چرا بعضی مردان بعد از رابطه افسرده می‌شوند؟

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بعضی مردان پس از رابطه جنسی غمگین شده و احساس پوچی می‌کنند. به نظر شما علت آن چیست؟
افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی

در پایان یک روز وقتی مردان میل جنسی‌شان برآورده می‌شود، احساسی شبیه به افسردگی را تجربه می‌کنند چرا که احساس می‌کنند قدرتشان تمام شده است. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان دلایل افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی می‌پردازیم.

افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی

بسیاری از مردان فقط دقایق و ساعاتی حس غمگین یا پشیمان بودن را تجربه می‌کنند. اما ممکن است بعضی افراد تا چندین روز این احساس افسردگی را داشته باشند.

ایجاد تغییرات هورمونی

در طول رابطه جنسی هورمون اکسی توکسین (هورمون عشق)، دوپامین و پرولاکتین ترشح می‌شود و شما می‌توانید احساساتی مانند عشق و صمیمیت را تجربه کنید. پس از رابطه تمام این احساسات فروکش کرده و به حالت اولیه خود باز می‌گردید و ممکن است ذهن شما به حالت افسردگی برسد.

افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی

موضوعات غلط فرهنگی از دلایل افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی

بعضی افراد در فرهنگی بزرگ شده‌اند که رابطه جنسی کاری زشت و ناپسند به شمار می‌رفته است. به دلیل تناقضی که بین حس لذت و حس سرزنش وجود دارد باعث ایجاد فشار روانی شده و فرد احساس گناه می‌کند. پس بیشتر از اینکه فرد لذت را تجربه کند دچار ناراحتی و عذاب وجدان می‌شود.

عدم نیاز به رابطه جنسی

اگر از نظر جسمی و روانی آمادگی رابطه جنسی را نداشته باشید باعث می‌شود که تحت‌فشار روانی قرار بگیرید. در صورتی عدم تمایل به رابطه آن را تبدیل به کار اجباری کرده و در ادامه دچار افسردگی می‌شوید. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب هرگز نگذارید همسرتان غمگین شود سر بزنید.

افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی

احساس منفی نسبت به پارتنر از دلایل افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی

درصورتی‌که نسبت به پارتنر خود احساس خوبی نداشته باشید، نمی‌توانید از رابطه لذت ببرید. پس دچار احساسات منفی شده و در طول رابطه احساس افسردگی می‌کنید.

آسیب جنسی درگذشته

ممکن است بعضی افراد تجربه‌های رنج‌آوری را درگذشته داشته باشند و برقراری این رابطه برایشان سخت باشد. در این شرایط احساسات آسیب‌پذیر خود را به رابطه بعدی منتقل می‌کنید. حتی ممکن است با پارتنر خود مشکلی نداشته باشید؛ اما باعث شوید که او احساس گناه کند. این وضعیت می‌تواند تجربه غم‌انگیز گذشته را برای او تداعی کند.

استرس از دلایل افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی

زمانی که افراد استرس زیادی را متحمل می‌شوند ممکن است با انجام رابطه به طور موقت از این شرایط خارج شوند؛ اما وقتی دوباره به حالت اولیه بازمی‌گردند غم بیشتری را تحمل می‌کنند. همچنین انرژی بیشتری را از دست می‌دهند.

افسردگی مردان بعد از رابطه جنسی

پیشنهاد مطالعه: مطلب این افراد مناسب ازدواج نیستند را بخوانید.

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

چرا بعضی افراد از عاشق شدن می‌ترسند؟

دلایل زیادی می‌توان برای عاشق‌نشدن برشمرد. مثلا نداشتن وقت کافی، صدمه‌‌دیدن از عشق قبلی یا…