فشار خون را در یک حرکت ضربه فنی کنید!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیتیشن در سال‌های اخیر بسیار مرسوم شده است، اکنون یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که می‌تواند به حفظ سلامت قلب و دوری از استرس کمک کند.
کاهش فشار خون با مدیتیشن

یک کارآزمایی بالینی جدید گزارش می‌دهد که انجام مدیتیشن می‌تواند به افراد کمک کند تا فشار خون بالای خود را بهتر مدیریت کنند و به آنها کمک می‌کند تغییرات سبک زندگی سالم را رعایت کنند. نتایج شگفت انگیز کاهش فشار خون با مدیتیشن را در مجله اینترتی دلتا بخوانید.

نتایج شگفت انگیز کاهش فشار خون با مدیتیشن

محققان دریافتند یک برنامه ذهن آگاهی سفارشی هشت هفته‌ای به افراد کمک کرد تا فشار خون خود را در طول یک دوره پیگیری شش ماهه نزدیک به ۶ نمره کاهش دهند.

«اریک لاکس»، محقق ارشد از دانشگاه براون، می‌گوید: «نتایج می‌تواند با سلامتی بیمار مرتبط باشد، با توجه به اینکه مطالعات قبلی نشان داده‌اند که کاهش ۵ نمره‌ای در فشار سیستولیک منجر به کاهش ۱۰ درصدی خطر حمله قلبی و سکته مغزی می‌شود.»

وی در ادامه می‌افزاید: «اگر بتوانیم مهارت‌های ذهن آگاهی را به مردم آموزش دهیم و سپس آن مهارت‌ها را در روابط افراد با چیزهایی که می‌دانیم بر فشار خون تاثیر می‌گذارند مانند فعالیت بدنی یا رژیم غذایی یا پیروی از داروهای ضد فشار خون به کار ببریم، ممکن است بتوانیم اثرات برنامه کنترل فشار خون تجویز شده آنها را افزایش دهیم.»

به عنوان مثال، در این مطالعه، شرکت کنندگانی که مجهز به آموزش ذهن آگاهی بودند، تمایل بیشتری به ورزش کردن و تغذیه سالم داشتند.

نتایج شگفت انگیز کاهش فشار خون با مدیتیشن

کاهش فشار خون در بیماران با مدیتیشن

محققان حدود ۱۰۰ نفر با فشار خون بالا و درمان نشده را برای شرکت در جلسات گروهی هفتگی در زمینه ذهن آگاهی به کار گرفتند.

لاکس گفت: «انجام مدیتیشن، خودآگاهی افراد را از افکار، عواطف و احساسات فیزیکی‌شان افزایش می‌دهد و به آنها کمک می‌کند به پاسخ‌های خود توجه کرده و احساسات خود را تنظیم کنند.»

وی در ادامه افزود: «تقریبا همه افراد پس از فعالیت بدنی، اغلب برای ساعت‌ها، احساس خوبی دارند و انتخاب‌های غذایی می‌تواند تاثیر زیادی بر احساس ما بر بدن و ذهن داشته باشد.»

سپس محققان میزان کنترل فشار خون بیماران را به مدت شش ماه با یک گروه دیگر متشکل از ۱۰۰ بیمار که تحت مراقبت‌های معمول قرار گرفتند، مقایسه کردند.

مدیتیشن

مدیتیشن هوس غذاهای ناسالم را دور می‌کند!

لاکس گفت: «ما شاهد کاهش بسیار خوبی در فشار خون طی شش ماه پیگیری در مقایسه با گروه کنترل بودیم.» به گفته وی، «تجزیه و تحلیل بیشتر نشان داد که افراد در گروه مدیتیشن بیشتر به خوردن غذاهای سالم برای قلب، ورزش بیشتر و کاهش کم تحرکی تمایل دارند. آنها همچنین سطوح پایین‌تری از استرس را گزارش کردند.»

روش کاهش فشار خون با مدیتیشن

پیشنهاد مطالعه: مطلب با خطرنا‌ک‌ترین جاسوسان زن آشنا شوید را بخوانید.

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۵ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در ۷:۴۴ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ در ۶:۳۴ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ در ۶:۲۰ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…