پارس.

سرسره لوپ

تفریحات آدرنالین دار آفرود سواری

آفرود سبکی از رانندگی است. معتادان آدرنالین در این ورزش اصلا و ابدا کم نیستند. در مسیر های سخت با پستی و بلندی های شدید رانندگی کرده و کلی روحشان را سر ذوق می آورند. مطمئنم آنقدر جیغ می کشند و لذت می برند که باید صدایشان را هنگام پاشیدن شن های کویر به این سو و آنسو ضبط کرد.

آفرود (off road) در انگلیسی یعنی  خارج از جاده. به سواری هایی اطلاق می‌شود که می‌توانند مسیرهایی را بپیمایند که جاده ندارند. مثل بیابان، مثل جنگل، مثل شن های صحرا و… در اصطلاح به آن ها خودرو های بیابان گرد هم می‌گویند.

در همه جای ایران با توجه به تنوع طبیعت و آب و هوای متغییر در فصول مختلف، زمینه مناسبی برای گذراندان زمانی خوش با این تفریح برای علاقه مندان فراهم است.

آدرس پیست دانیال:  تهران، اقدسیه، خیابان شهید سباری(آجودانیه) انتهای کوچه سیزدهم شرقی

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاعات بیشتر راجع به آفرود سواری، مطلب “آفرود چیست ؟ کجا سواری کنیم؟” را مطالعه کنید. (می توانید در این مطلب مکان های دیگر افرود سواری را بیابید.)

آفرود سواری تفریحات آدرنالین دار

بگ جامپینگ

خوب آماده اید؟ این دیگر یکی از آن تفریحات آدرنالین دار است که در آن ترشح آدرنالین معنا ندارد بلکه باید بگوییم در این تفریح شما با فوران آدرنالین مواجه هستید. اینجا شما نه بند دارید، نه چتر دارید، نه به قرقره بسته شدید و نه هیچ چیز دیگر. شما از بالای ارتفاعی نه چندان کم باید در یک تشک پر از هوا فرود بیایید!  بپرید تو هوا، جیغ بکشید و بوم! روی  تشک پر باد پخش زمین شوید.

آدرس بگ جامپیگ توچال: اتوبان چمران، خیابان یمن، خیابان ولنجک، بام تهران، اولین باشگاه بگ جامینگ در ایران

پیشنهاد مطالعه: برای آنکه راجع به بگ جامپینگ و مکان های این تفریح بدانید مطلب “بگ جامپینگ، بپر تو هوا و جیغ بکش، بوم!” را مطالعه کنید.

بگ جامپینگ در ایران تفریحات آدرنالین دار

پاراگلایدر

پاراگلایدر وسلیه‌ ای برای پرواز است. شاید بتوان آن را نو ظهور نامید. در اواخر دهه‌ ۸۰ اختراع شده و ساده‌ ترین وسیله‌ ای است که برای پرواز به دست بشر  ساخته شده است. تقریباً با چتری پرواز می‌کند که بیشتر یک بادپر است تا وسیله ای برای سقوط. خلبانِ آن می‌دود و این بادپر را از پی خود می‌کشد و به اهتزاز در می‌آورد.

معتادان به آدرنالین دسته جدا نشدنی این ورزش هستند و اصلاً نمی شود که نمی شود بدون جیغ و ویغ و سرو صدا همانجا نشست و از مناظر لذت برد.

آدرس پاراگلایدر توچال: اتوبان چمران، خیابان یمن، خیابان ولنجک، پاراگلایدر مجموعه تفریحی توچال.

پیشنهاد مطالعه: می توانید همه چیز را راجع به پاراگلایدر در مطلب “پاراگلایدر چیست ؟ کجا بپریم ؟” مطالعه کنید.

پرواز با پاراگلایدر

 • شهر مردگان

  در این شهر، مرده‌ها سکونت دارند!

  وقتی به این شهر می‌روید خانه‌های سفید رنگ کوچکی را در مقابلتان می‌بینید که در واقع دخمه‌ها…
 • والنسیا و سرگرمی‌های عجیب و غریبش!

  در سفر خود به اسپانیا بعد از اینکه تمام جاذبه‌های بزرگ را از لیست فعالیت‌هایتان خط زدید، ن…
 • شهر آبی استیلتزویل

  شهری که روی آب شناور است

  به طور معمول شهرها در نقاطی مانند کرانه رودخانه‌ها، دشت‌های وسیع، دامنه کوه‌ها، کنار جاده‌…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

در این شهر، مرده‌ها سکونت دارند!

وقتی به این شهر می‌روید خانه‌های سفید رنگ کوچکی را در مقابلتان می‌بینید که در واقع دخمه‌ها…