با خطرنا‌ک‌ترین جاسوسان زن آشنا شوید

۱
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
جاسوس‌ها زندگی پر فراز و نشیبی دارند. مداوم درحال تعقیب، گریز و گرفتن اطلاعات هستند. برخی فکر می‌کنند یک زن بخاطر ظرافت و روحیه حساسی که دارد از پس این کار بر نمی‌آید!
جاسوس‌های زن

جاسوس‌های زن می‌توانند خیلی مرموز‌تر و ترسناک‌تر از همتایان مرد خود باشند. چه کسی باور می‌کند یک زن زیبا و لطیف بتواند تمام برنامه‌ها و اسرارش را فاش کند! برای آشنایی با ۱۰ جاسوس زن شگفت‌انگیز با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

بل بوید

در طول دوران جنگ داخلی آمریکا به جاسوسی مشغول بود. شعار معروف بوید در زندگی «تا آخرین نفس به کشورم خدمت می‌کنم» بود. او با نیروهای مبارز جنوب همکاری می‌کرد. برای اولین بار در سال ۱۸۶۲ در سن ۱۸ سالگی دستگیر شد.

جاسوس‌های زن، بل بوید

پائولین کوشمن

یک نماینده آمریکایی بود که در طول دوران جنگ داخلی آمریکا برای نیروهای مبارز شمال جاسوسی می‌کرد. بعد از دستگیری وی حکم اعدام برای مجازات او صادر شد ولی بعدها آن حکم لغو شده و اعدام نشد.

پائولین کوشمن

یوشیکو کافاشیما

یک شاهزاده ژاپنی بود که مشهورترین جاسوس زن ژاپنی است.

یوشیکو کافاشیما یکی از جاسوس‌های زن

ایمی الیزابیت

یک دیپلمات آمریکایی بود که از طریق مکالمات تلفنی و رد و بدل کردن عبارت‌های عاشقانه با مسئولان بلند مرتبه ایتالیایی و مسئولان فرانسوی مقیم در واشنگتن می‌توانست اطلاعات بسیار زیادی برای کشورش جمع آوری کند. یکی از معروف‌ترین حیله‌های این زن باز کردن کمد مخصوص حفظ اسناد سفیر فرانسه است.

ایمی الیزابیت

گابریل گاست

از ماموران سیستم امنیتی فدرال آلمان غربی بود. که به خاطر عشقی که به یک مامور امنیتی آلمان شرقی داشت برای او جاسوسی می‌کرد. گاست را در سال ۱۹۹۰ دستگیر کردند و تا سال ۱۹۹۸ را در زندان به سر برد. هم اکنون خانم گاست به عنوان مهندس در آلمان به فعالیت می‌پردازد.

گابریل گاست،جاسوس‌های زن

روت فیرنر

یک کمونیست بود که در سال ۱۹۳۰ از طرف سیستم اطلاعات شوروی برای جاسوسی در چین به کار گماشته شد. وی بعدها در انگلستان یک شبکه جاسوسی تشکیل داد و در همانجا در سال ۱۹۴۹ رسوا شد و مجبور به فرار به برلین در آلمان شد. در سال ۱۹۵۰ از ادامه فعالیت با سیستم اطلاعاتی روسیه سر باز زد ولی با این حال رتبه او ارتقاء یافت.

روت فیرنر

وایولت ژابو

یک مامور اطلاعات انگلیسی بود که بعد از جنگ جهانی دوم با استفاده از چتر در سواحل فرانسه فرود آمد و با تشکیل یک گروهک سری به فعالیت علیه آلمان‌ها پرداخت. او در این فعالیت‌ها تعداد بسیار زیادی از ماموران آلمانی را کشت و بسیاری را به اسارت در آورد. فیولیتا جابو دومین زن تاریخ انگلستان است که در سال ۱۹۴۶ مدال صلیب جورجیاس را به او اهدا کردند.

وایولت ژابو

جوزفین بیکر

از یک پدر نوازنده و مادر خدمتکار بدنیا آمد. خانواده یهودی او در آمریکا به خاطر اینکه سیاه پوست بود مورد بی‌توجهی قرار می‌گرفت ولی در فرانسه مورد احترام قرار گرفت. او در جنگ فرانسه و آلمان پا به پای فرانسویان به مقاومت برخاست و جاسوسی برای فرانسه از جمله فعالیت‌های او بود. بعدها به او مدالی دادند که برای اولین بار آن را به یک خانم غیرفرانسوی اهدا می‌کردند.

جوزفین بیکر

نانسی ویک سال

در نیوزیلند به دنیا آمد و بعد از آن به نیویورک رفت و پس از مدتی به اروپا مهاجرت کرد. بعد از جنگ جهانی دوم با همسر خود به فرانسه رفت و در آنجا به جنگ با نیروهای آلمان که علیه فرانسه یورش برده بودند پرداخت. او پس از شکست در نیروی مقاومت فرانسه به انگلستان گریخت و در همان‌جا آموزش‌های لازم برای کار جاسوسی را دید. او در سال ۱۹۴۴ به فرانسه بازگشت تا در جنگ با آلمان شرکت کند.

وی به قدری در کار خود ماهر بود که نیروی پلیس مخفی نازی (گشتاپو) دو میلیون دلار برای سر او جایزه گذاشتند. پس از جنگ، پنج کشور فرانسه، انگلیس، آمریکا و استرالیا و نیوزیلند به خاطر خدمات شایان ویک از او تقدیر به عمل آوردند.

نانسی ویک سال

مارگارتا گرترود زله

زله ملقب به ماتا هاری متولد هفتم اوت ۱۸۷۶ دختر جوانی که به رقاصی در فرانسه مشهور بود. او از نیروهای سری آلمان در فرانسه بوده که به عنوان یک زن مطلقه وارد خاک فرانسه شد و در آنجا برای آلمانی‌ها جاسوسی می‌کرد. او در خلال جنگ جهانی اول توسط جوخه آتش در تاریخ ۱۵ اکتبر ۱۹۱۷ اعدام شد.

مارگارتا گرترود زله

پیشنهاد مطالعه: مطلب کاربردهایی از نبات که شما را شوکه می‌کند! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این بچه هیچوقت سیر نمی‌شود!

یک دختر ۵ ساله به دلیل یک بیماری نادر که دائما او را برای غذای بیشتر گرسنه می‌کند، در ادا…