نارمک ؛ پیشتاز کاهش قیمت مسکن در تهران

۱۳
15
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شرایط مسکن استیجاری ایجاب می‎کند که در بهترین حالت، مستأجران قرارداد خود را تمدید کنند وگرنه با نرخ‎های نجومی رهن و اجاره ناگزیر خواهند شد به سمت محلات پایین‌تر و چه بسا شهرستان‌های اطراف کوچ کنند.
نارمک

خبرها حاکی از آن است که منطقه نارمک امسال، در کاهش قیمت مسکن از دیگر مناطق پیشی گرفت.

پیش از این نیز در برخی گزارش‌های میدانی، شاهد افت معاملات و قیمت در بعضی محله‌های منطقه ۴ بودیم، که کاهش ماهانه قیمت مسکن در این منطقه  به عنوان دومین منطقه پر معامله تهران، در صورت ادامه می‌تواند نشانه‌ای از حرکت بازار مسکن پایتخت به سوی رکود باشد.

به گزارش مجله دلتا به نقل از ایسنا، در آخرین ماه از فصل بهار، اولین نشانه‌های افت بازار مسکن از شرق تهران و منطقه نارمک ظهور کرد. خرید و فروش در پرمعامله‎ترین منطقه شرق پایتخت نسبت به اردیبهشت ماه تقریباً نصف شد و دو منطقه نیز به رشد منفی قیمت رسید.

در جدول زیر آماری از نشانه‎های افت نسبی قیمت، در منطقه نارمک تهران تا نیمه اول تیر ماه امسال، در مقایسه با تیر ماه سال گذشته، شرح داده شده است.

نارمک

این در حالی است که قیمت مسکن شهر تهران، خردادماه ۹۸ به طور میانگین  به ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در هر متر مربع رسیده بود که در مقایسه با خرداد سال گذشته، ۱۰۴ درصد و اردیبهشت امسال ۴.۹ درصد افزایش داشته است.

در کلان‌شهر تهران و در شرایطی که سرعت افزایش قیمت مسکن کاهش پیدا کرده، کارشناسان، صعود ملایم قیمت تا پایان فصل تابستان را محتمل‌ترین گزینه در بازار مسکن می‌دانند.

اما رهن و اجاره

از سویی بازار رهن و اجاره همچنان سیر صعودی خود را طی می‎کند. هم‎اکنون شرایط مسکن استیجاری ایجاب می‎کند که در بهترین حالت، مستأجران قرارداد خود را تمدید کنند وگرنه با نرخ‎های نجومی رهن و اجاره ناگزیر خواهند شد به سمت محلات پایین‌تر و چه بسا شهرستان‌های اطراف کوچ کنند.

همچنین، آمار غیررسمی مسکن در پایتخت در مقایسه با تیرماه سال گذشته، حکایت از افزایش ۲۰ تا ۵۰ درصدی اجاره‌بها دارد. هرچند آمار بانک مرکزی افزایش میانگین ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

این آینه دکوری شیک را خودتان بسازید +ویدیو

آینه دکوری یکی از وسایلی است که زیبایی چیدمان منزل شما را دوچندان می‌کند. برای اینکه یه آی…