تهیه برگه هلو خانگی به روش بازاری

۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امروزه با پیشرفت علم و لوازم آشپزی دیگر نیازی نیست چندین روز میوه ها مقابل آفتاب باشند تا خشک شوند شما می توانید با کمک هواپز و سرخ کن یا فر و سولاردم به راحتی در کمتر از ۱ روز هلو خشک شده تهیه کنید.
تهیه برگه هلو خانگی

هلو خشک شده یا برگه هلو یکی از تنقلات بسیار خوشمزه و ساده است که در انتهای فصل تابستان تهیه‌ می‌شود و طعم و عطر بسیار خوبی دارد. شما‌ می‌توانید آن را به همراه دیگر میوه‌های خشک مخلوط و برای پذیرایی استفاده کنید. درست است که میوه‌های خشک کالری بالایی دارند ولی فیبر بالای آن‌ها باعث کاهش اشتها و پیشگیری از پرخوری و در نتیجه کمک به لاغری‌ می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا روش تهیه برگه هلو خانگی را یاد بگیرید.

مواد لازم برای تهیه برگه هلو خانگی

  • هلو ۱ کیلوگرم

دستور تهیه برگه هلو خانگی

روش تهیه برگه هلو خانگی

مرحله اول

ابتدا باید با یک فرچه تمیز آشپزی هلوها را خوب بشویید. شما‌ می‌توانید هلو را با پوست و یا بدون پوست خشک کنید و این کاملا سلیقه‌ای است. هلو را بعد از شستن از وسط به دو نیم کنید و هسته آن را جدا نمایید. برای برش زدن هلو باید از یک اسلایسر یا رنده ورقه‌کن غذاساز یا اگر هیچ‌کدام را در اختیار ندارید از چاقو تیز استفاده کنید و هلو را به صورت یکدست و در یک اندازه برش بزنید.

مرحله دوم

هلو‌های ورقه‌شده را باید روی یک سینی فلزی قرار دهید و روی آن به دلخواه یک توری بیندازید و ۳ روز در آفتاب مستقیم بگذارید. دقت کنید در این ۳ روز باید هلو‌ها را زیر و رو کنید تا خوب خشک شود. مدت زمان خشک شدن هلو‌ها به ضخامت برش‌های شما دارد. برای دیدن دستورهای بیشتر از آشپزی، ۵ غذای ارزان، ساده و خوشمزه را بخوانید.

روش تهیه برگه هلو خانگی

مرحله سوم

برای خشک کردن هلو در زمان کمتر باید هلو‌ها را داخل سینی فر بچینید و کمترین دما را تنظیم کنید و ۱۵ دقیقه زمان دهید. بعد از ۱۵ دقیقه چک کنید تا آب اضافی آن کشیده‌شده باشد و اگر نیاز بود هلوها را زیر و رو کنید. برای تهیه هلو خشک در سولاردم‌ می‌توانید برگه‌ها را روی سینی مخصوص سولاردم بچینید و روی سه پایه کوتاه قرار دهید و ۲۰ دقیقه با دمای ۱۱۰ کانوکشن اجازه دهید تا هلوها خشک شوند و نیم ساعت در سولاردم خاموش قرار دهید.

نکات کلیدی در تهیه برگه هلو خانگی

  • هلوهای خشک‌شده را داخل نایلون بریزید و در یخچال نگهداری کنید.
  • می‌توانید به دلخواه به هلو زعفران بزنید تا خوش‌رنگ شود.
  • از هلو شل و خراب استفاده نکنید.

برگه هلو خانگی

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن دستورهای بیشتر از آشپزی تهیه قارچ سوخاری بدون ماست را بخوانید.

بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

ترفندهای خوشمزه آشپزی با پنیر + ویدیو

غذاهایی که با پنیر پیتزا آماده می‌شوند معمولا راحت هستند و در عین حال طرفداران زیادی هم دا…