این نشانه‌ها یعنی برای ازدواج زود است!

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر در حال حاضر آمادگی ازدواج ندارید، به این معنی نیست که تا آخر عمر قرار است مجرد بمانید. از این فرصت برای ایجاد اعتماد بیشتر در رابطه عاطفی، استفاده کنید.
شما هنوز آماده‌ ازدواج کردن نشده‌اید

ازدواج یکی از بزرگ‌ترین تعهدات در زندگی هر دختر و پسری است. در این مطلب از مجله دلتا علامت‌هایی را می‌گوییم که نشان می‌دهند شما هنوز آماده‌ ازدواج کردن نشده‌اید.

شما هنوز آماده‌ ازدواج کردن نشده‌اید

طبیعی است که با تصور اینکه قرار است باقی عمرتان را با یک نفر دیگر سپری کنید، کمی مضطرب شوید و حتی بترسید، اما این احساسات در چه حدی نشان‌دهنده‌ این هستند که شما هنوز آماده نیستید. در ادامه همراه ما باشید.

از ازدواج کردن وحشت دارید

اگر فکر اینکه بقیه زندگی‌تان یا دست کم ۱۰ تا ۲۰ سال آینده را با یک نفر دیگر شریک شوید، شما را پر از احساس ترس و وحشت می‌کند پس هنوز آمادگی ازدواج کردن را ندارید.

از طرف مقابل‌ خوش‌تان می‌آید اما عاشقش نیستید

اگر قرار است با کسی ازدواج کنید تنها به این دلیل که فکر می‌کنید همسر خوبی برای‌ شما و مادر یا پدر خوبی برای فرزندتان خواهد بود، اما عاشقش نیستید و واقعا او را دوست ندارید، پس باید به‌طور جدی تجدید نظر کنید تا ببینید آیا واقعا آماده‌ ازدواج، مخصوصا با این فرد هستید یا نه.

شما هنوز آماده‌ ازدواج کردن نشده‌اید

پنهان‌کاری از نشانه‌های اینکه شما هنوز آماده‌ ازدواج کردن نشده‌اید

یکی از علامت‌هایی که نشان می‌دهد هنوز آمادگی ازدواج کردن را ندارید این است که رازهایی دارید که از طرف مقابل‌تان پنهان می‌کنید. این رازها می‌تواند شامل این باشد که با چه کسی بیشتر وقت می‌گذرانید، وضعیت مالی‌تان چطور است یا گاهی مواد مصرف می‌کنید؟

فکر می‌کنید طلاق، چیز بدی نیست

اگر با این نگرش در حال ازدواج کردن هستید که اگر اوضاع خوب نبود، مسئله‌ای نیست، طلاق می‌گیریم. پس این علامت خوبی نیست، یعنی شما هنوز برای متعهد شدن و قبول مسئولیت آماده نیستید. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب چیزهایی که مردان دوست دارند شما بدانید سر بزنید.

شما هنوز آماده‌ ازدواج کردن نشده‌اید

باورها و عقاید شما هیچ تناسبی با هم ندارند

اگر در باورها و عقایدتان، تفاوت‌های اساسی با هم دارید، زندگی مشترک‌تان با دردسرهایی روبه‌رو خواهد شد که احتمالا به راحتی نخواهید توانست آن‌ها را رفع کنید. یک نمونه‌ بارز می‌تواند تفاوت در شیوه‌ تربیت و پرورش بچه‌ها باشد.

تنها برای مدت کوتاهی است که طرف مقابل‌تان را می‌شناسید

اگر مدت کوتاهی است که با طرف مقابل‌تان آشنا شده‌اید، پس هنوز آماده نیستید که تصمیم جدی برای ازدواج بگیرید و فرقی هم نمی‌کند چند سال دارید. برای شناختی نسبتا دقیق از همدیگر و گرفتن تصمیم قطعی برای ازدواج، باید زمان بیشتری را صرف کنید.

به خاطر احساس گناه، ترس یا خشنود کردن یک نفر دیگر ازدواج می‌کنید

ممکن است به خاطر فرار از احساس گناه یا اینکه نمی‌خواهید احساسات یک نفر دیگر را جریحه‌دار کنید یا زیر قول‌تان بزنید، تن به ازدواج بدهید. گاهی زن یا مرد ازدواج می‌کنند، چون به اشتباه فکر می‌کنند این، تنها فرصت دوست داشتن است یا عشق و علاقه‌ای که هم اکنون دارند، بهترین عشق‌شان است. ازدواج کردن به منظور راضی و خشنود کردن هر کس دیگری غیر از خودتان، کاری کاملا غیرعاقلانه و نادرست است.

به خاطر احساس گناه، ترس یا خشنود کردن یک نفر دیگر ازدواج می‌کنید

پیشنهاد مطالعه: مطلب هشدار، قاتل خاموش زندگی زناشویی را بشناسید را بخوانید.

یک نظر

  1. ناشناس

    ۱۰ آبان ۱۴۰۱ در ۸:۱۶ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…