هشدار، شب‌ها هرگز دیر نخوابید

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیداری طولانی مدت در شب منجر به ایجاد شرایط روانی مانند اضطراب و افسردگی می‌شود که خواب شما را بیشتر مختل می‌کند.
اثرات وحشتناک شب بیداری

ممکن است هر فرد به اندازه نیاز بدن خود، مدت خواب خود را تعیین کند اما به طور متوسط ​​۷ تا ۸ ساعت خواب با کیفیت در شب برای عملکرد سالم بدن بسیار مهم است. به همین دلیل کمبود خواب مزمن می ‌تواند افکار و توانایی ما را برای کنترل احساسات مختل کند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان اثرات وحشتناک شب بیداری می‌پردازیم.

اثرات وحشتناک شب بیداری

باید خطرات و عوارض جانبی بی‌خوابی آن را در نظر بگیرید، زیرا ارتباط مستقیم با سلامتی شما دارد.

خواب چگونه بر سلامت روان تاثیر می‌گذارد؟

اگر می ‌پرسید چرا دیر بیدار ماندن مضر است، باید بدانید که دانشمندان بیان می‌کند که کافی نخوابیدن بر سلامت روان تاثیر منفی دارد.

عوارض شب بیداری طولانی

یکی از اثرات وحشتناک شب بیداری کمبود خواب سبب اختلال‌های خلقی، سرخوردگی و واکنش‌‌های غیر عادی حتی به کوچک‌ترین مسائل می‌شود. یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که بیدار ماندن‌های طولانی در شب با اختلال در عملکرد عاطفی در افراد سالم و افسرده مرتبط است و می‌تواند منجر به بد خلقی روز بعد در فعالیت‌های روزانه شود.

اثرات وحشتناک شب بیداری

اختلالات شناختی

یکی از عوارض جانبی شب بیداری های طولانی بر مغز، افزایش خطر زوال عقل و اختلال‌های شناختی است. زیرا مغز شما به دلیل کمبود خواب قادر به پاکسازی سموم و پروتئین‌های اضافی نیست. یک مطالعه اخیر نشان داد که مدت خواب کوتاه در سنین ۵۰، ۶۰ و ۷۰ سالگی می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقل را ۳۰ درصد در مقایسه با مدت زمان خواب طبیعی مداوم که ۷ ساعت در نظر گرفته می‌شود، افزایش دهد.

از طرفی شب بیداری‌های طولانی مدت، کم خوابی یا محرومیت از خواب می‌تواند تغییرات نامطلوب در عملکرد شناختی ایجاد کند. همچنین می‌تواند حافظه کوتاه مدت، حافظه بلند مدت، توجه، تصمیم‌گیری و هوشیاری را مختل کند. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب هر دختری به دنبال ازدواج با این مردان است سر بزنید.

اثرات وحشتناک شب بیداری

کاهش خلق و خو از اثرات وحشتناک شب بیداری

آیا اغلب پس از بیدار ماندن های طولانی احساس گیجی و عصبانیت می‌کنید؟ آیا با داشتن یک خواب خوب و با کیفیت، خلق و خوی شما بهتر می‌شود؟ خواب ارتباط تنگاتنگی با خلق و خوی شما و احساس شما در روز بعد دارد. محققان دریافتند که خوابیدن تنها به مدت ۴.۵ ساعت در شب به مدت یک هفته سبب می‌شود که شما از نظر ذهنی خسته، غمگین، عصبانی و دچار استرس شدید شوید. با این حال، خواب کافی می‌تواند خلق و خوی شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه رابطه عاطفی را گرم نگه داریم؟ را بخوانید.
بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

عاشق شدن در یک نگاه واقعیت دارد یا نه؟

آیا شما نیز به عاشق شدن در یک نگاه اعتقاد دارید؟ برخی از مردم می‌گویند که عشق در نگاه اول …