چگونه مردان را قبل از ازدواج بشناسیم؟

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای ازدواج و تشکیل خانواده داشتن شناخت کافی نسبت به مرد یا زن لازم بوده و نیاز به زمان و تصمیم‌گیری درست دارد زیرا زندگی مشترک تنها با وجود عشق بین دو نفر امکان پذیر نبوده و منجر به پایدار بودن آن نیست.
راه ‌های شناخت مردان قبل از ازدواج

شناخت مردان معمولا سخت‌تر از زنان بوده زیرا آن‌ها کمتر ابراز احساس کرده و اطلاعات کمتری معمولا از خود بروز می‌دهند، همچنین برای شناخت مردان باید فاکتورهایی را برای بررسی مد نظر قرار داد. در این مطلب از مجله دلتا راه ‌های شناخت مردان قبل از ازدواج و ملاک‌های لازم برای آن مطرح شده است.

راه ‌های شناخت مردان قبل از ازدواج

برای همسر شناسی برخی فاکتورها و شناخت آن‌ها لازم است. زیرا ازدواج بدون آشنایی کافی در اکثر مواقع منجر به شکست شده و عواقبی به همراه دارد.

شناخت خانواده مرد

خانواده بستری است که همه انسان‌ها در آن رشد کرده و شخصیت خود را شکل می‌دهند. بنابراین شناخت خانواده، فرهنگ، آداب و رسوم و نحوه برخورد اعضای آن با یکدیگر به آشنایی و تصمیم‌گیری درست قبل از ازدواج کمک می‌کند. تحقیقات قبل از ازدواج با صحبت با خود فرد یا اطرافیان آن‌ها انجام پذیر است.

شناخت شخصیت فرد

هیچ وقت امکان شناخت کامل یک فرد وجود نداشته اما ازدواج بدون شناخت کافی نیز عقلانی نیست. شما با معاشرت و رفت و آمد با مردی که قصد ازدواج با او را دارید به مرور اطلاعاتی در مورد شخصیت، دیدگاه و نحوه برخورد او با دیگران آشنا می‌شوید. البته معمولا زنان و مردان در اوایل آشنایی خود را بهتر از آنچه که هستند نشان می‌دهند. بنابراین عجله نکنید و برای آشنایی زمان زیادی را صرف کنید. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب ۷ چیزی که هرگز نباید درمورد همسرتان به کسی بگویید سر بزنید.

راه ‌های شناخت مردان قبل از ازدواج

شناخت علایق مرد قبل از ازدواج

شناخت علایق همسر یکی از موارد ضروری بوده و نیاز به وقت و حوصله داشته تا با آشنایی بیشتر سلیقه و علاقه به موضوعات مختلف به‌دست آید. برای مثال شما می‌توانید در مورد هنر و استعداد، غذای مورد علاقه، سبک موسیقی، نحوه گذران اوقات فراغت و مسائل دیگر از مردی که قصد ازدواج با او را دارید سوال بپرسید.

شناخت اهداف مرد از راه ‌های شناخت مردان قبل از ازدواج

برای آشنایی بهتر و کامل‌تر شناخت اهداف مرد قبل از ازدواج برای زندگی آینده خود و زندگی زناشویی با شما مهم است تا در صورت تضاد اهداف شما با وی زود تصمیم نگیرید. به‌عنوان مثال همسر آینده شما قصد مهاجرت داشته در حالی که این مسئله جزو اهداف شما نیست.

نحوه برخورد با دیگران

یکی از راه های شناخت مردان بررسی نحوه برخورد و تعامل آن ها با افراد دیگر مثل همکاران، خانواده و دوستان است. افراد در موقعیت‌های متفاوت نحوه برخورد مختلفی دارند.  بنابراین نحوه برخورد و صحبت با شما تنها ملاک نیست.

صحبت با مرد

پایه‌ترین و اصلی‌ترین راه ارتباط صحبت و گفت‌وگو است. بنابراین شما می‌توانید زمان‌هایی را برای صحبت و سوال پرسیدن در مورد علایق، خانواده و شخصیت مرد قبل از ازدواج گذاشته اما این نوع پرسش نباید حالت بازجویی داشته باشد زیرا هیچ فردی علاقه به تحت فشار قرار گرفتن نداشته بنابراین امکان تحریف و پنهان کردن اطلاعات در پرسش زیاد وجود دارد.

راه ‌های شناخت مردان قبل از ازدواج

نحوه برخورد مرد با شما

برای شناختن مردان و بررسی علاقه او نسبت به خود نیز راه‌هایی وجود دارد، برای مثال اگر مرد زمان زیادی را با شما صرف کرده و در کنار شما از لباس‌های شیک و تیپ مناسب استفاده می‌کند به معنی علاقه زیاد او به شماست. همچنین اگر مرد مورد نظر معمولا اشتیاق به شنیدن حرف‌های شما دارد به معنی تلاش وی برای جلب نظر و علاقه شما است. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب هشدار، این زنان هوس باز هستند سر بزنید.

پرس و جو از دیگران از راه ‌های شناخت مردان قبل از ازدواج

در برخی مواقع شما می‌توانید با افراد نزدیک مرد مانند دوستان و آشنایان در مورد اخلاقیات، شخصیت و موارد دیگر پرس و جو کنید، البته این نوع سوالات در سطحی بوده که به مسائل خصوصی فرد و حریم شخصی او تجاوز نکنند.

پرس و جو از دیگران

پیشنهاد مطالعه: مطلب این ۷ وسیله را سریعا از اتاق خواب دور کنید! را بخوانید.

۵ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۶ مهر ۱۴۰۱ در ۱۰:۱۵ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۶ مهر ۱۴۰۱ در ۱۰:۱۵ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۴ ب٫ظ

  خوبه اما کامل نیست

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در ۱:۰۵ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما کاربر عزیز

   پاسخ

 4. ناشناس

  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۱:۵۵ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…