خطر بزرگی که رابطه عاطفی را تهدید می‌کند

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هر دختر و پسری ممکن است با هدف ازدواج، ملاقات‌های اینترنتی متعددی داشته باشد تا به‌اصطلاح بتواند افراد دیگر را هم بررسی و شناسایی کند.
آشنایی اینترنتی برای انتخاب همسر

فردی که در اینترنت دیده می‌شود، می‌توان به کوه یخی که در اقیانوس قرار دارد و تنها بخشی از آن بیرون است، تشبیه کرد. ما فقط همان قسمت اندک را می‌بینیم و قسمت‌های زیرین آن از دیدمان پنهان می‌ماند. بنابراین آشنایی اینترنتی برای انتخاب همسر کافی و جالب نیست. با مجله دلتا همراه باشید.

آشنایی اینترنتی برای انتخاب همسر

افراد برای انتخاب همسر باید با یکدیگر آشنایی نزدیک داشته باشند و در عین حال، خانواده‌های یکدیگر را از نظر مسائل فرهنگی و روابط اقتصادی بشناسند و دو نفر بررسی کنند که آیا از لحاظ خانوادگی با یکدیگر دارند هماهنگی یا خیر. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب مردان اینگونه عشق خود را نشان می‌دهند! سر بزنید.

خطرهای شناخت‌های اینترنتی برای انتخاب همسر

دخترها و پسرها به‌طور معمول در فضای مجازی اطلاعات صحیحی درباره سن، وضعیت تحصیلی، شرایط خانوادگی و اقتصادی و این قبیل موارد به یکدیگر منتقل نمی‌کنند. بر اساس همین اطلاعات نادرست، ارتباطی کاملا مجازی و غیرواقعی برقرار می‌کنند.

وقتی این ارتباط ادامه پیدا می‌کند، وابستگی عاطفی بین آن‌ها ایجاد می‌شود. پس از ایجاد وابستگی، کم‌کم به فکر آشنایی بیشتر و در نهایت ازدواج می‌افتند. در این شرایط، خانواده‌های خود را در جریان قرار می‌دهند.

برخی افراد ممکن است اطلاعات غلطی را که داده‌اند، اصلاح کنند. اما برخی دیگر چنان درگیر روابط احساسی می‌شوند که نمی‌توانند حقایق را بگویند یا ارتباط ایجاد شده را قطع کنند. در نتیجه با همان اطلاعات غلط با یکدیگر ازدواج می‌کنند. این ازدواج بر پایه رابطه احساسی صورت می‌گیرد و وقتی از لحاظ عقلانی، دختر و پسر متوجه تفاوتشان می‌شوند، زندگی‌شان به مخاطره می‌افتد.

آشنایی اینترنتی برای انتخاب همسر

اعتیاد خطرناک به آشنایی‌های اینترنتی

یکی دیگر از معایب ملاقات‌های اینترنتی این است که هر دختر و پسری ممکن است ملاقات‌های اینترنتی متعددی داشته باشد تا به اصطلاح بتواند افراد دیگر را هم بررسی و شناسایی کند. ادامه دادن چنین رفتاری نه تنها جلوی علاقه‌مند شدن افراد به یکدیگر را می‌گیرد بلکه نمی‌تواند به داشتن رابطه طولانی منجر شود زیرا آن‌ها به این نوع قرارها معتاد شده و مدام دنبال گزینه‌ای بهتر از قبلی هستند.

استمرار برای پیدا کردن یک فرد ایده آل و مطلوب‌تر از قبلی، خطر بسیار بزرگی برای فرد محسوب می‌شود و حتی اگر با فردی وارد رابطه‌ای شود، ممکن است نتواند از عادت بد خود دست بردارد و بازهم در اینترنت به دنبال دوست باشد. در نتیجه به وسیله اینترنت می‌توان با افراد بی‌شماری ارتباط برقرار کرد اما هرگز نمی‌توان درگیر یک رابطه سالم عاطفی و بادوام شد.

آشنایی اینترنتی برای انتخاب همسر

پیشنهاد مطالعه: مطلب جملاتی زنانه که دل مردان را آب می‌کند را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…