علائم آپاندیسیت را بشناسیم

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
علائم آپاندیسیت در همه افراد یکسان نیست؛ با این‌حال علائم مشترکی بین همه وجود دارد که ما در این مطلب به ذکر آن‌ها می‌پردازیم.
علائم آپاندیسیت

علائم آپاندیسیت معمولاً شامل دل درد شدید و تب خفیف است.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا؛ انسداد در آپاندیس ممکن است به آپاندیسیت منجر شود که باالتهاب و عفونت آپاندیس  همراه است.

هنگامی‌که انسداد در آپاندیس ایجاد می‌شود، باکتری‌ها می‌توانند به سرعت درون اندام‎ها رشد کنند. این امر باعث می‌شود که آپاندیس متورم شده و در نهایت منجر به پارگی آن شود.

علائم آپاندیسیت

اگرچه آپاندیس بخشی از دستگاه گوارش است، اما هیچ عملی که به نفع حیات اندام‌ها باشد، انجام نمی‌دهد و فرد بدون آن می‌تواند یک زندگی عادی و سالم داشته باشد. فایده آپاندیس مشخص نیست. برخی از محققان معتقدند: آپاندیس حاوی بافتی است که به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و موجب تقویت آن می‌شود.

اگر هنگام عود کردن آپاندیس فوراً به پزشک مراجعه نکنید، خطرات جدی سلامتی و جان شما را تهدید می‌کند. به همین سبب بسیار مهم است که علائم اولیه آپاندیس را تشخیص دهید تا بلافاصله بتوانید به مراکز درمانی مراجعه کنید.

علائم آپاندیسیت

دل درد

تب پایین

حالت تهوع

استفراغ

از دست دادن اشتها

یبوست یا اسهال

نفخ

البته همه افراد علائم مشابهی نخواهند داشت، اما در این مطلب علائمی را بیان می‌کنیم که در اغلب افراد بروز می‎کند. طبق نظر جان هاپکینز، آپاندیس بعد از شروع اولین علائم می‌تواند ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت پاره شود. اگر علائم زیر را داشتید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

درد شکم

علائم آپاندیسیت

آپاندیسیت معمولاً با شروع تدریجی درد، گرفتگی عضلات شکم یا درد در سراسر شکم همراه است. علت این درد تحریک دیواره شکم، به دلیل تورم و التهاب آپاندیس است. این مسئله باعث درد شدید در قسمت پایین شکم است و به تدریج تشدید می‎شود.

تب خفیف

آپاندیسیت معمولاً با تب خفیف بین ۳۷.۲ درجه سانتیگراد تا ۳۸ درجه همراه است. این تب با پارگی آپاندیس بیشتر می‌‌شود.

ناراحتی گوارشی

آپاندیسیت باعث تهوع و استفراغ می‌شود و ممکن است بیمار اشتهای خود را از دست بدهد. در این مرحله فرد دچار اسهال یا یبوست شدید خواهد شد.

اگر مشکل نفخ دارید ممکن است مربوط به آپاندیسیت باشد.

علائم آپاندیسیت در کودکان

علائم آپاندیسیت در کودکان

اگر احساس می‌کنید فرزندتان به آپاندیسیت دچار شده است بلافاصله او را به بیمارستان برسانید. این علائم شامل نفخ، دل درد، اسهال و یبوست است. بچه‌ها همیشه نمی‌توانند توضیح دهند که چه مشکلی دارند به همین سبب با دیدن علائم مشابه آپاندیسیت فوراً کودک را به مراکز درمانی منتقل کنید.

برای دیدن مطالب بیشتر درباره‌ سلامتی از مجله دلتا  دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

۴ دمنوش برای پاکسازی ریه در هوای غبارآلود

در آلودگی‌های ناشی از گردوغبار مورد مهم، مصرف نوشیدنی‌های حاوی ترکیبات ضدالتهاب است. چهار …