هرگز این شوخی‌ها را با همسر خود نکنید!

۱۷
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر این شوخی‌ها را با همسرتان می‌کنید انتظار محبت و شادی و گرم بودن خانه را از او نداشته باشید.
شوخی های زشت با همسر

بعضی شوخی‌ها شاید عادی به‌نظر برسد و چندان هم مشکلی در زندگی ایجاد نکند. گاهی اوقات بعضی شوخی‌ها باعث ایجاد مشکلات بزرگی بین زن و مرد می‌شود. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان شوخی های زشت با همسر می‌پردازیم.

شوخی های زشت با همسر

بعضی از موضوعات بسیار ریز در زندگی وجود دارد که اگر آن‌ها را رعایت نکنیم، رابطه ما با همسرمان را به تدریج خراب می‌کنند. پس بیایید با هم این رفتارها را بخوانیم و کنار بگذاریم.

شوخی‌های تهدیدی

به‌عنوان مثال همسر شما می‌گوید: «اگر یک‌ماه آشپزی نکنم چه می‌کنی؟» بدترین جواب این است: «طلاقت می‌دهم!» بعد هم با صدای بلند می‌خندید و در پاسخ ناراحتی همسرتان می‌گویید: «بابا شوخی کردم.» همسر شما هم ناراحت می‌شود و شما او را بی‌جنبه خطاب می‌کنید و یک شوخی ساده می‌شود بهانه‌ای برای جنجال. خب حالا فرضا اگر خیلی مرد خوبی باشید از دل همسرتان هر طور شده در می‌آورید، اما یک اتفاق خیلی بد افتاده، همسر شما نگران و مضطرب می‌شود، به فکر فرو می‌رود و ناراحت می‌شود. برای اینکه روابط خوبی با همسر خود داشته باشید به مطلب هرگز این سوال‌ها را از همسرتان نپرسید! سر بزنید.

شوخی های زشت با همسر

زن دوم از شوخی های زشت با همسر

شب دیر به خانه می‌آیید، همسرتان می‌گوید: «کجا بودی تا این وقت شب؟» شما هم می‌گویید: «خونه دومی بودم. خیلی شوخی جالبی بود نه؟» یا مثلا بدون هیچ بهانه‌ای مسئله زن دوم را مطرح می‌کنید. به‌عنوان مثال به بچه‌های‌تان می‌گویید: «دیگه کم‌کم می‌خوام یه مامان جدید براتون بیارم.» البته تجربه ثابت کرده مردانی که از این شوخی‌ها می‌کنند، کسانی هستند که هیچ وقت این کار را انجام نمی‌دهند. ولی باز هم می‌گوییم این شوخی‌ها تیشه به ریشه زندگی می‌زند و همسر شما مدام در فکر می‌رود.

مرگ و زندان

مرد یک سرماخوردگی کوچک گرفته، به همسرش می‌گوید: «خانم اون قلم و کاغذ رو بردار بیار آخرین وصیت‌هام رو بکنم.» همچنین آقایانی که تا مشکلی در کارشان پیش می‌آید می‌گویند: «خانم اون وسایل ما رو جمع کن امروز فرداست که با مامور بیان دنبالم. سعی کن ماهی یکبار به ملاقاتم بیایی و کمپوت آناناس هم بیاری.» البته این‌ها نمونه است ولی حرف‌هایی است که زیاد در زندگی‌ها می‌بینیم و هیچ پایه و اساسی ندارد و مرد فقط برای شوخی این‌ها را بیان می‌کند، ولی نمی‌داند با همین شوخی‌ها به همسرش لطمه روحی می‌زند و او را نگران و مضطرب می‌کند.

شوخی های زشت با همسر

شوخی‌های فیزیکی از شوخی های زشت با همسر

یک سری شوخی‌هایی هست که ما در فضای دوستانه خودمان انجام می‌دهیم. به‌عنوان مثال با بیل می‌زنیم بر سر رفیق‌مان و به مدت نیم ساعت با هم می‌خندیم. یا دوستمان با لگد ما را سه متر جلوتر پرتاب می‌کند. این رفتارها در فضای مردانه نشانه محبت و دوست داشتن است. اما هرگز از این شوخی‌ها با همسرتان نکنید. خانم‌ها احساساتی بسیار قوی دارند. به‌عنوان مثال وقتی شما همسر خود را نوازش می‌کنید خیلی برای او لذت‌بخش است و برعکس وقتی به شوخی به او ضربه‌ای می‌زنید به همان اندازه برایش دردآور و ناراحت‌کننده است.

شوخی های فیزیکی

پیشنهاد مطالعه: مطلب مردها از یک رابطه عاطفی چه می‌خواهند؟ را بخوانید.

۱۷ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۱:۳۹ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ در ۱:۲۳ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ در ۳:۰۰ ب٫ظ

  یادآوری خوبی بود

  پاسخ

 4. سعید حریزاوی

  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ در ۵:۰۵ ق٫ظ

  چه بنویسم ۵صبح . به هر حال خوب بود .

  پاسخ

 5. ناشناس

  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ در ۰:۱۴ ق٫ظ

 6. ناشناس

  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۱:۰۴ ق٫ظ

 7. ناشناس

  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ در ۱:۵۴ ق٫ظ

 8. sadegh

  ۹ فروردین ۱۴۰۲ در ۹:۱۸ ق٫ظ

  متن خوب آموزنده ایی بود

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۹ فروردین ۱۴۰۲ در ۲:۴۵ ب٫ظ

   ممنون از حضور شما

   پاسخ

  • یاری

   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ در ۷:۲۴ ب٫ظ

   بله متن بسیارآموزنده ومفیدی بود اگه ما مردا نصیحت پزیر و عاقل باشیم که ب عزیز دلمون که خانه داری می کنه خدا نکرده بی توجهی‌و بی احترامی کنیم زنی که زحمت می کشه کارهای حیاتی خانه ومحل زندگی را تمیز وجفتوجور میکنه بجا‌و قابل احترام و تشکرو تقدیر اس بابیان دیگرزن یک موجود اساس‌و لطیفی است که با کوچکنرین شوخی بی مزه از پا در می آد و روح جسمش با یک شوخی ناشائست ورفتار فیریکی جریحه دار شده و کش و قوس غیرقابل جبران و غیرکنترلی بوجود می آید که دیگه سرو تهش معلوم نیست که افرادی مغرض آتس بیار معرکه شند

   پاسخ

 9. ناشناس

  ۸ فروردین ۱۴۰۲ در ۸:۵۰ ب٫ظ

  عالی بود

  پاسخ

  • ا....ی

   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ در ۷:۲۶ ب٫ظ

   عالی بود،، احسن بر نگارنده

   پاسخ

 10. ناشناس

  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ در ۳:۳۹ ب٫ظ

  خوب بود

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ در ۴:۰۸ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما کاربر عزیز

   پاسخ

 11. ناشناس

  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ در ۳:۱۸ ب٫ظ

 12. ناشناس

  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۰:۰۷ ب٫ظ

 13. مسعود

  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در ۱:۱۶ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *