خانه گزارش های ملکی تازه های فناوری تشخیص آلزایمر به کمک بازی تلفن هوشمند

تشخیص آلزایمر به کمک بازی تلفن هوشمند

۲
3
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
محققان به کمک یک بازی قابل نصب بر روی تلفن همراه مشخص کردند که چه افرادی در معرض خطر ابتلا به آلزایمر هستند.
ابتلا به آلزایمر

محققان دانشگاه “ایست آنگلیا” انگلستان دریافتند افرادی که از لحاظ ژنتیکی در معرض ریسک بالای ابتلا به بیماری آلزایمر هستند از طریق یک بازی تلفن هوشمند موسوم به تلاش‌های قهرمان دریا  “Sea Hero Quest” قابل تشخیص هستند.

بازی قهرمان دریا

به گزارش مجله دلتا به نقل از مهر؛ این بازی که توسط بیش از ۴.۳ میلیون نفر در جهان دانلود شده و بازی می‌شود، به محققان این دانشگاه کمک کرد تا بتوانند با مشاهده عملکرد مغز در رابطه با جهت‌یابی مکانی، درک بهتری از زوال عقل داشته باشند.

این بازی موبایل توسط  دویچه تِلِکم “Deutsche Telekom”  با مشارکت مرکز تحقیقات آلزایمر بریتانیا، کالج دانشگاه لندن و دانشگاه “ایست آنگلیا” طراحی شده است.

«مایکل هورنبرگر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «تا سال ۲۰۵۰، ۱۳۵ میلیون نفر در جهان مبتلا به زوال عقل خواهند بود. ما باید برای کاهش ریسک ابتلا به زوال عقل، افراد را شناسایی کنیم».

زمانی‌که افراد در این بازی، راه‌شان را از بین جزایر و توده‌های یخی پیدا می‌کردند، محققان هر نیم ثانیه از بازی‌شان را به داده‌های علمی تبدیل کردند. سپس آن‌ها بازی افرادی را که از لحاظ ژنتیکی در معرض ابتلا به آلزایمر بودند، با افراد سالم مقایسه کردند.

داده‌های این تحقیق مربوط به ۲۷,۱۰۸ شرکت‌کننده انگلیسی در رده سنی ۵۰ تا ۷۵ سال بود که بسیار در معرض ریسک ابتلابه آلزایمر در دهه آینده قرار داشتند. محققان دریافتند افراد در معرض ریسک ابتلا به آلزایمر در مسیریابی‌های خود به خوبی عمل نمی‌کردند.

بیشتر ببینید در تازه های فناوری

همچنین بخوانید

تولید حشره رباتیک انعطاف پذیر

حشره رباتیکی مقاوم به ضربه با توانی پنج برابر وزن خود طراحی شده است که کمک بزرگی در پیشرفت…