در این روستا هیچ مردی حرف زنش را نمی‌فهمد!

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستایی در جهان وجود دارد که به‌طور بسیار عجیب و باورنکردنی زبان میان مردان و زنان آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد.
روستای اوهانگ نیجریه

حتما کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی را خوانده‌اید اما هیچ جایی به اندازه روستای اوهانگ نیجریه این موضوع را به شما نشان نمی‌دهد، زیرا یک جامعه روستایی منحصربه‌فرد است که در آن مردان و زنان به زبان متفاوت صحبت‌ می‌کنند.

کاملا عجیب است ببینیم مردان و زنانی که در یک جامعه یکسان بزرگ شده‌اند، در نهایت با زبان متفاوت صحبت‌ می‌کنند اما در مورد ساکنان این روستا این قضیه کاملا صدق‌ می‌کند. با ما در مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا در مورد قانون خاص زبان مردم این روستا بیشتر بدانید.

تفاوت عجیب زبان زن و مرد در روستای اوهانگ نیجریه

اوهانگ دهکده‌ای در نیجریه است که مردان و زنان در آن‌جا با زبان متفاوت از یکدیگر صحبت‌ می‌کنند. شاید دقیقا متوجه نشوید که چه کلماتی بین زنان و مردان این روستا متفاوت است اما نمونه‌‌های مختلفی از شکل‌گیری جملات یا تلفظ‌‌های متفاوت را در جنسیت‌‌های مختلف مشاهده‌ می‌کنید.

برخی واژه‌های مورد استفاده در روستای اوهانگ نیجریه

به عنوان مثال مردان برای لباس از واژه nki (نکی) استفاده‌ می‌کنند، در حالی که خانم‌‌ها لباس را ariga (آریگا)‌ می‌گویند یا کلمه درخت برای مردان kitchi (کیتچی) و برای زنان okweng (اوکونگ) است. البته این‌‌ها تنها تفاوت‌‌ها نیستند و گاهی شکل کلمات یکسان بوده و فقط تلفظش متفاوت است.

البته کلمات زیادی هم هستند که مردان و زنان به شکل یکسان و مشابه استفاده‌ می‌کنند، اما بعضی از تفاوت‌‌ها بستگی به جنسیت آن‌ها دارد. مردان و زنان در این روستا‌ می‌توانند به طور کامل یکدیگر را بفهمند.

روستاهای نیجریه

سن بلوغ و تفاوت‌های زبانی

جالب است بدانید که دختران و پسران در دوران کودکی و زمانی که در خانه پدر مادرشان زندگی‌ می‌کنند، کاملا یکسان بزرگ‌ می‌شوند اما یاد‌ می‌گیرند که زبانشان با یکدیگر تفاوت دارد. وقتی پسران به سنی‌ می‌رسند که کم کم زبان مردانه پیدا‌ می‌کنند و به شکل مردان این روستا صحبت‌ می‌کنند، دیگران‌ می‌فهمند که این پسر به بلوغ رسیده است.

دلیل این تفاوت زبانی

هنوز هیچ‌کس نمی‌داند که چرا زبان مردان و زنان در روستای اوهانگ نیجریه با یکدیگر متفاوت است اما بیشتر بومیان این روستا بعضی از عقاید سنتی و قدیمی را علت این موضوع‌ می‌دانند.

بعضی از محققان بر این عقیده هستند که مردان و زنان در این روستا کاملا دو موجود متفاوت از هم شناخته‌ می‌شوند و جهان ذهنی آن‌‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. اگر به عجایب گردشگری علاقه دارید، مردن در این شهر ممنوع است! را بخوانید.

البته این تئوری بسیار ضعیف است و نمی‌تواند استدلال خوبی باشد. جالب است بدانید که در بعضی از روستاهای آفریقا هم، چنین اتفاقی‌ می‌افتد و مردان و زنان دو زبان متفاوت از هم دارند.

روستای اوهانگ نیجریه

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری ۱۱ شهری که اصلا خورشید ندارند را بخوانید.

منبع: خبر فوری

۱۰ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۹ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۶ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۸ بهمن ۱۴۰۱ در ۷:۵۰ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۶ بهمن ۱۴۰۱ در ۷:۵۷ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۶ بهمن ۱۴۰۱ در ۷:۵۷ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۶ بهمن ۱۴۰۱ در ۸:۴۶ ق٫ظ

  خیلی جالبه

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۸ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۱:۳۲ ق٫ظ

   درود بر شما و ممنون از حضورتون🌹

   پاسخ

 6. ناشناس

  ۶ بهمن ۱۴۰۱ در ۷:۲۰ ق٫ظ

 7. عاطفه

  ۵ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۳ ب٫ظ

  چقدر جالب و عجیب بود.، 👍خب پس خوشبحال مردان قبیله است🤭🤭 حالا چه لزومی دارد زن ومرد متفاوت حرف بزنن 🙃ولی جالبه همین تفاوتشون باعث مشهور شدنشون شده 👏👏

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۸ بهمن ۱۴۰۱ در ۱۱:۴۸ ق٫ظ

   بله درسته. عجیب بود واقعا

   پاسخ

 8. ناشناس

  ۵ بهمن ۱۴۰۱ در ۷:۴۴ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی که تمام اهالی آن متجاوز جنسی هستند

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا روستایی که همه ساکنان آن متجاوز جنسی هستند را بیشتر بش…