خانه دکوراسیون رنگ فیروزه ای ؛ انتخابی متفاوت برای دکوراسیون داخلی

رنگ فیروزه ای ؛ انتخابی متفاوت برای دکوراسیون داخلی

۶
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رنگ‎ها تاثیرات روانی بسیار مهمی از خود به جا می‎گذارند، به همین دلیل در استفاده صحیح از آن‎ها باید دقت کرد.
رنگ فیروزه ای

رنگ فیروزه ‎ای، رنگی شاد و آرامش‎بخش است، رنگی هم‎سان دریا و آسمان که بر استفاده از آن در دکوراسیون داخلی خانه تاکید شده است. استفاده از این رنگ، طرفداران بی‎شماری دارد. رنگی خالص و دلنشین که اگر به‎صورت منطقی و درست از آن استفاده شود، تاثیر زیادی در جذابیت محیط خواهد داشت.

رنگ‎ها آثار روانی بسیار مهمی از خود به جا می‎گذارند؛ به همین دلیل در استفاده صحیح از آن‎ها باید دقت کرد. به همین دلیل قصد داریم تا در گزارش امروز، شما را با رنگ زیبای آبی فیروزه‎ای و طریقه‎ی استفاده از آن در دکوراسیون داخلی خانه آشنا کنیم.

از رنگ فیروزه ای می‎توان در تمام فضاهای خانه استفاده کرد. دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی، یکی از بسترهای مناسب برای نصب کاشی‎هایی با رنگ فیروزه ای است. این رنگ، در ترکیب با رنگ سفید، جلوه‎ی زیباتری به خود می‎گیرد؛ بنابراین می‎توانید با استفاده از چنین ترکیبی به زیبایی محیط خانه‎تان بیفزایید.

همان‎طور که در تصویر می‎بینید، استفاده از ملات زرد برای بندکشی و فواصل کاشی‎ها نیز به‎صورت ویژه، به جذابیت محیط افزوده است.

دکوراسیون داخلی

ایجاد فضایی سبز و ساده می‎تواند به شادابی و نشاط خانه‎ها بیفزاید؛ بنابراین اگر در خانه خود محیطی دارید که می‎توانید از آن برای ایجاد گلخانه استفاده کنید، حتماً به استفاده از این رنگ فکر کنید.

این رنگ در کنار رنگ سبز گیاهان، ترکیب زیبایی را به وجود می‌آورد و پس‎زمینه‌ای منحصربه‎فرد برای مبلمان چوبی و قاب عکس‌های مشکی ایجاد می‎کند.

دکوراسیون داخلی خانه با رنگ آبی فیروزه ای

فضای دیگری که می‎توانید از آن برای استفاده از رنگ فیروزه ای استفاده کنید، کف‎پوش‎ها هستند. همان‎طور که در تصویر می‎بینید، این کاشی‌های پنج‎ضلعی به خوبی زیبایی این رنگ را انعکاس می‎دهند.

اگر قصد دارید که از این رنگ دلپذیر با چنین شکلی در خانه‎ی خود استفاده کنید، حتماً در انتخاب رنگ و طرح برای سایر قسمت‎های محیط مورد نظر، از ساده‎ترین طرح‎ها استفاده کنید.

کفپوش

در این نشیمنِ زیبا، تلفیقِ فیروزه‎ای با رنگ دل‎ربای چوب‎های نصب شده بر دیوار، زیبایی بسیار زیادی خلق کرده است. همان‎گونه که در تصویر مشاهده می‎کنید، رنگ فیروزه ‎ای در تمام نقاط خانه، حتی در طراحی‎های صندلی‎ها تکرار شده و این چرخش رنگی از خیره‎ شدن چشم، جلوگیری می‎کند.

دکوراسیون آپارتمان

برگرفته از: سایت پویا نو

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

 • محل قرارگیری تلویزیون

  بهترین مکان تلویزیون در نشیمن

  انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه‌های بسیاری از افراد است . قر…
 • رنگ فضاهای کوچک

  تاثیر رنگ در دکوراسیون فضاهای کوچک

  برای فضاهای کوچک، مثل اتاق خواب کوچک، آشپزخانه کوچک یا نشیمن چه رنگی را انتخاب کنید تا باع…
 • فرش مناسب برای آشپزخانه

  فرش مناسب آشپزخانه

  مهم‌ترین و پرکاربردترین فضای هر خانه‌ای آشپزخانه است. بنابراین خیلی مهم است که فضای آشپزخا…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بهترین مکان تلویزیون در نشیمن

انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه‌های بسیاری از افراد است . قر…